Daria Kasatkina: naděje ruského tenisu

14. 4. 2019

V ženském tenisu v Rusku je nyní změna generací. Mnoho hvězd 2000 let postupně dokončuje svou aktivní kariéru. Daria Kasatkina je jedním z těch mladých talentů, kteří by měli nahradit své starší kamarády. Navzdory jízdnímu věku úspěšně vystupovala v mnoha turnajích, živě se projevila v juniorských soutěžích.

Styl hry

Daria Kasatkina nevystupuje mezi tenisovými hráči s některými vynikajícími fyzickými daty. Jako dítě byla o polovinu nižší než její protějšky z Moskvy a neměla ani skvělou budoucnost. Kasatkina Daria tenis Nicméně, ona je schopná skrýt nedostatek síly s inteligentní a kompetentní hra a vzít si vlastní taktikou. Oblíbený úder - forehand, tenista preferuje hrát na zadní čáře. Modelem Daryy je "král země" Rafael Nadal, odtud podobný styl hry a dokonce podobná rotace míče při nárazu. Sportovec preferuje pokrytí země.

Juniorské roky

Kasatkina Daria začala hrát tenis ve věku šesti. V dětství se zvlášť nevystihla mezi vrstevníky a nedosáhla velkých vítězství v soutěžích. Neměla fyzické údaje, mocné krmivo. Avšak vytrvalost a tvrdá práce vykonávaly svou práci. Její první trenér Damir Nurgalijev obrovsky přispěl k rozvoji sportovce, věřil v dívku a dal jí hodně času a oddělil ji mezi ostatními žáky.

V čtrnácti letech nastoupil první vážný úspěch, když Kasatkina Daria, která se stala hlavním zaměstnáním, vyhrál místní otevřený turnaj v Samaru, kde dokázala porazit silné vrstevníky z Moskvy. Daria začala být přitahována k utkání pro ruský národní tým v juniorských etapách Pohár federace.

Kasatkina Daria

První rok úspěšně vystupovala na malých soutěžích, když se naučila vyhrát a získala právo účastnit se turnajů série Grand Slam. Vrchol její mladší kariéry byl v roce 2014, kdy zvítězila ve francouzském Open, a úspěšně hrála na olympijských hrách Junior v Nanjingu. Daria Kasatkina stála mezi svými vrstevníky a dosáhla třetího místa v žebříčku WTA.

Dospělý život

První experimenty na úrovni dospělých začaly v roce 2013, kdy tenisový hráč otestoval svou sílu na několika turnajích v Moskvě a Antalyi. O rok později, po skončení juniorského turné, se Daria Kasatkina vážně soustředila na soutěže a začala postupovat. Byla schopna vyhrát několik desítek tisíc, vybrala si pro vážnější turnaje.

V roce 2015 se stala pravidelným vítězem 25 000 turnajů a úspěšně se účastnila WTA turnajů, z nichž jedna se v Baghdasteinu podařilo dosáhnout čtvrtfinále. Tyto úspěchy jí umožnily účastnit se kvalifikací pro turnaj US Open. Daria Kasatkina se dostala do finále kvalifikačních soutěží, kde prohrála pouze s Elizavetou Kulichkovou. Nicméně kvůli odmítnutí jednoho ze závodníků získala šanci zúčastnit se velkých soutěží a ukázala se dobře tam, když dosáhla třetího kola.

Daria Kasatkina

Daria Kasatkina také hrála v doubles a poměrně úspěšně. Na Kreml Cup spolu s Elena Vesnina dokázala vybojovat rozhodující zápas a vzít si první titul WTA. Atletka nezastavila svůj vývoj v roce 2016. Pravidelně se účastnila Grand Slam turnajů, dosáhla 3. kola v Austrálii, ve Francii, ve Wimbledonu. Dnešní Daria Kasatkina se přestěhovala od svého rodného Togliatti, žije a trénuje ve slovenském Trnavě, kde je vynikající a kompaktní infrastruktura pro to, co dělá.