Kolik období v hokeji a jejich trvání

17. 5. 2019

Kanada je obvykle nazývána místem narození hokeje. Z hloubky věku k nám přišel první hokejový zápas - 3. března 1875 v Montrealu. Jakmile se oficiální hry začaly konat, bylo důležité, kolik období bylo v hokeji a jak dlouho to bylo. Puk a první 7 pravidla hokeje objevil se teprve v roce 1877. Hry trvaly poměrně dlouho a od té doby, co byla náhrada povolena pouze pro zraněného účastníka a jednu za jednu hru, do konce zápasu hokejisté sotva mohli plazit s únavou.

kolik období v hokeji Postupně se počet hráčů snížil z 50 na 6, na bráně se objevily mříže, změnily se vybavení hráčů, objevily se šálky a zápasy profesionálů a amatérů, bylo povoleno změnit sportovce během hry a pravidla týkající se období se nezměnily. Teprve v roce 1911 uvedli ve schválených pravidlech, kolik období je v hokeji a jak dlouho jsou.

Hra se rychle rozšiřuje po celém světě a během XX. Století se rozšířila po celé severní polokouli.

Jak dlouho je doba v hokeji?

V průběhu doby existovaly dvě školy hokejové - evropské a kanadské. Od roku 1920 je hokej zařazen do programu zimních olympijských her.

Kolik období v hokeji

Pravidla pro vedení zápasů v ledním hokeji již delší dobu nebyla stejná pro všechny státy a části světa. V Americe a Evropě to bylo výrazně jiné. Byly dlouhé diskuse o tom, jaká by měla být doba v hokeji, kolik minut bude trvat a jak dlouho bude hra jako celek. Pokud hra umožnila remízu, bylo to jednodušší. Poté zápas trval tři časy 20 minut a 15 mezi nimi. Hrací čas byl zohledněn rozhodčím na stopkách bez zohlednění zastávek ve hře - v případě výmazu, hodu a dalších přestávek.

Hra na výhru

U velkých turnajových soutěží nebylo takové rozložení hrací doby dostatečně použitelné, protože se na nich zúčastnilo velké množství týmů a výsledky remíz se táhly do nekonečna. Týmy nehrály tak aktivně, ostrost a dynamika hokeje byly ztraceny. Celý svět, fanoušci a pořadatelé soutěže tak nezáleží na tom, jak dlouho trvalo období v hokeji, ale že nedošlo k žádné remíze a v zápase byl vždy vítěz. Začaly se konat zápasy, aby se identifikovala oblíbená. Se stejnou délkou období, s vázaným výsledkem po 3 dmints, začal stejný přesčas představovat další nadčasy. Po dlouhých diskusích o tom, jak dlouho je hokejové období, bylo rozhodnuto nastavit dobu trvání 10 minut a hrát, dokud nebude první cíl opuštěn.

Období v hokeji kolik minut

Pro zhoršení hry bylo přidáno ještě jedno pravidlo: na hřišti během přesčasů není pět hráčů, ale čtyři s cílem zvýšit dynamiku a nahradit taktické konstrukce.

Podle pravidel KHL, pokud po celou dobu trvání hokejové sezony nedošlo k žádnému vítěznému brankovému cíli, pak se týmy po nadčasovém pokusu pokoušejí vybojovat vítězství v trestných střílech - střelbě. Za prvé, každý tým střídavě dělá sérii tří ran a pak - před vítězným hodem puku do branky. V takovém případě závisí konečný čas zápasu pouze na konečném puku, je to mnohem kratší než dlouhé a vyčerpávající období v minulosti. Kuličky vypadají velkolepě, ale vzhledem k tomu, kolik období v hokeji se týmy snaží vyřešit vítěznou otázku během hry, aby nedošlo k dalšímu zatížení brankářů, kteří jsou unavení z hraní.

Turnaje v play-off

V závěrečných fázích kontinentální hokejové ligy se zápasy staly obzvláště ostré a výrazné. Ztracený tým "havaruje" z dalších zápasů v této sérii. Ale v play-off není známo, kolik období je v hokeji, protože v této části turnaje nejsou žádné přestupy a výsledek hry je rozhodnuto tím, že se stanoví další období, dokud jeden tým nevyhraje.

Pokud je v jednom prodloužení vítěz nerozhodný, po krátké přestávce začíná další krátké období a tak dále.

Hodnota každého puku v průběhu hry má obrovskou hodnotu. Ale to má opačný účinek - hráči se obávají, že udělají chybu a nechávají soupeře gól, hra je defenzivní a neaktivní. Protože playoff hry jsou docela vyčerpávající pro diváky i hráče.

KHL záznam

V historii Kontinentální hokejová liga v březnu 2014, v čtvrtfinále, playoff trvala 127 minut. Zápas skončil v 7. období se skóre 3: 4. Proto, až do dnešního dne, odpovědět na otázku, kolik období v hokeji rozhodně nebude fungovat. Je možné, že tento záznam bude někdy překonán.