Michail Youzhny: život, kariéra, fotografie

27. 3. 2020

Yuzhny Mikhail Mikhailovich - ruský tenisový hráč, dvojnásobný vítěz Davis Cupu. Sportovní odborníci označují přehrávač jedinečným levým úderem, který se provádí originálním způsobem pouze jednou pravou rukou. M. Yuzhny je velmi emocionální hráč. V jednom z bojů proti Nicolasovi Almagroovi diváci mohli vidět, jak ruský s hněvem rozbil raketu proti jeho hlavě, což mu však pomohlo změnit průběh schůzky. Michael jih

Brzy roky

Jakmile byla malá Míša šest let, zvedl raketu a nechtěl ji nechat. Od mladého věku až do dneška je Michael vycvičován stejným mužem - Borisem Sobkinkem.

Yuzhny poměrně úspěšně hrál v juniorských turnajích. V roce 1999 dokonce dokončil finálový zápas Australian Open. Ale v rozhodné konfrontaci byl poražen dánským křesťanským Plessem. Díky vytrvalosti a tvrdé práci se ruský tenisový hráč dostal do prvních 20 juniorů a začal na profesionální úrovni. Na podzim roku 1999 získal Mikhail Youzhny své první finále v malých turnajích a v Kremlinovém poháru se mu podařilo prolomit hlavní remízu.

Rusky, stejně jako kousek po kousku, zlepšují své schopnosti. Za prvé vyhrává boje na výzvach a pak na významných turnajích. Jižní tenisový hráč Michail se stal skutečným objevem Davis Cupu v roce 2000 a později bez ztráty jediného setu dosáhl finále ATP turnaje v Cherbourg-Octeville, kde, bohužel, ztratil Julien Butte bez šance. mihail south tennis

Kariérní rozvoj

Na počátku dvacátého léta se M. Yuzhny už v turnajích Grand Slamu neustále soustředil a prošel dvěma nebo třemi koly v hlavním tahu. Ruský tenisový hráč vstoupil na novou scénu a debutoval v seriálu Masters a porazil několik silných sportovců na turnaji v Monte Carlu.

Petrohradský pohár byl dalším turnajem, jehož finále se Michail Yuzhny vydal. Tenis je do jisté míry hra s bohatstvím, protože rozhodující zápas byl opět ztracen. Tentokrát - k francouzskému Sebastianovi Grosjeanovi. Ironií je, že Michael byl opět zrestaurovaný v Davis Cupu, kde sportovec úspěšně nahradil legendu ruského tenisu Evgeny Kafelnikova. Michaela jižní manželka

Sezóna 2003 se také ukázala jako úspěch pro jih. Pak Michael nejprve vstoupil do hodnocení padesáti nejlepších tenisových hráčů na světě, po kterém pokračoval ve stoupání v jednotlivých pořadí. Od roku 2003 spojují Rusové další zajímavý fakt své kariéry - poprvé během svých projevů na profesionální úrovni se účastní všech hlavních kol série Grand Slam a řady Masters. Zvláště úspěšný pro něj byl výkon na australských dvorech, kde vystupoval jeden z uznávaných vedoucích tenisu - Český Jiří Novak. V turnajích, které se nacházely pod úrovní jižního stavu, dosáhla trojnásobku semifinále, což v předvečer olympijských her umožnilo hráči vstoupit do top 20 ATP. Rok 2005 byl poznamenán prvním vítězstvím Yuzhny ve čtyřhře - spolu s běloruským Maxim Mirny se stal triumfem Kreml Cupu.

Na vrcholu

Úspěšné období pro kariéru Michaila Youzhnyho bylo v letech 2006-2007. Během této doby se mu podařilo dostat se do čtvrtfinále otevřeného turnaje ve Spojených státech, zároveň porazil druhou raketu světa Rafael Nadal. Rusové byli obzvlášť dobří v doubles. V souboji s českým Leos Friedl South na amerických dvorech porazil oblíbené turnaje - bratři Briana, po kterém ztratil jen na budoucí výherní dvojici. V turnajích Grand Slam získává Michael devět neuvěřitelných vítězství a řada Masters dosáhne čtvrtfinále v Paříži.

Rok 2008 zůstává stejný. Ruský sportovec vyhrál několik významných vítězství v malých turnajích. V souboji s dvojicí opět sledoval pokrok. Během mistrovství Austrálie otevřelo dvojici Davydenka - Nadala, který byl poražen, a Mikhail Yuzhny sám byl nejvyšší pro sebe na osmém místě ve světovém žebříčku mužů na konci sezóny. tenisový hráč jižní mikhail

Nové záznamy

Rok 2010 byl také úspěšný pro ruského tenisového hráče. V turnajích Grand Slam se mu podařilo získat až dvanáct vítězství a na americkém otevíracím soudu v USA podruhé ve své kariéře dosáhl semifinále. Vrcholem sezóny pro Jih bylo vítězství nad druhou raketou světa Novak Djokovic v rámci turnaje v Rotterdamu. Na konci roku se Michail vrátil na své místo mezi 30 nejsilnějších tenisových hráčů na planetě.

Recese a dokončení kariéry

Ve věku třicít let se sportovec Ruska, zdálo se, nemožný, vyhrál některé důležité vítězství a znovu získal své místo v žebříčku nejlepších deseti. Tento úspěch však byl místní a bohužel poslední. Vítězství Španěla David Ferrera finále ve Valencii, Michail Youzhny prudce zpomalil. V předvečer každého pravidelného turnaje s jeho účastí bylo nutno uvést banální nepřipravenost tenisty, aby hrál na vysoké úrovni. Krátkodobé místní úspěchy jsou stále více nahrazovány dlouhými sériemi porážky. A v roce 2015 už Rus není dokonce zařazen do top 100 světových žebříčků. Po skončení sezóny se Michail rozhodl ukončit svou profesionální kariéru. Jižní Mikhail Mikhailovič

V ruském národním týmu

Debut M. Yuzhny pro národní tým se konal ve věku 17 let. V příštích 15 sezónách ten tenisový hráč nezúčastnil ani jednoho turnaje za účasti Rusů. Celkově pro národní tým, Michail strávil 38 zápasů (včetně páru), zaznamenat 21 vítězství.