Lední hokej pravidla s míčem. Hokejová pravidla

15. 5. 2019

Hokej je jedním z nejpopulárnějších týmové hry. Dnes ho sledují miliony diváků z celého světa. Jedná se o velmi náročnou a kontaktní hru. Nicméně pravidla hokeja to dělají velkolepé a vzrušující až do posledních vteřin. Není divu, že se předpokládá, že taková hra podléhá pouze skutečným mužům.

Hokejové variace

V současné době existuje několik možností. Nejoblíbenější je lední hokej. Jedná se o tradiční typ hry, kdy se zápasy drží na ledě. Podložka je gumový disk. Průchody a údery jsou vyrobeny klasickou hůlkou. Poddruhem tradičního hokeje je válečkový hokej. Zde místo běžných bruslí používalo válec.

Další variantou hry je trávní hokej. Zde se zápalky drží na umělém povrchu (umělý trávník). Projektil není pračka, ale pevná koule malého rozměru. Podtyp této hry je považován za indorhockey. Jediný rozdíl je v pokrytí místa - parkety jsou používány. pravidla hokeje Lední hokej je ve Skandinávii velmi oblíbený. Zde je projektil pevná malá koule. Poddruh takového hokeje je Rink Bandy, který se koná na místě s omezenou velikostí.

Rollerkey je samostatná variace hry. To je velmi populární ve Španělsku, Portugalsku, Itálii a Argentině. Kluby jsou podobné tradičním a brusle jsou válečkové čtyřkolky.

Nedávno se florbal stal také populární. Zápasy se konají v hale a hrají s plastovými kluby. Koule je vyrobena z lehkých plastových materiálů.
Sáňkovaný hokej je variantou hry pro osoby se zdravotním postižením. Zahrnuty v paralympiích.

Pravidla pro každý typ hokejové hry jsou podobné, ale existují zásadní rozdíly. Jedná se především o porušení a pokuty.

Lední hokej

Jedná se o týmovou hru, která se hraje na ledě. Cílem tradičního hokeje je bojovat proti oběma stranám na bruslích. Pohybující se puky mezi sebou s kluby, členové týmu mají tendenci házet co nejvícekrát na bránu soupeře, takže jejich neporušenost.

Historie tohoto typu hokeja pochází z Kanady na konci 18. století. V těchto dnech se účastníci připevnili k botám sýrařů, aby se lépe sklouzli na zamrzlý povrch jezera. Zpočátku byla pračka dřevěná, ale pak byla zatažena gumou a dokonce i kovovými vložkami.
pravidla hokeje

Na konci 19. století byly v Montrealu zveřejněny první obecně uznávané pravidla hokeje. Od roku 1904 se tato hra začala rychle pohybovat do Evropy: Francie, Belgie, Británie, Švýcarska atd. V Rusku se hokej stal populární až do poloviny čtyřicátých let 20. století. Stojí za zmínku, že první zápas sovětského týmu s Kanadou v Montrealu skončil drtivým vítězstvím hostů - 2: 7.

Hokejové základy

Zápasy se konají na pozemcích pokrytých ledem o rozměrech: v délce - od 56 do 61 m, v šířce - od 26 do 30 m. V amatérských číslech jsou povolená pole o rozměrech 40 x 20 metrů. Rohy areálu by měly být zaokrouhleny na poloměr 8,5 m.

Hokejová pravidla určují následující rozměry brány:

• Při profesionálním vybití by měl být design 1,83 m široký a 1,22 m vysoký. Průměr regálů je 5 cm.
  • Na amatérských místech mohou mít brány šířku 1,5-1,6 m, výška - 1-1,12 m.

pravidla hokejového letu Rovněž mezinárodní hokejové pravidla popisují délku přední čáry. V závislosti na konkurenci se pohybuje od 2,44 do 3,6 m. Oblast brány je omezena na poloměr 1,8 m.

Každý týmový hráč musí mít speciální vybavení, včetně nejen uniformy, ale také ochranné munice, zejména pro brankáře.

Pravidla: lední hokej

Pravidla hry omezují nabídku týmu na zápas. Každá strana musí mít 20 až 25 osob. Zároveň mohou být na hřišti na každé straně, včetně brankáře, 6 hráčů.

Délka zápasu - 3 období 20 minut. Přestávky trvají čtvrt hodiny. Pokud se hra skončí v remíze, je jmenován sérii výstřelů.

