Kimi Raikkonen: fotografie, biografie, zajímavosti

17. 6. 2019

Kimi Raikkonen - slavný finský závodník, opakovaně vyhrál mistrovství světa ve formule 1, stejně jako vyhrál obrovské množství medailí, pohárů a ocenění. Byl to ten, kdo se aktivně podílel na finském shromáždění, debutoval v týmu Ferrari a získal čestný titul jednoho z nejlepších pilotů notorického závodního turnaje F-1. Přečtěte si více o jeho biografii, kariérovém růstu, úspěších a osobním životě.

Kimi Raikkonen

Dětství a dospívání

Kimi Raikkonen se narodil v říjnu 1979. Jeho domovina je považována za malé městečko Espoo, které se nachází na jednom z břehů Finska zálivu, jen na západ od hlavním městem Finska. Od dětství miloval rychlost a ocenil pocit rivality. Zároveň mu vůbec nezáleželo na tom, zda se účastní běžného závodu ve dvoře nebo se stane profesionálním lyžováním. Podle jeho rodičů se všude snažil být první. Proto se vždycky pohyboval svou silou a snažil se maximálně vytlačit.

První fáze sportovní kariéry

Začátek ve věku 7 let se Kimi Raikkonen zajímal o motokáry. Zpočátku to byla jen zábava, ale časem se to stalo něco více. Když se chlapec otočil na 10 let, jeho jméno se již objevilo na turnajích mezi juniory. Takže jednoduchá vášeň se stala jakousi základnou v budoucí sportovní kariéře jezdce.

Kimi Raikkonen fotografie

Neočekávané úspěchy a úspěchy

Od poloviny roku 1994 začíná Kimi Raikkonen postupně zvyšovat svůj bar. Hodně trénuje, zlepšuje pilotní dovednosti a učí se jemným technikám velkolepého kartingu. A dále, až do roku 1997 se účastní závodů a soutěží na jedné ze specializovaných ruských tratí. V jednom okamžiku se mu podaří získat stříbro. Toto se stává jeho nejvíce dlouho očekávaným vítězstvím, které mu umožňuje užívat si prvních paprsků slávy.

Jeden z nejplodnějších okamžiků života

1999 Kimi Raikkonen přezdíval jako nejplodnější období v biografii. V tomto okamžiku získal náš hrdina největší počet ocenění a ceny. Rok začal prvním vítězstvím. Poté Raikkonen znovu potvrdil svou vedoucí pozici a získal titul vicemistr v Formula Super A. V polovině roku získá řidič několik dalších ocenění, z nichž jedna je spojena s vítězstvím v zimní řadě Formula Renault, která se konala v Británii.

Vzestupný jezdec na Olympu

Ohromující počáteční vítězství nemohlo zůstat bez povšimnutí. A nyní, po roce po úspěchu úspěšných výkonů, začíná Kimi Raikkonen (foto najdete níže) svůj první výstup na čestné sporty "Olympus". Měl štěstí, že je v pravý čas na správném místě.

Kimi Raikkonen celovečerní fotografie

A jak se v takových případech stane, všiml si jednoho z hlavních vůdců týmu, známého jako "Sauber". On nabídl našemu hrdinu, aby podstoupil obecný test pro účast v příštím závodě, ale na vyšší úrovni. Test byl výborný. Proto slibný nováček, který již měl 23 úspěšných závodů, měl svou první dlouhodobou smlouvu a dočasný pilotní průkaz.

Vítězství a týmová hra

Tým "Sauber" byl pro jezdce jedním z prvních, kde měl to štěstí, aby cítil proslulý týmový duch. Aby dokázali loajalitu a plnou podporu svých partnerů, byl Kimi schopen, počínaje prvním závodem v Austrálii. V té době pilot měl štěstí, že vstoupil do prvních pěti.

Pak Kimi Raikkonen (celá fotografie najdete na konci tohoto textu) pokračovala v získávání bodů a na konci šampionátu měl štěstí, že získal opěrku na 10. pozici v hodnocení. Díky soudržnosti akcí týmových partnerů se Zauberovi podařilo získat místo na čtvrtém místě. A to zase dovolilo, aby si vydobyli hlavní cenu v poháru konstruktérů F-1 a pozitivně ovlivnili reputaci týmu jako celku.

