Alexander Zverev: biografie a kariéra

18. 5. 2019

Zverev Alexander Aleksandrovich - oblíbený německý tenisový hráč. Má ruské kořeny. Vítěz deseti titulů ATP, vítěz turnaje mládeže Grand Slam a finále turnaje v Londýně v roce 2018.

Zvažte biografii Alexandra Zvereva.

Představení na US OPEN

Dětství

Chlapec se objevil v rodině ruských přistěhovalců. Narodil se v Hamburku. Otec v minulosti profesionální tenista, který zastupoval SSSR. Po narození Mishy (staršího bratra Sashy) se rodina přestěhovala do Německa. Oba synové následovali ve stopách svého otce a stali se profesionálními tenisovými hráči. V tenisu začal Alexander Zverev rychle ukázat svůj vlastní talent.

Kariéra pro mladé

Již od začátku své kariéry se stal Sasha známý v jeho rodném městě, protože byl uznán jako mladší bratr Míšy. Po nějaké době začal tento muž ospravedlnit jméno kvůli vynikajícím výkonům na hřišti.

První vážný úspěch přinesl v roce 2013. Ve věku 16 let se Sasha dostal do finálového kola juniorského turnaje Grand Slam ve Francii. Vzhledem k nepohodlnému nátěru (primer) Sasha udělil cestu profilu primeru Garin ve dvou sadách. V následující sezóně získal velký úspěch na svém oblíbeném tvrdém obalu a vyhrál juniorský turnaj Grand Slam v Austrálii. Sasha dala soupeři jen tři hry za dvě sady. Vítězství v Austrálii umožnilo atletovi, aby se stal první raketou mezi juniory. Na nadcházejících juniorských turnajích se Grand Slam odmítl soutěžit, když zcela přešel na tenis pro dospělé.

Alexander Zverev

Představení na výzvách

V prvním roce se Sasha pokusil ukázat na dvorcích, ale nebyl určen k úspěchu. První významná soutěž byla turnaj v domácím terénu v Brunswicku, kde německá finále přerušila odpor francouzského Mathieu.

V následující sezóně se Alexander nezdržel a vyhrál druhý antukový turnaj v Heilbronnu. Vítězství umožnilo sportovce debutovat v prvních stovkách světových žebříčků. Na konci sezóny si Sasha zaujal 83. místo.

Výkony v turnajích ATP

V roce 2016 se německý tenisový hráč zaměřil na hraní na turnajích série ATP. V první sezóně Sasha hlasitě o sobě oznámil, že ztratil v "rodném" ruském turnaji Stan Wawrinka ve třech sadách. Také vynikající výkony na soutěžích umožnily Němecům vylézt na 24. řádek hodnocení.

Další dvě sezóny v kariéře mladého sportovce se staly nejúspěšnějšími. V roce 2017 získal Sasha pět turnajů z řady ATP, z nichž tři se dostaly do své oblíbené pozice. Němec byl také spokojen s výkony na Grand Slam. V Austrálii se Alexander dostal do třetího kola a ve Wimbledonu na čtvrté. Na konci sezóny se Sasha dostala do první desítky tenisových hráčů na světě a získala čtvrtou pozici. Začátkem listopadu téhož roku se Němec vyšplhal na nejvyšší pozici v jeho kariéře - třetí.

Německý tenisový hráč

Začátek sezóny 2018 byl zmačkaný. Na turnaji Grand Slam v Austrálii se Němec dostal do třetího kola. První úspěchy přišly na počátku května, kdy získaly dvě tituly: v Mnichově a Madridu. V létě na turnaji Grand Slam ve Francii se Sasha dostal do čtvrtfinále, což je nejlepší výsledek v turnajích Grand Slam. Na konci léta vyhrál další trofej. Na turnaji ve Washingtonu byl australský de Minaur poražen ve dvou sadách. Vynikající výkony v sezóně pomohly německému tenisovému hráči získat kvalifikaci na finálový turnaj, který se konal v Londýně.

V tenisu získal Alexander Zverev pro svůj věk vynikající úspěch. Do 21 let získal německý deset ATP turnajů a s jistotou se odehrál v první desítce světových žebříček.

Vítězství v turnaji

Výkon na finálovém turnaji

V roce 2018 se německý tenisový hráč kvalifikoval na finálový turnaj v Londýně. Sasha bez problémů prošla skupinovou fázi turnaje a porazila Marina Cilic a John Isner. Jediná porážka byla v souboji proti první raketě světa - Novakovi Djokovičovi. V semifinálovém zápase se soupeři byl vynikající Roger Federer, který byl oblíbeným párem. Nicméně německý tenisový tým byl schopen překonat odpor a sebejistě porazil švýcarské dvě sady. Ve finálovém utkání finálového turnaje v soutěži byl Novak Djokovič, který před pár dny porazil Sasu ve skupině. Němec však dokázal mnoho a snadno překvapit ve dvou zápasech, když porazil první raketu světa a získal dlouho očekávanou trofej. Vítězství v turnaji umožnilo Alexandrovi úspěšně dokončit sezónu a stoupat na čtvrté místo v žebříčku.