Pravidla pro lední hokej mají dovoleno bodnout pouze na hlavního rozhodčího. Plášť je opuštěn, pokud překročí hranici branky. Cíl se počítá až po klubovém zásahu nebo ricochetu hráče.

Lední hokej, pravidla hry, která dovoluje těžké síly techniky v terénu, je považován za nejvíce kontakt a nebezpečný sport na ledě. Nicméně v nařízeních většina bodů je obsazena právě pokutami za porušení. pravidla hokejového hokejového utkání Odehrávání po dobu 2 minut je přiděleno hokejistovi za nesportovní chování, tlačí soupeře k palubě, bít soupeř s hůlkou nebo rukou, posunovat bránu, úmyslné horizontální blokování puku, zpoždění, vypnutí. Taková pokuta se nazývá malá.

Odstranění po dobu 4 minut se uděluje hráči za zranění soupeře s vyvýšenou hůlkou. Dvojitá malá penalizace je jmenována v případě, že rozhodce nevidí záměrné úmysly v činnostech porušovatele.

Hokejista je po dobu 5 minut odstraněn, jestliže úmyslně příliš tvrdě napadne soupeře. Pro ukončení kopu je hráč přestupku diskvalifikován na zbytek zápasu.

Lední hokej

Tento alternativní pohled, známý také jako bandy, je zimní týmová hra. Zápasy se konají na kluzišti o délce 90 až 110 m a šířce 45 až 55 m. Velikost brány je 3,5 x 2,2 metru. pravidla hokejového letu Hokejová pravidla týkající se vybavení a střeliva jsou podobné pravidlům tradičního typu hry s pukem. Jízda na ledě by měla být zkrácena. Cílem hry je největší počet gólů střelených do soupeřova cíle.

První zmínka o tomto druhu je datována do 20. století před naším letopočtem. e. Podobná hra v té době byla mimořádně populární mezi Egypťany a Aztéky. To bylo přeneseno do zmrzlých nádrží ve Velké Británii v 9. století nl. e. V Rusku byla hra s plnými předpisy dovezena Petrem I.

Pravidla: hokej na ledě

První pravidla byla napsána v Británii, kde byla i tehdy hlavní hra fotbalu. To je důvod, proč pravidla ledního hokeje s míčem a sokerem jsou tak podobné. To se týká nejen velikosti pole, ale i mnoha dalších nuancí.

Hráči musí projít míč mezi sebou s kluby. Vítězem je tým, který zaznamenal více než soupeř. Ve startovní sestavě na každé straně by mělo být 11 lidí. Počet náhrad je neomezený. pravidla hokeje Délka setkání - 2 půl až 45 minut. Pokud to pravidla vyžadují, je možný dodatečný čas (2 období po 15 minutách) nebo trestní přestřelka.

Hokejbal, jehož pravidla jsou podobní fotbalu, není jako sportovní kontakt jako jeho klasická variace. Nicméně zde hráči jsou také na určitou dobu odstraněni. Sankce vstoupí v platnost poté, co soudce předloží porušovateli příslušné karty.

Hokej v terénu

Oficiální soutěže se konají pod záštitou mezinárodní organizace FIH, která zahrnuje asi 130 zemí. Hra získala obrovskou popularitu v Holandsku, Španělsku, Německu, Irsku, Belgii, Austrálii, Argentině. hokejová pravidla 2014 Hokejbal, jehož pravidla byla zaznamenána v oficiálních předpisech až do konce 20. století, se považuje za nejkombinovanější variantu tradiční týmové hry. V zemích jako Indie, Malajsie, Pákistán a Jižní Afrika se stal národním pokladem.

Pravidla: polní hokej

Hlavní a jediné předměty projdou a zasáhnou míč jsou hole. Jakýkoli kontakt střely s rukama nebo nohama je zakázán, může to udělat pouze brankář.

Pravidla hokejové hry v terénu představují něco, co sousedí fotbal a hokej. Pole má délku 91 m a šířku 50 m. Velikost brány je 3,66 x 2,14 metry. Plášť je vyroben z pryže a vytlačovaných pilin. Průměr koule se pohybuje od 71 do 74 cm. Hmotnost projektilu by neměla překročit 163 g.

11 hráčů zahájí hru na každý tým. Zápas se koná dvakrát za 35 minut. Pokud byl výstřel proveden ze zóny stávky, bude dosaženo cíle. Pravidla hokeja z roku 2014 rovněž definují pokuty pro různé kategorie porušení: jsou to zelené, žluté a červené karty. První vyjímá přehrávač po dobu 2 minut, druhý - 5, třetí - až do konce zápasu.