Životopis německé tenisky Angelica Kerber

23. 3. 2019

Angelica Kerber je známý německý tenisový hráč. V minulosti byla první raketou světa, vítězem tří Grand Slam turnajů, stálým členem německého národního týmu Davis Cupu.

Zvažte podrobně biografii Angeliky Kerberové.

Dětství

Německý tenisový hráč se objevil lehce 18.ledna 1988 v nádherném městě Brémy. Rodiče dívky měly polské kořeny. Už v dětství byl otec a matka zdrojem motivace pro dívku a ve všech svých snahách pomáhali. Foto Angelica Kerberová je v článku.

Angelica Kerberová fotografie

Již ve tříletém věku začala dívka pochopit základy tenisu. A moje matka se stala hlavním asistentem, stejně jako osobním manažerem. Byli to domácí obyvatelé, kteří se stali podporou a pomocníky v podnikání pro mladého tenisového hráče.

Mladistvá kariéra

Celá kariéra německého tenisového hráče je plná klidu a důvěry. Například Angelica nikdy nebyla podezřelá z držení zápasů, nečinila se hrubě na hřišti. Bylo to klidné, které rozlišovalo německého tenisového hráče od ostatních sportovců.

kerber angelica tenis

První úspěchy v profesionální kariéře nastaly ve věku 13 let, kdy dívka vyhrála polský turnaj mezi jejími současníky. Po několika letech se mu podařilo vyhrát titul v Německu, který také v příštím roce hájila. Na juniorské úrovni Angelica neukázala vynikající výsledky, objevila se pouze u prvních stovek nejlepších mladých tenisových hráčů a dvakrát se dostala do čtvrtfinále v turnajích Junior Grand Slam.

Kariéra v dospělém tenisu

Debut v dospělém tenisu nastala v roce 2003 - ve věku 15 let se Angelica zúčastnila kvalifikace turnaje v Berlíně. V prvním zápase německého tenisového hráče se podařilo porazit slavnou Francouzku Marion Bartoliovou, která v té době obsadila 61 linek. V druhém kvalifikačním zápase však byla poražena a nemohla se dostat do hlavní remízy turnaje. Na dalším turnaji pro dospělé se Angelica dokázala dostat do hlavního losování turnaje v Lichtenštejnsku. V říjnu 2003 byla schopna dosáhnout čtvrtfinále na turnaji v Portugalsku.

Angelica Kerberová

V polovině února následujícího roku mladý tenisový hráč dosáhl prvního finále v dospělém tenisu. Už v listopadu Angelica získala první titul.

Začátkem roku 2006 se dívka v kariéře krátce zastavila. Po přestávce se německý tenisový hráč dostal dvakrát do semifinálových zápasů v následujících dvou turnajích.

V polovině roku 2012 na turnaji Grand Slam ve Francii, mladý tenista dokázal ukázat slušný výsledek a dosáhl čtvrtfinále. Je překvapivé, že terén není tenisovým hráčem, ale to nezabránilo německé ženě dosáhnout významného úspěchu na Grand Slamu ve Francii v roce 2018. Dokázala také dostat se do čtvrtfinále, ztrácela na rumunské Simone Halep ve třech sadách.

Rok 2016 pro německého tenisového hráče se stal nejvýznamnějším v jeho kariéře. V prvním turnaji nové sezóny dosáhla Angelica finále turnaje v Brisbane. Již na turnaji Grand Slam v Austrálii se německý tenisový hráč dokázal vyhnout v prvním kole, když hrál zápas v boji proti japonské Misaki Doi. Následné zápasy v turnaji, německá šla tiše, do finále, kde se setkala s americkou Serenou Williamsovou. Nicméně Angelica v obtížném utkání dokázala zvítězit, když vyhrála zkušeného amerického soupeře ve třech souborech a poprvé ve své kariéře vyhrál turnaj Grand Slam. Po vítězství v Austrálii v žebříčku Angelica Kerber dosáhla druhého řádku.

Angelique Kerber osobní život

V následujících turnajích začal německý tenisový hráč banální pokles. Úspěch přišel v turnaji Grand Slam ve Francii, kde se v semifinále utkával německý sesterský sesterský Venus Williams ve třech sadách. Nicméně ve finále byla německá teniska poražena mladší sestrou.

Na podzim téhož roku na Grand Slamu v Americe se Kerber opět dostal do finále a porazil českou tenistku Caroline Plishkovou ve třech souborech finálového utkání. Bylo to vítězství v US Open, které bylo schopné pomoci německému tenisovému hráči vést světové žebříčky a jít do finále turnaje v Singapuru.

Výsledkem je, že v roce 2016 se Angelica Kerber stala nejlepším tenisovým hráčem a také získala čestný titul nejlepších atletů roku v Německu.

Rok 2017 v kariéře německého tenisového hráče byl hrozný. Po prvním turnaji ztratil německý první řádek hodnocení. Po celou sezónu ztratila dvakrát v prvním kole turnaje Grand Slam a jednou se dostala do finále menšího turnaje v Mexiku. Po výsledcích této sezóny se Němec rozhodl změnit trenér.

kerber angelica hodnocení

Tento rok byl pro německého tenisového hráče mnohem produktivnější než v roce 2017. Již na začátku sezóny získal Kerber turnaj v Sydney a na turnaji Grand Slam v Austrálii, aby se dostal do semifinále. Zvláštní úspěch přišel ve Wimbledonu, kde německý tenisový hráč opět porazil americkou Serenu Williamsovou ve dvou sériích a zaznamenal třetí vítězství v kariéře v turnaji Grand Slam. Vítězství u Wimbledonu poskytlo sportovce lístek na finálový turnaj v Singapuru na konci sezóny.

Hodnocení

V roce 2012 mohl německý tenisový tým debutovat v žebříčku nejlepších desítek. Už v roce 2016 Angelica dokázala vzít první řadu, ale již na začátku příštího roku klesla na druhou.

Úspěchy a ceny

Během své dlouhé kariéry se Angelica třikrát stala vítězem v turnajích Grand Slam a 12krát získala turnaj WTA. Také Němec je stříbrným medailistou olympijských her v Rio.

Osobní život

Angelica Kerber momentálně nemá vážný vztah. Německá tenista odpoví na nejrůznější otázky novinářů o svém osobním životě, že si nepřemýšlí o své budoucnosti, neboť se zaměřuje výhradně na její profesní kariéru.

Začátkem roku 2016 se v médiích objevily zprávy o tajném vztahu Angelice s jejím tehdejším trenérem. Důvodem pro takové zprávy byly fotografie uložené v sociálních sítích. Žádný důkaz o těchto informacích nebyl nalezen. V profesionálním tenisu dosáhla Angelica Kerber vynikajícího úspěchu a v tuto chvíli se tam nezastaví.