Životopis švýcarské tenisky Belindy Benchicha

18. 5. 2019

Belinda Benchich je známý švýcarský tenisový hráč, dvojnásobný vítěz seriálu singlů WTA a dva turnaje Grand Slam juniorů. Bývalá sedmá raketa světa. Článek uvádí biografii švýcarského tenisového hráče.

Dětství

Mladý sportovec se narodil 10. března 1997 v městečku Flauville. Na konci roku 1970 se rodiče přestěhovali do Švýcarska z Československa. Otec - bývalý profesionální hokejista. Belinda má bratra.

Belinda Benchichová

Ve věku čtyř let se začala věnovat tenisovému tréninku. Zpočátku byl její otec hlavním asistentkou dívky, ale po 11 letech se Belinda přestěhovala do akademie Nicky Bollietri. Když dosáhla věku 16 let, přítel jejího otce, který je dnes manažerem tenisového hráče, investoval do začínajícího sportovce.

Kariéra

Belinda debutovala brzy v profesionálním tenisu. Ve věku 13 let se dívka zúčastnila svého prvního turnaje, kde se dokázala dostat do finále. Po roce a půl švýcarský vyhrál první titul v turnaji v České republice. To umožnilo mladému sportovci debutovat na turnaji Junior Grand Slam ve Francii. V prvním zápase byla Belinda poražena. Nicméně na juniorském Wimbledonu ve čtyřhře (ve stejném roce) jsem se dostal do finále. Na posledním turnaji Grand Slam sezóny se mladý sportovec také dostal do finále. Následující rok se dívka střetla a vyhrála dva juniorské turnaje Grand Slam najednou.

Belinda Benchich fotografie

Po ohromném úspěchu začal personální manažer hledat tenisové hráče, aby hráli na úrovni dospělých. Do věku 14 let byla Belinda schopná debutovat na turnaji série WTA, která obdržela speciální pozvánku. Do konce roku se dívka dostala do světového žebříčku a dostala řadu 1059.

O rok později získal mladý sportovec dvě těžké tituly, které přinesly výhru 30 tisíc dolarů. V roce 2013 se Belinda dostala až do finále na turnaji v Makinohara, kde ve dvou sadách ztratila kazašské ženě Zarina Diyas.

Rok 2014 byl nejvýznamnější a nejvýznamnější pro kariéru tenisového hráče. Během US Open Grand Slamu dosáhla Belinda čtvrtfinále. Na podzim téhož roku v Tianjin mladý atlet dosáhl prvního finále turnaje WTA, který byl ztracen s americkým Alison Riskem. Vynikající výsledky pomohly 17letému tenistovi vstoupit do světového žebříčku TOP-50.

Špičku kariéry pro mladého sportovce lze považovat za rok 2015. Na turnaji Grand Slam ve Francii dosáhla Belinda do druhého kola a ve Wimbledonu dosáhla čtvrtého. V téže sezóně šestkrát dosáhl finále turnajů WTA, ale jen dvakrát vyhrál: koncem června v Eastbourne a v Torontu v polovině srpna. Úspěch této sezóny pomohl Belindě být na 14. místě ve světovém žebříčku na konci sezóny.

Vítězství v turnaji

Další sezóna ve své kariéře nebyla tak přesvědčivá. Na začátku, na Australském Open, dosáhla Belinda čtvrtého kola turnaje. O měsíc později při finále v St. Petersburgu ztratil mladý tenisový hráč. Švýcarský tenisový hráč neměl obdobný úspěch až do konce sezóny, a tak klesla na 29. místo v žebříčku.

Během roku 2017 hrála Belinda především na turnajích ITF. Během sezony získal tenistka čtyři menší tituly, které dokonce snížily Belindu - 74. místo na světovém žebříčku.

V roce 2018 opět začala dosahovat dobrých výsledků. Na Grand Slamu ve Francii a ve Wimbledonu se mladý sportovec dostal do čtvrtého kola. Na turnajích WTA nedokázala Belinda vyhrát sedadla ve významných etapách, ztrácí na začátku.

Během své kariéry v oblasti tenisu získala Belinda Benchich jen dvě tituly WTA. V turnajích Grand Slam závodník dosáhl čtvrtfinále co nejvíce.

Hodnocení

Belinda Benchich v současné době zaujímá 47. místo ve světovém žebříčku. Nejlepším ukazatelem kariéry byl rok 2015, kdy mladý tenisový hráč dokázal skončit sezonou na 14. místě. V následujících sezónách se dívka dostala do žebříčku.

Foto Belinda Benchich na turnaji Grand Slam v Austrálii je uvedena níže.