Pravidla boje Kolik kol v boxu? Boxoví rozhodčí

19. 3. 2019

Od starověku lidé milovali velkolepé zápasy bojovníků pěstí. V dnešní době bojují o smrt už zapomněly, ale bojové umění se samo o sobě změnilo na sport nazvaný box. Tento směr konkurence je oceňován po celém světě a do něj se zapojují miliony lidí. V tomto ohledu bude vhodné v článku brát v úvahu pravidla boxu, jeho rysy a jemnosti. pravidla boje

Historické pozadí

Amatérský box vznikl v Albionu. Proto je docela logické, že skutečnost, že v Anglii vznikla první asociace amatérských boxerů, vypadá takto. Stalo se to v roce 1881. O sedm let později vznikla podobná struktura v Severní Americe, kde byla také uvedena první boxovací pravidla. Třetí země, ve které se bojová umění stala populární a získala sdružení, byla Francie.

Dnes je amatérské boxerské asociace každé země předmětem hlavní struktury tohoto sportu - AIBA. Kolik kol v boxu

Hlavní body

Pravidla boje uvádějí, že sportovec má hlavní úkol na náměstí prstence, který má zaútočit na soupeře a body. Ideální volba je považována za přinutí soupeře do stavu, ve kterém nebude moci dále bojovat. Stíhačky musí být ve speciálních rukavicích, stejně jako mít na ruce boxerské obvazy.

Vítězný systém

Přímý boxový zápas začíná ranou do gongu. Oponenti se snaží získat body, které doslova překonávají pěstmi, přesněji uzavřenou částí kloubů ruky. V tomto případě jsou stávky prováděny výhradně v povolených zónách - tělo nad pásem, bočními a čelními částmi hlavy. Stojí za zmínku, že dokonce i velmi jasné zásahy do rukou soupeře nepřinášejí útočníkovi žádné body, ve skutečnosti, jelikož soudci nehodnotí a špatně udeří. Důležitá poznámka: Počítačový systém bodování používaný v soutěžích nepřidělí bojovateli jediný bod, dokud alespoň tři soudci nesouhlasí s touto skutečností. Každý soudce mimochodem má dvě tlačítka, jednu pro každého boxera.

Pokud sportovci vstoupili do výměny s údery a žádný z nich nemá fyzickou schopnost učinit tvrdou, zdůrazněnou ránu, pak soudci čekají na konec této epizody a přidělí skóre tomu, kdo se ukázal lépe. Pravidla amatérského boxu stanovují, že na konci souboje je vítězství uděleno bojovníkovi, který dokázal získat více bodů. Když je tento ukazatel pro oba sportovce stejný, rozhodují soudci nejlepší na základě důvěryhodnějšího boje a nadřazenosti zařízení. Pokud jsou výše zmíněné faktory shodné, pak rozhodčí dávají přednost tomu, kdo bránil lépe během zápasu. rozhodčí boxu

Více o posuzování

Rozhodčí v boxu je osoba oprávněná sledovat přísné dodržování stávajících pravidel a pravidel bojování a bodů.

Absolutně každou soutěž obsluhuje celá brigáda soudců. Hlavní odpovědnost spočívá na hlavním rozhodčím, který nejenže pečlivě sleduje dodržování stávajících pravidel, ale má také právo rozhodovat o jakémkoli kontroverzním nebo technickém problému, který může vzniknout během turnaje nebo boje.

Ihned po akci sportovců v kruhu je pět vedlejších rozhodčích, kteří určují vítěze. Pravidla boje umožňují přítomnost tří vedlejších rozhodčích, avšak v tomto případě musí být soutěž na úrovni, která není vyšší než regionální mistrovství.

Časoměřič je osoba, která sleduje dobu bitvy a dává příslušné signály k zahájení a ukončení boje. Informující soudce se zabývá varováním diváků a sportovců se všemi potřebnými informacemi jak během soutěže, tak během přestávek. Přímo rozhodčí v kruhu pečlivě sleduje dodržování pravidel boxery a v případě potřeby jim dává příkazy a připomínky, varování. Povinností velitele turnaje je poskytnout účastníkům požadované technické a ekonomické vybavení. amatérské boxovací pravidla

Zajímavá skutečnost

Amatérské soutěže mají právo sloužit soudcům, rozhodcům jakéhokoli pohlaví. Muži a ženy jsou v této věci naprosto rovnocenné. Tito soudci, kteří kontrolují zápasy profesionálů, však nesmějí pracovat v amatérském kruhu.

Oddělení hmotnosti

Hmotnostní kategorie v boxu Amatér má 11 divizí. Jejich názvy jsou naprosto podmíněné, jelikož oficiální sportovní dokumentace označuje pouze označení v kilogramech. Seznam v obecné podobě je následující:

• Minimální hmotnost (stíhač by měl vážit až 48 kilogramů).
  • První těžká váha (až 91 kg).
  • Heavyweight kategorie (více než 91 kg).

pravidla soutěží v boxech

Oddělení podle věku

Pravidla pro boxerské soutěže v souladu se změnami provedenými od 1. 1. 2017 určují jména skupin atletů a jejich věk:

• Chlapci a dívky, průměrný věk - 12-13 let.
  • Chlapci a dívky, starší věk - 14-15 let.
  • Juniori a junioři - 16-17 let.
  • Juniori - 18-22 let.
  • Ženy a muži - 18-40 let.