Fotka ženy Kimi Raikkonenové

Změňte pozici a vyberte jiný tým

Ke Kimiho překvapení nemusel po ukončení smlouvy se Sauberem "přemýšlet o nalezení práce". Jakmile skončily podmínky předchozí smlouvy, našemu hrdinu byla nabídnuta nová smlouva, ale již jako součást týmu McLarenu. Majitel skupiny byl tak ohromen úspěchy jezdce, který ho okamžitě pozval namísto slavného pilota Mickey Hakkiens.

Každému překvapí, Kimi Raikkonen (fotky a záběry z jeho života vidí v tomto článku) byl schopen splnit očekávání vedoucího týmu, počínaje prvním závodem v roce 2002, který se konal v Austrálii. V této době měl štěstí, že vstoupil do tří nejlepších vůdců závodu. A na francouzské Grand Prix, skoro vyhrál první místo, ale náhodou vyklouzl z trati a skončil druhý. A pak bylo několik neúspěšných závodů, které neumožnily jezdci získat bezpodmínečné vítězství.

Kimi Raikkonen: zajímavé fakty a trnitá cesta k vítězství

Po neúspěšném roce 2002 se objevila další, která se také nerozlišovala mezi různými barvami. Takže během tohoto období náš hrdina nejdříve nedosáhl. A jako štěstí by to bylo něco neustále bránit: nechal auto, nedokázal překonat soupeře a dokonce tam bylo neočekávané sankce za překročení rychlosti. Do konce roku 2003 se tedy Raikkonen stal zvláštním houpačkem. V jednom závodě se stal čtvrtým, v druhém - třetím, druhém, ale ne prvním.

V jedné z soutěží se mu dokonce podařilo získat technické vítězství kvůli zastavení závodu (důvodem bylo špatné počasí). Nicméně, při opětovném prohlížení kamer, bylo vítězství uděleno jinému sportovci, který vynechal náš pilot jen několik sekund. Výsledkem je, že v týmu McLarenu závodník nedosáhl zvláštních výšky a začátkem roku 2007 ho přilákali na Ferrari.

Smlouva s novým týmem byla nejen slibná, ale i dobře placená. Říká se, že částka placení jezdce podle smlouvy činila přibližně 51 milionů dolarů ročně. A pilot sám neměl v úmyslu opakovat Schumacherovo kariéru vůbec. Dokonce jednou navrhl, že tým Ferrari bude poslední ve své kariéře. To je to, co si Kimi Raikkonen myslel. Jeho osobní život byl v tom okamžiku uspořádán, takže s klidným srdcem mohl jít do dlouho očekávaného míru. Jak se ukázalo, byly to jen špatné spekulace.

Během svého času v novém týmu zvítězil Kimi během Grand Prix v Austrálii (2007), pak získal cenu v Grand Prix Francie a Velké Británie. Poté bylo veliké vítězství v Grand Prix Evropy, Brazílii a Číně.

kimi raikkonen osobní život

Několik zajímavých informací z osobního života

Navzdory všem životním problémům pokračoval Kimi vpřed. Změnil spoustu týmů, trenérů a aut, ale zůstal věrný své obezřetné taktičnosti a tvrdému vzhledu "ledového muže" (takhle byl závodník vyzván k jeho taktu a zvláštnímu studenému výpočtu během závodu).

Vedle závodění měl náš hrdina také zájem o hokej. A může hrát docela profesionálně. On také snadno zvládl snowboarding, jízdu na kole a sníh motocyklu. I přes svou atraktivní sportovní kariéru není řidič příznivcem zdravého životního stylu. Rád si spí, hodně kouří a může si dovolit alkohol.

Kimi byla dvakrát ženatá. Zpočátku jeho žena byla finský model a prostě krásná Jenny Dahlmanová. Podle pověstí po rozvodu od Kimiho Raikkonena (jeho manželka je zde vidět), jeho bývalá vášeň mu žalovala spoustu peněz.

Kimi Raikkonen Zajímavosti

V roce 2016 se závodník oženil znovu. Tentokrát se Minttu Virtanen, bývalá letuška, která se profesionálně zajímá o fitness, stala jeho miláčkem. Je zajímavé, že datum svatebního páru je neustále odkládáno. A v roce 2015 měli syna, který byl jmenován Robin. A jen rok poté, co se dítě narodilo, se milenci podařilo legitimizovat jejich vztah.