Riccardo Daniel: příběh o úspěchu

14. 4. 2019

Pro znalce formule 1 z Austrálie pravděpodobně zůstane Mark Uebber dlouhou dobu. A přestože Mark nedosáhl alespoň jednoho ligového titulu, záviděníhodnou stabilitou potěšil fanoušky s hitem na pódiích a někdy vyhrál Grand Prix. riccardo daniel

Jiný australský pilot F1 - Riccardo Daniel - se zatím nemůže pochlubit tak mnoha oceněními jako jeho slavný krajan, ale jeho závodní kariéra je v plném proudu a to znamená, že vše závisí pouze na náladě jezdce. Je ironií, že Daniel byl nahrazen Markem Uebberem v týmu Red Bull, když se rozhodl pro profesionální sporty.

Představení na amatérské úrovni

První závodní auto, za volantem, které Riccardo Daniel dostal na sedadlo, bylo běžné auto. Již ve věku devíti let chlapec jel v kruhu se svými vrstevníky a současně pochopil, že rychlostní dráha je jeho povolání.

V šestnácti letech se Daniel zúčastnil místního mistrovství Formule Ford, ale nepodařilo se získat žádné kredity v žádném ze tří závodů. Přesto australský vyhrál právo soutěžit ve šampionátu Formule One BMW v Asii, kde získal své první vítězství v motoristickém sportu. Podle výsledků šampionátu získal Daniel Riccardo 231 bodů a získal třetí místo mezi všemi piloty. Dva další ročníky strávil australský ve Formuli Renault, kde obhájil barvy týmu RP Motorsport. Mimochodem, v této sérii závodů vedle Riccarda byl pilotován další budoucí účastník F1 - Finn Valtteri Bottas. daniel riccardo vzestup

Formula 3

V roce 2008 Riccardo Daniel přijal pozvání týmu Carlin Motorsport a přestěhoval se do britského Formule 3. Australan úspěšně debutoval na okruhu v Norimberku a získal finálové šesté místo. Poté následoval řadu finálních stupňů, díky nimž pilot Carlin vyhrál šampionát s 89 bodovou výhodou nad nejbližším soupeřem. Od té doby, co hrál v šampionátu jiného australského Davida Brabhama, Daniel Riccardo se stal prvním představitelem Zeleného kontinentu, který rezignoval na titul.

Formula 1

V hlavním závodním šampionátu Daniel pozval Christian Horner - šéf týmu Red Bull Racing. Zpočátku, Riccardo spolu s dalším debutantem sloužili jako zkušební piloti, ale po úspěšných vystoupeních australského jezdce v dceřiné společnosti Toro Rosso mu bylo nabídnuto stálé místo jako pilot RBR, který nahradil svého krajana Mark Uebber v týmu. Je pozoruhodné, že po tomto rošolu byl jedním z nejvyšších jezdců ve F1 jen Daniel Riccardo. Australská výška - 180 cm. daniel riccardo

Hvězda číslo jedna v tehdejším týmu byla samozřejmě německá pilotka. Sebastian Vettel, avšak australský debut by se mohl dobře nazvat úspěšným. Okamžitě se stal druhým v domácím Grand Prix, a to i přes technicky nedokonalé vozidlo modelu v roce 2014. Celkově Riccardo přesvědčivě strávil svou debutovou sezónu v RBR, získal tři vítězství a sedmkrát na pódiu. Jako výsledek - třetí místo v šampionátu a hodně pozitivní zpětné vazby od renomovaných avtoizdaniy.

V šampionátu v roce 2015 vyhrával australský závodník nový týmový tým (ruský Daniil Kvyat) a ve složení tvrdých časů se Red Bull stal osmým finálem. O rok později, v šampionátu v roce 2016, se Australan podařilo zopakovat své nejlepší úspěchy a obsadit třetí místo v sezóně. Je pozoruhodné, že v tomto šampionátu Riccardo jen jednou zdvihl pohár vítěze Grand Prix přes hlavu.