Všimněte si, že dříve, maximální věk amatérských boxerů, kteří mají právo soutěžit v mezinárodních turnajích, byl 34 let a nyní 40 let. pravidla pro začátečníky

Boj

A kolik kol v boxu? Závisí to od věku bojovníků. Sportovci ve věku 12-13 let strávili tři kola trvající méně než minutu a půl, juniory - tři kola 2 minuty, u dospělých - tři kola 3 minuty. Souběžně mezi jednotlivými kolemi bylo zapotřebí 1 minutová přestávka. To platí pro zkušené sportovce.

Pravidla pro boxery pro začátečníky upozorňují, že ve věku 12 až 13 let začínají nováčci tři kola jedné minuty, mladí nováčci mají také 3 kola 1 minuta a dospělí tři kola dvě minuty.

Bez ohledu na věk, bojovník, který byl boxován déle než tři měsíce, nesmí vstupovat do žádného turnaje.

Podstata bitvy

Knockout a knockdown je to, co každý boxer usiluje. Během souboje se sportovec považuje za poražený, pokud po úderu, který vynechal od soupeře, se dotýká podlahy jakoukoli částí těla, s výjimkou nohou. Knoflonování je také považováno za bezmocné viset na lanech nebo za nimi po stávce, nebo je sportovec na nohou, ale rozhodně má potíže s pokračováním v boji. Když je boxer zrazen, rozhodčí ho započítává na 10. Pokud po boji nebude bojovník pokračovat, jeho soupeř bude připočítán s vyřazeným vítězstvím.

Když je boxer schopen okamžitě vstát po získání úderu, rozhodčí v každém případě ho započítá na 8. A po boji bude pokračovat. Gong z úderu stíhače může zachránit jen v posledním kole zásahu. Ve zbývajících kolech bude odpočet proveden po gongu.

V těch vzácných případech, kdy jsou oba stíhači narušen současně, bude odpočítávání udržováno, dokud nebude jeden z nich v tomto stavu. Pokud se oba nemohou zotavit po 10 vteřinách, pak je vítězství uděleno tomu, kdo získal nejvíce bodů v době zastávky. hmotnostních kategorií v amatérském boxu

Porušení a odpovědnost

Bez ohledu na to, kolik karet je v krabici, rozhodčí má právo vydat varování boxerovi nebo diskvalifikovat ho. Pokud je porušení menší, soudce může dokonce ani zastavit zápas, ale během přestávky mezi jednotlivými kolemi učinit komentář. Tři vyjádřené poznámky k porušení stejného typu se automaticky transformují na varování. Na druhou stranu, tři varování - jednoznačná diskvalifikace. Během každého varování musí rozhodčí zastavit zápas, oznámit stíhacímu střelci a oznámit stranickým rozhodčím. Jedno úmyslné porušení stačí k diskvalifikaci.

Mezi hlavní porušení v boxu patří:

• Udeří se pod pás, koleno, nohu, loket, rameno, předloktí, otevřené rukavice, okraj dlaně, na zádech, zadní části hlavy, ledviny, krk.
  • Používání zadusivých recepcí, otřesů, držení oponenta, lan.
  • Vytlačuje protivníka pro lana, házení, popruhy, nízké svahy na těle.
  • Provádějte útoky na lhaní nebo stoupajícího soupeře.
  • Pasivní styl ochrany, odvrácení zpět, mluvení, urážky.
  • Ignorování rozhodčích příkazů.
  • Úmyslné plivání kapa.

Co se týče možných výsledků boje, možnosti jsou následující:

• Vítězství v bodech.
  • Protivník odmítá pokračovat v boji, nebo jeho druhý dělá pro něj.
  • Vítězství kvůli jasné výhodě. V případě přerušení 20 bodů je tato možnost možná. Kloků hrají také roli: vše závisí na kvalifikaci sportovců, ale maximálně na 3, a bojovník je považován za poraženého.
  • Zastavte boj kvůli neschopnosti pokračovat. To je možné z důvodu zranění.
  • Vítězství kvůli diskvalifikaci soupeře.
  • Vítězství vyřazením.
  • Vítězství kvůli nezobrazení soupeře.
  • Vítězství bylo provedeno na základě rozhodnutí rozhodčí komise.
  • Nakreslete Není to možné vždy, ale pouze v případech, kdy to stanoví soutěžní předpisy.

Stojí za zmínku, že před každým bojem je lékař povinen vyšetřit boxera a učinit závěr o jeho vhodnosti pro zápas. Během bitvy se v blízkosti gongu nacházejí tři lékaři a každý z nich může zastavit boj, pokud existují příslušné lékařské předpoklady.