Evgeny Romanov: podceňovaný ruský boxer

26. 2. 2019

Jevgenij Romanov - boxer, který mluvil na amatérské úrovni v kategorii do 91 kg. Třikrát se stal stříbrným medailistou ruského šampionátu a jednou vyhrál národní turnaj. Po předčasném odchodu do důchodu pracoval pět let jako sportovní důstojník a poté se vrátil do ringu jako profesionální sportovec.

Začátek cesty

Evgeny Romanov se narodil v roce 1984 v Volgogradu. Když byl dvanáctiletý chlapec, jeho nevlastní otec mu dal boxerskou sekci, kde jeho první mentor byl Vladimír P. Makienko. Vycvičil se s ním po dlouhou dobu, až do roku 2012 přešel na Aleksandra Sergejeviče Chernoivanovi. Evgeny Romanov

Výsledky se objevily velmi rychle. Jevgenij Romanov přišel do boxu ve věku 12 let a do 13 let začal chodit do soutěží. Všechno začalo regionálním měřítkem - regionálním šampionátem, jižním federálním okresem. Ve věku 14 let získal slibný teenager národní mistrovství mezi chlapci.

Začal s Evgeny Romanovem z váhy do hmotnosti 57 kg a rok co rok se proměnil v těžší divizi. Pokud jde o mládež v roce 2002, hrál jednu sezónu v hmotnosti až 81 kg.

Mezi mladšími hráči se Volgograd pokoušel porazit své vrstevníky, kteří již dosáhli mezinárodní úrovně. Romanov vyhrál Mistrovství Evropy mládeže ve Varšavě, mistrovství světa v Koreji. Byl správně považován za jednoho z nejslibnějších kluků své generace.

Přechod na úroveň pro dospělé

Nemůže být řečeno, že Evgeny Romanov měl vážné problémy s adaptací na úrovni dospělých. Již v roce 2005 na svém prvním ruském šampionátu dosáhl "zlatý chlapec" z Volgogradu do finále, ztrácel pouze slavný Alexander Aleksejev. Jak sám Jevgenius řekl později, na začátku své kariéry v dospělosti absolutně nezažil někoho, s výjimkou těch nejcennějších boxerů, mezi nimiž byli Aleksejev, Romančuk, Chachkiev.

V následujícím roce opakuje Romanov svůj úspěch a vyhrál stříbro národního mistrovství. Ve finále byl Roman Romanchuk, který byl na špičce uniformy a neměl žádnou roli, nezanechal žádné šance. Evgeny Romanov boxer

V roce 2007 se Volgograd neúspěšně zúčastnil mistrovství Ruska, ale dosáhl více nezapomenutelného úspěchu než obvyklá zlatá medaile. Na zápasovém setkání ruského národního týmu proti USA vyřadil amerického Deonteye Wildera, ale v amatérském boxu je obzvláště obtížné, protože sportovci jsou chráněni přilbami, bojují o méně méně.

V té době ještě nikdo nevěděl, že by porážka těžké váhy ze Spojených států se během několika let stala mistrem světa mezi profesionály, takže se v kariéře Jevgeny Romanovové objevilo velmi velké vítězství.

Zásada nesportu a pětiletá pauza

V roce 2008 na ruském šampionátu Yevgeny Romanov opět dorazil do finále a opět ztratil, tentokrát Egor Mekhontsev. Po tomto vítězství úspěšně vystupoval na mezinárodní úrovni, vyhrál mistrovství světa, mistrovství Evropy. Evgeny Romanovová kariéra

O rok později se sportovec podařilo dosáhnout svého cíle a vyhrát národní mistrovství, čímž přerušil útočnou sérii tří ztracených finále. Podle principu výběru sportu byl Jevgenij Romanov, který měl reprezentovat Rusko na hlavních turnajích toho roku jako šampión země, avšak vůdci rozhodovali jinak. Oba Yegor Mekhontsev, který chyběl národní mistrovství, se opět vydali na mistrovství světa a mistrovství Evropy.

Jevgenij Romanov byl pobouřen, protože několik let tvrdohlavě kráčel k jeho cíli, pravidelně se účastnil finále a nakonec se mu podařilo získat, ale nikdy neměl šanci dokázat se na mezinárodní úrovni. Cítil další marnost pokračujícího boxu a ukončil amatérskou kariéru.

Evgeny Romanov, který udělal jakousi přestávku, začal pracovat ve sportovním výboru svého rodného regionu Volgograd, který se podílel na organizaci různých sportovních akcí.

Vraťte se k prstenci

Neočekávaně pro každého v roce 2016 se Evgeny Romanov vrátil do ringu jako profesionální boxer. Místní promotér Viktor Vasilyev se stal manažerem sportovce. Doposud měl sportovec jen čtyři zápasy, z nichž tři na jihu Ruska. Romanov Eugene

Během tohoto krátkého času se však již ujistil jako strašný punčák s mocným úderem z obou rukou. Nejsilnější vítězství zvítězilo nad šampionem Ruska mezi profesionály Vladimírem Goncharovem, když Romanov vyřadil v prvním kole silného soupeře.

Nyní můžeme očekávat smlouvu s Eugene s vážnými promotory, kteří mu mohou poskytnout zápasy s nejsilnějšími boxery.