Serdar Azmun: íránský fotbalista, Rubin útočník

23. 3. 2019

Serdar Azmun - iránský profesionální profesionální hráč, který působí jako útočník v kazaňském "Rubinu" a íránském národním týmu. Je členem Světového poháru v roce 2018 v Rusku. V období své kariéry hrál dříve na iránské "Sepahan" a "Rostov".

Íránský Messi Ammun Serdar

Životopis: nejmladší íránský legionář

Serdar Azmun se narodil 1. ledna 1995 ve městě Gombede-Cavus v Íránu. Ve věku devíti let začal mít zájem o fotbal. V patnácti letech začal hrát na mládí isfahánského klubu "Sepahan".

V prosinci 2012 se Azmun v sedmnácti letech přestěhoval do Kazaňského Rubína. Zde se stal druhým íránským fotbalistou po brankáři Alireze Hagigi. Azmunův přechod byl poněkud senzační - fotbalista se stal nejmladším iránským hráčem v historii, který je ve prospěch zahraničního klubu.

První zápas nového klubu Azmun se konal 25. července 2013 v Ligu Evropy proti klubu "Yagodin" ze Srbska. V srpnu téhož roku se v zápase ligy Europa proti Molde dostal Fotballklubb jako náhradník av 85. minutě se podařilo stát se autorem cíle.

Azmun Serdar dopředu Rubin

Hrál první zápas v ruské fotbalové ligové kvalifikaci 6. října 2013 - poté, co nahradil 74. minutu zápasu proti Anji a v přidané minutě zaznamenal první branku pro Rubina.

Jděte na "Rostov" k pronájmu

V únoru 2015 se íránský vpřed přesunul do Rostova na nájemní bázi. Jeho debut pro nový klub se uskutečnil 8. března 2015 v zápase s Lokomotiv Moskvou. 16. března 2015 označil první branku pro Moskvu "železnici" u brány "Kuban". V červenci 2015 Azmun Serdar prodloužil nájemní smlouvu s Rostovem o další sezónu, později v tomto klubu se stal viceampérem šampionátu Ruska.

Azmun Serdar ve složení Rostov

V létě roku 2016 opustil iránský fotbalista z vlastní vůle Rubin a řídil se pro Rostov. Následně týmy zahájily soudní řízení, během nichž rozhodčí soud v Lausanne povolil iránskému útočníkovi, aby měl zápas pro Rostov.

V důsledku toho soudní jednání umožnilo týmu Rostov vyhlásit fotbalistu za aktuální sezónu. Íránský byl zařazen do UCL 2016.

V kvalifikaci Azmun skóroval u bran Royal Sporting Club Anderlecht a Ajax a pomohl týmu poprvé v historii vstoupit do skupinové fáze. V listopadu 2016 vstřelil Azmun v gruzínském utkání proti Atletico Madrid (1: 2) a stal se prvním Iráncem od roku 2005 (když Ali Karim z Bayernu vstřelil), který zaznamenal ve skupině hlavní evropské turnaje.

23. listopadu 2016. Azmun vstřelil svůj druhý gól do skupiny Ligy mistrů proti Bayernu, což umožnilo ruskému klubu vybojovat senzační a třetí místo ve skupině.

Azmun Serdar se vrátí k Rubinovi

Po dobrých výkonech a cílech v Lize mistrů Azmun přitahoval zájem evropských gigantů, jako je Marseille, Liverpool, Arsenal, Borussia (Dortmund) a Bayer 04 a na konci sezóny 2016/2017 yy Skotský Velký keltský, anglický Everton a španělská Valencia se začali zajímat o Azmun.

Iránský přechod na jeden z uvedených evropských klubů se však neuskutečnil. V červnu 2017 se Azmun Serdar vrátil k Rubinovi.

V srpnu 2018 v zápase druhého kola šampionátu Ruska proti Moskvě "Dynamo" v 18. minutě, iránský byl zraněn. Zranění Azmun Serdar bylo příliš vážné - fotbalista byl proveden z pole na nosítkách.