Fotbalista Maxim Grigoriev: životopis a fotbalová kariéra

27. 3. 2020

Maxim Grigoriev je fotbalový hráč z Ruska, který hraje postavení extrémního záložníka (a někdy jako útočník) v klubu Orenburg a ruském národním týmu. Během své kariéry se podařilo hrát za Spartak, Lokomotiv a Rostov. Z jeho sportovních úspěchů lze v roce 2009 rozdělit stříbrné medaile na šampionát Ruska (v rámci Moskvy "Spartak") a bronz v roce 2014.

Maxim Grigoriev: životopis a fotbalová kariéra

Narozen 6. července 1990 v Lipetsku, SSSR (Rusko). Od šesti let začal hrát fotbal. Profesní kariéra začala v mládí Lipetsk Metallurg a po nějaké době pokračovala ve Spartaku.

Maxim Grigoriev

Od listopadu 2008 začal jednat v základně "červeno-bílé". Debutní zápas se uskutečnil proti Dynamo Zagreb (1-0 ve prospěch Spartaku) v rámci skupinové fáze poháru UEFA, kde místo Maxim Grigoriev nastoupil jako náhradník v 78. minutě Aleksandra Pavlenko.

V březnu 2009 debutoval v ruském šampionátu fotbalu a nahradil ho v 68. minutě Nikita Bazhenová v zápase proti Krasnodar "Kuban" (vítězství "Spartacus" 0-1).

Jděte na MITOS a pronajmete si "Rostov"

V září 2011 nastoupil do Novocherkassk MITOS, kde po několika týdnech byl okamžitě pronajímán klubu Rostov, aby zvýšil svoji herní praxi a kvalifikaci.

V předvečer zápasu Rostov-Lokomotiv, který se měl konat 2. dubna, byl fotbalista Maxim Grigoriev přenesen do klubu Rostov na poslední chvíli (tento incident byl ve fotbalové komunitě rezistentní, protože byla porušena pravidla mezi klubovým majitelem a klubovým nájemcem). Ve stejném zápase debutoval o "žluté modré". Zápasník nahradil Timofey Kalachev v 75. minutě zápasu. Od prvních minut svého vzhledu na poli okamžitě začal Maxim zaútočit na brány ostatních. Tréninková náhražka byla úspěšně předpovězena - Grigorjev zrychlil tempo hry Rostovity a vytvořil několik nebezpečných momentů pro soupeřovu branku. Už v 83. minutě dosáhl Maxim gól, který byl debut (byl uznán za nejlepšího hráče v utkání). Maxim Grigoriev zachránil svůj tým před porážkou a skončil zápas remízou 1-1.

Jděte do hlavního města "Lokomotiv"

Díky fenomenální a někdy hrdinné hře mladého záložníka se šíří pověst. V lednu 2012 provedl moskevský klub "Lokomotiv" návrh na převody týkající se Grigorjeva. Výše dohody nebyla stanovena, ale bylo známo, že Maxim podepsal smlouvu na dobu 5 let. Debutní cíl v rámci "železnice" se konal 22. září na bráně "Terek Grozny" (celkové skóre 3-0). Pro Maxima Grigorieva v Lokomotivu se konalo 38 oficiálních zápasů, ve kterých zaznamenal 2 góly.

Maxim Grigoriev fotbalista

Návrat na "Rostov"

V srpnu 2014 byl opět zapůjčen fotbalovému klubu Rostov, kde fotbalista strávil celou sezónu 2014/2015, hrál 22 zápasů a zaznamenal 5 gólů. Po prokázání vysoce kvalitní hry se vedení "Rostovců" rozhodlo vykoupit hráče z Lokomotivu. Na začátku sezony 2015/2016. Grigoriev už hrál jako Rostovský záložník jako plnohodnotný hráč. Po 6 oficiálních utkáních trpěl hráč vážným zraněním, kvůli kterému upadl do zbytku sezóny. Po ztrátě předchozí formy a praxe si Grigoriev ztratil své místo v základně. Vzhledem k současné situaci se vedení "selmash" rozhodlo pronajmout hráče klubu "Orenburg".

Grigoriev Maxim Sergejevič

Maxim Grigoriev: Orenburg

Od roku 2017 začal fotbalový hráč jako součást Orenburgu. Rychle se přizpůsobil novému týmu, Grigoriev získal místo v základně. Často působil jako útočník. Vzhledem k tomu, že záložník se z úrazu plně nezotavil, hrál pouze 10 oficiálních zápasů, ve kterých dal 4 asistence.

Maxim Grigoriev Orenburg

Výkony pro národní tým

V roce 2012 byl fotbalista Maxim Grigoriev povolán do národního týmu, kde debutoval 14. listopadu v přátelském utkání proti týmu USA (2: 2 celkem), kde nahradil zraněného Fjodora Smolova v 11. minutě. Další hra se uskutečnila 25. března 2013 proti brazilskému národnímu týmu (přátelský zápas). Maxim Grigoriev měl plný zápas pro ruský národní tým a dokonce vytvořil několik nebezpečných okamžiků. Zápas skončil s remízou 1: 1. V listopadu téhož roku nastoupil jako náhradník proti týmu Jižní Koreje (2: 1 ruské vítězství). Poslední zápas pro národní tým se uskutečnil 9. října 2014 proti Švédsku (1: 1).