John Isner: Tenisový hráč Životopis

27. 3. 2020

John Isner je jedním z nejslavnějších tenisových hráčů. Americký sportovec působí od roku 2007 a získal mnoho prestižních trofejí. Na jednom dvoře se setkal s nejlepšími raketami a často je nechal z práce. Jeho rohový kop vpravo je považován za jeden z nejsilnějších na světě. Zároveň má John fenomenálně vysoký růst tohoto sportu, pro nějž dostal přezdívku "Giant".

john isner

Životopis sportovce

John Isner se narodil v roce 1985 v Severní Karolíně. Rodina měla dva bratry. Ten chlap se začal angažovat v tenisu od devíti let. Zatímco jeho vrstevníci hráli baseball nebo americký fotbal, John porazil míč do zdi své garáže.

Po promoci chodí na univerzitu v Gruzii. Zároveň se nadále věnuje tenisu. Hraje na univerzitě v juniorských turnajích. V roce 2003 se poprvé účastní velkého prestižního turnaje. Z času na čas hraje na amatérských turnajích a získává ceny. Mnoho trenérů mu nevěří, vzhledem k jeho výšce (208 cm), která není vhodná pro tenis.

Kariérní start

Ve věku dvaceti dvou let se konečně dostane do velkého sportu. Připojí se k Asociaci tenisových profesionálů a hraje v mezinárodních turnajích. V prvním zápase se hrál proti Dick Normanovi. Hra byla docela intenzivní. John Isner vyhrál první tři hry, ale nakonec ztratil s skóre 6: 7.

Také v roce 2007 je sportovec vybrán pro mezinárodní soutěže prostřednictvím turnaje Challenger. Američan má první místo a jde do finále ATP Cupu. Poté světové média upoutaly pozornost na mladého tenisového hráče. Mohl jít do historie a stal se prvním vítězem dvou turnajů této úrovně v debutové sezoně. Ve finále se však setkal Andy Roddick. Soupeř byl extrémně vytrvalý a dokázal porazit Iznera a porazil ho za dvě hry.

I přes ztrátu John Isner udělal obrovský skok v mezinárodním žebříčku tenisových hráčů. izner john Během pouhých dvou týdnů se vyšplhal na 192. místo - dobrý výsledek pro začátečníka. O šest měsíců později debutoval v turnaji United-Open s jedním hráčem. Ale v počáteční fázi si hodně vybere svého nejtěžšího protihráče - Rogera Federera. Legendární tenisový hráč porazil mladého Iznera 3-1.

Tenis: John Isner podmaní nové výšky

V únoru se John účastní prestižního turnaje "Sibel Oupen" v Kalifornii a jde do čtvrtfinále. To mu umožňuje vstoupit do stovek nejlepších tenisových hráčů na světě. Následují nás však řada poruch. Ve Francii je eliminován v první hře a poté neuspěje v turnaji Wimbledonu. Isner John tenis Iznaj John rehabilitoval v létě. Společně s Mardi Fish, zaujímá první místo v turnaji turnaje ATP.

V následujících třech letech John ukazuje dobré výsledky v jednotlivých soutěžích. Získává ceny v téměř všech prestižních turnajích s tvrdým povrchem. V srpnu 2015 dorazil do finále Atlanty Oupen Air, kde se setkal s kyperským Marcosem Bagdatisem. John Isner ho lehce porazil a dokončil obě série se skóre 6: 3.

Ve stejném roce získal rekordní jedenácté místo v mezinárodním žebříčku. V následujícím roce dosáhl 54. místa v týmu.