Gabriela Soukalová: biografie, kariéra, osobní život

27. 3. 2019

Gabriela Soukalová je známý český biathletec. Je vícenásobným vítězem MS, olympijským medailistou, vítězem individuálních a týmových závodů. Jaké jsou zásluhy Gabriela Soukalové? Osobní život, fotografie a biografie sportovců budou popsány níže.

Brzy roky

Gabriela Soukalová

Gabriela Soukalová, jejíž fotku můžete vidět v tomto materiálu, se narodila 1. listopadu 1989 v malém městě Jablonec nad Nisou v Československu. Dívčí rodiče byli profesionální sportovci. Otec byl součástí národního lyžařského týmu. Její matka se podílela na lyžování a hrála také v československém národním týmu, na vrcholných pozicích na olympijských hrách.

Gabriela Soukalová, jejíž osobní život už od dětství vybledl, snil den a noc, aby se stal profesionálním lyžařem, který chce překonat úspěchy svých rodičů. Nadměrné zaměření dívky na sport však nezabránilo úspěšnému absolvování školy. Gabriela Soukalová byla zapsána do ústavu, kde se začala zabývat vokální a klavírní hrou. Hlavním profilem vysokoškolského vzdělávání pro ni se staly cizí jazyky. Mimochodem, dnes sportovec překvapí veřejnost svou plynulou angličtinou a vynikajícími vokálními schopnostmi.

Začátek sportovní kariéry

Gabriela Saukalová fotka

Gabriela Soukalová, jejíž fotografie je uvedena v článku, vstoupila do velkého biatlonu v roce 2005. V roce 2008 byl v národním týmu zařazen talentovaný sportovec. Brzy dívka šla spolu se spoluhráči na mistrovství světa juniorů. Nicméně, tady to bylo očekáváno prvními překážkami a zklamáním. V důsledku soutěže nedokázal závodník "překonat" nad 20. místo v žádném závodě. Nicméně, navzdory takovým skromným výsledkům, Gabriela Soukalová nebyla poslána trenéry do rezervy. Již na začátku příští sezóny se biathletec zúčastnil kontinentálního mistrovství světa. Tady dívka přinesla hodně bodů v žebříčku českého týmu, který získal zlaté medaile.

V roce 2009 se Gabriela Soukalová poprvé zúčastnila závodu na Světový pohár v biatlonu. Atlet měl ve střele dobrou přesnost. Nicméně, v dlouhodobém horizontu to bylo propuštěno poměrně nízkou rychlostí.

Začátek sezóny 2012-2013. v životě Gabriela začal pruh štěstí. Na začátku Světového poháru v Pokljuce se stala mezi deseti nejlepšími sportovci. Od tohoto okamžiku už Soukalova neunikla příležitost dostat se do bodové zóny. Na příští etapě mezinárodních soutěží v Chanty-Mansijsku vyhrál závodník třikrát, což jí umožnilo být na 6. místě v celkovém hodnocení Světového poháru za celý rok.

Olympijské hry

Gabriela Saukalová osobní život

Na olympijských hrách se Gabriela Soukalová poprvé objevila v roce 2010. Mezikontinentální soutěže se konaly v kanadském Vancouveru. Debut talentovaného sportovce byl rozmazaný. V osobním závodě Soukalova ukázal pouze 60. výsledek a skončil štafetový závod se spoluhráči na 16. místě.

Gabriela Soukalová, jejíž fotka je vidět nahoře, se na olympijských hrách v Soči v roce 2014 ujala mnohem produktivnější. Ve sprintu se sportovec dostal na 29. místo. Během výkonu neměl biatlon pár sekund, aby byl ve třetí pozici. V individuálním závodě se Soukalova znovu stala 4. místo.

Nejúspěšnější pro Gabriela byl masový začátek. Český biatlon se umístil na druhém místě a poprvé ve své kariéře získal olympijskou medaili. Její druhé "stříbro" Soukalova zvítězila ve smíšeném štafetovém závodě.

Gabriela Soukalová: osobní život

Gabriela Saukalová osobní život fotografie

Téměř celou dobu sportovec tráví na tréninku a účast v soutěžích. Vzhledem k načtenému rozvrhu se prakticky nemusí rozptýlit nic jiného. Nicméně Gabriela Soukalová, jejíž fotka může být viděna v této sekci, stále nalézá čas na začátek vztahu s mladým mužem. Český badmintonista Peter Koukal se stal oblíbeným sportovcem.

Na jaře roku 2016 pár hrál svatbu. Je pozoruhodné, že se slavnostní sňatek uskutečnil v pátek 13.. Takový děsivý den však nezastavil budoucí manžele, protože Gabriela Soukalová prostě nemohla odložit svatbu jinam. Fotografie páru jsou uvedeny výše.