Larisa Lazutina: po diskvalifikaci šla do politiky a postavila park

30. 4. 2019

Sportovci jsou nejtěžší vítězství a uznání. Ale je ještě obtížnější udržet si zasloužené vítězství, které už byly přijaty, jestliže jméno bylo někdy poznamenané dopingem. Ruští sportovci byli vždy pečlivě zkontrolováni na přítomnost těchto látek v krvi. Mnoho sportovní kariéry jsou rozbité, ale mnozí neztrácejí srdce nacházející se v úplně jiné oblasti. Takže Larisa Lazutina se ocitla v politice. Na počest mnoha sportovců nazývaných atrakce a parky. Larisa má sjezdovku pojmenovanou po ní.

Jak začala svou kariéru Larisa Lazutina ve sportu

Lyžařská stezka Larisa Lazutina

Larisa se narodila 1. června 1965 v Kareliánské republice. Její rodina je obyčejní pracující. Dívka, studující v páté třídě, se začala věnovat lyžování. Měla ráda nejen jízdu z kopce, ale i cestu.

Po škole se zapsala do Khabarovského ústavu tělesné výchovy a získala specializaci učitele-trenéra. V Karelském institutu studovala na katedře tělesné výchovy.

Mistr sportu

Larisa Lazutina

Na mistrovství světa v juniorském lyžování v roce 1985 získala Larisa Lazutina. O rok později získala v SSSR titul mistra sportu mezinárodní třídy.

V roce 1989 se Larisa přestěhovala do Odintsova, když se stala členem lyžařského týmu SSSR.

Již osm let, od roku 1990, se Larisa stala mistrem na olympijských hrách pětkrát, vyhrál dvakrát Světový pohár, mnohokrát se zlato na soutěžích SSSR a Ruska.

Hrdina Ruské federace Larisa byla udělena za mnoho vítězství: pět medailí v Naganu - tři zlaté, jedno stříbro a jeden bronz. Na stejném místě získala Larisa Lazutina Řád přátelství národů za úspěšný start v závodě.

Dopingová kontrola zbavila zlato

Ona také získala zlatou medaili na olympijských hrách v Salt Lake City. Poté, co byl test krve pro sportovce připraven na doping, byla tato medaile zbavena. Test ukázal, že užívala léky, které jí pomáhají trvale odolnější.

Ale to nebylo nejhorší, protože můžete získat více medailí. Nejsmutnější je, že v roce 2003 na zasedání Výboru Mezinárodního olympijského výboru v Praze bylo rozhodnuto úplně zrušit všechny vítězství Larisy, zbavit se všech titulů. Obecně platí, že vše, co Lazutina zaslouží od konce roku 2001, byla od ní odebrána.

Lyžařská trať Larisa Lazutina

Odintsovo v roce 2002 oslavilo své narozeniny. Toto městečko poblíž Moskvy se stalo 45 let. Nejlepším dárkem pro něj je otevření vlastní dráhy pro lyžaře a lyžaře.

Sjezdovka Larisa Lazutina byla pojmenována tak, že samotný závodník byl iniciátorem její výstavby. Lazutina také žila v tomto městě, byla to čestným občanem.

Trasa se nachází v Podušinském lese, který není daleko od města. Je zde čistý vzduch a lidi vždy milovali chodit na tomto místě, jezdit na kolech.

Lyžařská vlečná dráha Larisa Lazutina se protáhla téměř šest kilometrů a šířila se čtyři metry široká! Tato trasa není tak jednoduchá: v její délce dochází k ostrým otočením, dlouhým sestupům a obtížným stoupáním. Ne každý může jít tímto způsobem.

Také na této trase je výškový rozdíl poměrně velký. Jízda na bruslích nebo lyžování, je možnost urychlit na padesát kilometrů za hodinu!

Tato stopa je nejoblíbenějším místem pro lyžaře a bruslaře, cyklisty. Také na dálnici Lazutina, mnoho jen procházka, jogging. Zde jsou neustále organizované soutěže pro milovníky sportu - "Watermelon Cross", "Manzhosovskaya ski track" a mnoho dalších. Účast v některých soutěžích může být každý, kdo chce otestovat svou sílu.

Během soutěží nebo tréninků nesmí sportovci na trati chodit, protože je to nebezpečné, sportovci mohou jednoduše zbourat projíždějícího člověka. Lyžařská dráha Larisa Lazutina není profesionálním místem, zde nejsou žádné ochranné zákoutí, aby se pro ně mohl "pěšák" pohybovat.

Kolejová dráha Larisa Lazutina

Nehoda na lyžařské tratě Lazutina

V roce 2008, 6. září, chodil po dálnici manžel a jeho žena. Šli za psem. Když si všimli cyklisty, kteří se vrhli směrem k nim, už bylo pozdě. Rychlost sportovce byla opravdu šílená. Manžel a pes měli čas odjet, ale žena byla zmatená, cyklista ji zastřelil.

Natáhla hlavu na asfalt tak, že zemřela předtím, než dorazila sanitka.

Po této trase se pečlivě podívejte na zákazové značky umístěné po celém obvodu trasy. Existuje například jednosměrná provoz, která musí být dodržena.

Traťový park

Park Larisa Lazutina

V roce 2015 došlo k zásadní rekonstrukci. Zde bylo vytvořeno osvětlení, speciálně určené prostory pro snowboardisty a pro rekreaci. Trať byla přejmenována na sportovní park Larissa Lazutina.

Zde může někdo trávit čas podle vlastního uvážení, pro chodce po takových změnách, bylo mnohem bezpečnější zůstat na místě během tréninku sportovců.