Biografie Martina Fourcadeho, biathletera: osobní život, fotografie

23. 3. 2019

Životopis Martina Fourcadeho - je příběh o životě jednoho z nejúspěšnějších biathletech naší doby. Je to pětinásobný olympijský vítěz, který stanovil absolutní rekord pro tento ukazatel mezi všemi sportovci, kteří se účastnili jak zimních, tak letních olympiád. 11krát byl mistrem světa, vyhrál 7krát v celkovém mistrovství světa. Začínat vyhrát světový pohár od roku 2012, stále se nevzdává své dlaně nikomu.

Dětství a mládí

Biografie Martina Fourcadeho musí začít od jeho narození. Narodil se v roce 1988 v malém francouzském městě Céret. V biografii Martina Fourcadeho se mnoho jeho obdivovatelů zajímá o národnost, protože vůbec nevypadá jako Francouz. A skutečně je katalánský, jak sám řekl v rozhovoru v roce 2015. Město, ve kterém se narodil, je jen 200 kilometrů od Katalánska, takže je mnoho lidí z tohoto španělského regionu.

Úspěchy Martina Fourcadeho

V biografii Martina Fourcade hráli roli rodiče, zejména jeho otec. V minulosti byl plaveckým trenérem a od dětství začal vnášet do svých synů lásku ke sportu. Martinův starší bratr, Simon, je také biathleterem, vícenásobným mistrem světa. Nejmladší bratr - Bris - pracuje jako instruktor v lyžařském středisku. Maminka hrdiny tohoto článku je řečový terapeut.

První vítězství

První vítězství v biografii Martina Fourcadeho se konalo v roce 2010 na zimních olympijských hrách, které se konaly v kanadském Vancouveru. Pak byl hrdina tohoto článku ještě velmi mladý, málo známý sportovec.

Kariéra Martin Fourcade

Na této olympiádě bylo pro něj velkým počátkem. Po čtvrté palbě byl v čele vedení slovenský Hurayt a ruský Ustyugov, kteří prošli všemi hranicemi bez chyby. Za 15 vteřin následoval rakouský Zuman, který udělal jednu chybu a za dalších deset sekund Fourcade, kterému se již v tomto okamžiku podařilo třikrát uniknout. Poslední kolo Marten se ukázalo být vynikající: Fourcade předběhl Zumanu a Hurayte, vyhrál stříbrnou medaili. Vítězství šlo do Ustyugova.

Triumf na mistrovství světa

V biografii Martina Fourcadeho již existují vynikající úspěchy. On se stal prvním biathletem v historii na světě, který se podařilo vybojovat v sedmi světových pohárů a v řadě. Všechno začalo v roce 2012. V průběhu sezony získal Fourcade osm závodů, druhýkrát třikrát a třetí místo do cíle ještě třikrát. V boji o vítězství v celkovém pořadí se postavil proti norskému Emilu Hegle Svendsenovi, ale Fourcade vyhrál tři ze čtyř posledních závodů a vyhrál první světový pohár v jeho kariéře.

Životopis bietafinále Martin Fourcade je obdivuhodný. V roce 2013 znovu porazil Svendsen, tentokrát však ne 65, ale o 421 bodů. V roce 2014 se zachovala situace v horní části biatlonu Olympus: Fourcade - první, Svendsen - druhý.

Životopis Martina Fourcadeho

V roce 2015 se druhé místo stalo ruským Anton Shipulin, ztrácí hrdinovi tohoto článku 64 bodů. V roce 2016 byl druhý Norský - Johannes Be, ale Fourcade byl vždy první. V sezóně 2016/2017 zaznamenal rekordní výsledek pro sebe a zaznamenal 1322 bodů. Fourcade vyhrál 14 vítězství na mistrovství světa, třikrát byl druhý, pětkrát - třetí. Ve všech čtyřech závodech po celou sezónu se nedostal do prvních tří. Jeho nejhorší výsledek byl 8. místo ve šprintu v německém Oberhofu.

V sezóně 2017/2018 vyhrál Fourcade již po sedmé v řadě a porazil Be o 89 bodů.

Olympijské hry v Soči

Po olympijských hrách v Soči v roce 2014 byl Fourcade uznán za skvělého sportovce. Přestože šprint závod nepracoval. Udělal jednu chybu a skončil šestý. Ale ve snaze rychle vybojovat 12-ti sekundový rozdíl od norského Bjoerndalen, který získal první olympijskou zlatou medaili v jeho kariéře.

V individuálním závodě po dobu 20 kilometrů opět přestřelil Fourcade při druhém střeleckém zásahu, ale ani tato penále mu nezabránila vítězství podruhé v řadě. Nepřipustil jednoho chybějícího německého malíře, chodil po dobu 12 sekund.

Olympijský vítěz

Dramaticky tvořil masový start pro Martina. Chyběl už na první hranici, dále vyhodil bez chyb, snažil se dohnat se svým věčným soupeřem Svendsenem, který uzavřel všech 20 cílů. Podařilo se mu to udělat u posledních metrů vzdálenosti, ale fotografická úprava dala zlato Norskému a Martin zůstal se stříbrem.

V relé Fourcade se umístila čtvrtá. On dvakrát zmeškal termín a nebyl schopen zlepšit již nedůležitou pozici svého týmu (celkem 8. místo).

Phenchhane Olympiad

Zdálo se, že Francouz nebude schopen lépe vystupovat na olympijských hrách v Jižní Koreji, ale uspěl.

Zpočátku to bylo ještě horší než kdy jindy. Ve sprinte Martin Martin třikrát vynechal, když střílel, a přicházel k cíli osmého. Je pravda, že nevyužitá kapacita vůdce nebyla kritická - pouhých 22 sekund. Během výcviku prokázal biathletec své nejlepší kvality. Počínaje standardním skluzem na první střelnici, zbytek šel bez chyb, vyhrál třetí olympijskou zlatou medaili v jeho kariéře.

Martin Fourcade Victory

V individuálním závodě byl Fourcade jedním z hlavních kandidátů na další vítězství, ale udělal dvě chyby na posledním otočení najednou, skončil až na 5. místo.

V masovém startu se loňský příběh téměř úplně zopakoval: vítěz byl určen pomocí fotografické úpravy. Tentokrát tentokrát prokázala Fourcade a rakouský Simon Shemp. Centimetry tentokrát byly na straně Francouze.

Marten získal pátou zlatou medaili ve smíšené relé. Francouzské dívky se ujaly vedení z prvních kruhů. Fourcade utekl poslední a vyhrál vítězství národního týmu.

Osobní život

V životopisu Martina Fourcadeho o mnoha fanoušcích, kteří se zajímají o osobní život. Již více než deset let je romanticky spojen s francouzskou ženou Helenou. Je pravda, že samotný sportovec preferuje, aby o jeho soukromém životě nehovořil. Proto je o dívce známo jen velmi málo.

Tento článek vypráví o úspěšném biathleteru, o jeho biografii. Obrázek Martin Fourcade a jeho manželka jsou uvedeny níže. Snaží se společně utrácet svůj volný čas. Novináři se podařilo zjistit, co Helen učí ve škole.

Martin Fourcade se svou rodinou

Na podzim roku 2015 měl pár dceru Manon. K tomu došlo speciálně do Norska, kde strávili celé léto a čekají na své první dítě.

Na začátku roku 2017 bylo známo, že Helen je těhotná s jejím druhým dítětem. V březnu měl Marten dceru Ines. Zpočátku se chtěl zúčastnit porodu, ale za to by musel chybět konec biatlonové sezóny. Pár rozhodl, že Marten může jít do nových vítězství.