Plavec Vladimír Morozov: biografie, historie kariéry

27. 3. 2019

Vladimir Morozov, světově známý plavec, má ve svých 24 letech již solidní soubor medailí, obou šampionátů Ruska, Evropy a světa a letních olympijských her. Ruský národní tým každoročně přináší národním týmům několik ocenění nejvyššího standardu a Vladimír se zatím s velkou touhou pokračovat ve zlepšování a překonávání světových rekordů nezastaví.

Škola a stěhování do USA

Vladimir Morozov se narodil 16. června 1992 v Novosibirsku, kde od šesti let začal plavat na místní škole Koltsovského naděje, která se nachází v obci Koltsovo, kde se trénuje s Igorem Dyominem. Ve věku 14 let se však matka mladého plavce podělila podruhé a celá rodina se přestěhovala do Ameriky, kde o rok později Vladimir vstoupil na University of California. Pokračoval ve výcviku, kde mu pomáhal Dave Salo.

Vladimir Morozov Přes příležitost Vladimír Morozov odmítl změnit občanství a v roce 2011 byl ruský tým vyhlášen na mistrovství světa v Šanghaji. První soutěže sportovce byly ponechány bez ocenění, ale potenciál Ruska byl oceněn trenéry, a přesto pozval Vladimíra do výcvikového tábora. A jak se ukázalo, neměli se mýlit - první evropské mistrovství přineslo 7 medailí do národního týmu najednou, z nichž dva (nejvyšší standard), Morozov vyhrál ve svých oblíbených disciplínách - sto metrů na zádech a freestyle.

Zlatá sada

20tiletý ruský rozvinul svůj úspěch na mistrovstvích světa v Istanbulu, znovu získal dvě "zlaté" v individuální soutěži a stal se spoluautorem "stříbra" v relé. Poté se očekával, že Vladimir bude mít dobrý výsledek na olympijských hrách v Londýně, ale když se nepodařilo soutěžit o první místo v individuálním šampionátu, plavec pomohl ruským čtyřem, aby získali bronzovou medaili ve freestyle.

Plavec Vladimir Morozov

Následně se Vladimir Morozov pravidelně účastnil kontinentálních a světových šampionátů, počátkem roku 2017, kdy měl ve své prasnici 8 ocenění nejvyššího standardu na mistrovství Evropy, stejný počet medailí na mistrovství světa a čtyřikrát oslaví vítězství na Světové letní univerzitě 2013, která se konala v Kazaň . Kromě toho na konci roku 2016 získal Vladimir Morozov celkový pořadí světového poháru, čímž se stal prvním plaveckým hráčem v historii Ruska, který odstoupil k tomuto úspěchu.

Co je v budoucnu?

Nyní je ruský jen 24 let a pokračuje ve výcviku a studiu ve Spojených státech a trénující pracovníci národního týmu se spoléhají na svou účast v nadcházejících šampionátech, včetně olympijských her v Tokiu v roce 2020, kdy se Vladimír Morozov pokusí doplnit do svého osobního ocenění nejvyšší ocenění vzorky a olympijské soutěže.