Daria Spiridonová: nevyčerpatelná vůle vyhrát

4. 3. 2019

Daria Spiridonová je vedoucím ruským gymnastou a stříbrným medailistou olympijských her v Rio de Janeiro v roce 2016. Dívka získala v roce 2015 titul evropského a světového šampiona na nerovných místech a před rokem se zúčastnila mistrovství Evropy, kde se stala bronzovým medailistou v mistrovství družstev a nerovných barů. Jeho hlavní sportovní gymnastika jsou nerovné bary. Je mistrem sportu mezinárodní třídy.

Dětské a časné sportovní úspěchy Daria Spiridonová

Daria se narodila v rodině sportovců 8. července 1998 v Novocheboksarsku (poblíž hlavního města Republiky Čuvašje). Otec dívky se zabýval zápasením, maminka atletika. Pro uměleckou gymnastiku byla Daria již dospělá sedmiletá dívka, kterou si uvědomila trenérka Natalya Ilyičeva. První úspěchy nebyly příliš dlouhé, což bylo důvodem k přesunu do Moskvy a vystupování na vyšší úrovni. Školení se konalo na jezeře "Krugloe" - kde se sportovní gymnasty účastní více než deset let.

První trenér

Daria Spiridonová debutovala v mezinárodní gymnastické aréně jako součást mistrovství mladých v olympijských hrách 2012 v Bergisch-Gladbachu (Německo), kde získala celosvětovou soutěž. A rok 2013 byl rokem průlomu Spiridonové. Na jaře vyhrál zlato v týmovém závodě a stříbro na nerovných místech v ruském juniorském šampionátu. V turnaji získaly "olympijské naděje" několik medailí: týmové zlato na nerovných barech a bronz v celém okolí.

Sezóna 2014

Na vážnější úrovni se Spiridonova zúčastnila mistrovství světa v Cottbusu (Německo) v roce 2014, ale nemohla se kvalifikovat do finále. Poté soutěžila v ruském šampionátu téhož roku, vyhrál zlato na nerovných tyčích a týmové stříbro na nosníku.

Nerovnoměrné tyče

V srpnu 2014 se zúčastnila Ruského poháru, vyhrála zlato s týmem v celorepublikových a nerovných barech a bronzovou na logu. Již v říjnu šla na mistrovství světa v Nanningu (Čína). Bohužel, ona padla na deník a nebyla schopná se kvalifikovat pro tento typ, nicméně, ona hrála na nerovných mřížích a pomohla ruskému národnímu týmu vylézt na pódium bronzovými medailemi. Po Nanningu se Spiridonov zúčastnil turnaje Arthur Gander Memorial v Švýcarsku, kde získala zlato, před titulovanou rumunskou gymnastou Larisou Iordache. Pak přišlo vítězství ve švýcarském "švýcarském poháru". A poté, co ve Francii získal povel stříbro a zlato na tyčích.

Pre-olympijská sezóna

Začátkem března 2015 se Spiridonova zúčastnila mistrovství Ruska, vyhrál zlato na nerovných tyčích, stříbro na nosníku a v celosvětovém pořadí, do konce roku se její jméno zvedlo na 4. řádek.

V září vyhrál tři zlaté medaile najednou v ruském poháru, včetně všech událostí. V říjnu jako součást ruského týmu na mistrovství světa v Glasgow (Skotsko) pomohla týmu, aby získal druhé místo ve finále.

Zasloužené ceny

V roce 2016 získala Daria Spiridonová zlato na mistrovství světa ve Stuttgartu. O měsíc později se již účastnila mistrovství Ruska a vyhrál na nerovných místech. V červnu soutěží na mistrovství Evropy ve Švýcarsku. Při kvalifikaci snížila koeficient obtížnosti na nerovných tyčích, což jí nedovolilo dosáhnout finálového kola turnaje. V červenci v rámci ruského poháru vyhrál bronz na nerovných místech a získal 4. místo v celkovém týmovém utkání. Brzy poté byla Daria povolána do ruského olympijského týmu.

Olympijské hry v Riu

Olympijské hry v Rio de Janeiro byly zastíněny skandálem pro ruský tým - vedoucí sportovci byli vyloučeni z účasti na boji o titul šampionů. Situace před vystoupením byla napjatá. Pro ruské gymnasty, kteří cestovali do Brazílie, měl úkol vykonávat adekvátně.

Daria Spiridonová na euro

To obecně, a podařilo se zavést. Rusko se účastnilo druhé etapy kvalifikace, soutěž začala pro dívky z rad. V individuálním celku nikdo z týmu nebyl schopen ukázat vysoké výsledky, ale v soutěži o všechny týmy by si mohly získat stříbrné medaile ruské dívky Angelina Melniková, Aliya Mustafina, Maria Paseka, Seda Tutkhalyan a Daria Spiridonová. V některých typech - klenba, cvičení na podlaze, rovnováha a nerovné bary, Daria nemohla získat ceny.

Jak nyní žije Daria a co dělá

Po neúspěšném představení v Riu de Janeiro osobně pro Daria Spiridonovou následovala účast na soutěžích v Elite Gym Massilia ve Francii, kde gymnasta ukázala pouze pátý výsledek na paprsku a šestý na nerovných barech.

V roce 2016 se gymnastka podílela na natáčení filmu "Champions: Faster, Higher. Stronger", kde se stala poddanou Christiny Asmusové, která hrála Svetlanu Khorkinu.

V současné době Daria pokračuje v aktivním tréninku, uznává se, že aby neztratila koncentraci a fyzickou formu, musí pracovat i po celý den. Dívka ve skutečnosti nemá volný čas, dovolená trvá krátkou dobu, pokud se jí nějaký čas vrátí, snaží se navštívit své rodiče v Novocheboksarsku.