Kodér Fedor Klimov: životopis, kariérní a osobní život

8. 5. 2019

Fedor Klimov je pýchou Ruska. Tento krasokorčík je vítězem mnoha mezinárodních mistrovství a olympijského šampiona. Po většinu své kariéry je doprovázen Ksenia Stolbovou, která s ním vystupuje v páru.

Životopis bruslaře

Budoucí šampión se narodil v Leningradu v září 1990. Bylo naprosto předvídatelné, že ten chlap půjde na bruslení, protože jeho matka byla trenérkou ve škole bruslení. Samozřejmě, když ve věku čtyř let Fyodor Klimov vyšel na led, nikdo si ani neuvědomil, že tato vášeň se stane jeho dílem a dá mu šampionovou slávu.

Budoucí šampión ve věku šestnácti let měl velký úspěch. Pak byl jediným krasokorčíkem a mluvil na všech ruských šampionátech u dětí a mládeže krasokorčulování. Závody mu přinesly ruské poháry, ale kromě toho byl chlápek vyzván do národního týmu bruslařů v sezóně 2007/2008.

Fyodor Klimov, jehož fotka je v tomto článku k dispozici, neustále vyškolená, opustila město pro soutěže, ale to mu nezabránilo ve studiu. Klimov byl usilovným studentem a rád se naučil nové věci. Právě tato charakteristika umožnila Fedorovi dokončit školu stříbrnou medailí.

Fedor Klimov

Začátek kariéry sportovce

Od roku 2007 se Fedor Klimov začal jezdit v páru. Zpočátku byl jeho partnerem Maria Chaschina, ale duet s tímto krasokorčákem neprinesl skvělé výsledky. Brzy se na ní vzal Alexander Malakhov a tento pár se stal úspěšným. Společně se jim dvakrát stali vítězové v soutěžích o pohár Ruska.

Únor 2009 byl pro Fedor označen příchodem nového partnera, samotného Xenia Stolbové, s nímž dosáhl skutečného úspěchu. Duet se stal jedním z nejsilnějších světových krasokorčíků. První společná sezona okamžitě přinesla ovoce. Pár se stal mistrem v šampionátu mládeže v Rusku a získal bronz na světových soutěžích pro mládež.

Fedor a Xenia byli odhodláni dobýt svět dále, podobní ve své touze dosáhnout velkého úspěchu, dokázat dokonalé výsledky. V roce 2010 duo znovu získalo národní mistrovství a vyhrál dvě etapy Grand Prix. Vyhrál opět Mistrovství světa mládeže, ale už byli stříbrnými medailisty. osobní život Fedora Klimova

V roce 2011 dosáhl pár nových úrovní, získal nové tituly. Vzhledem k odmítnutí jednoho z párů se zúčastnit mistrovství Evropy, pořadatelé pozvali Fjodora a Ksyushu. A bruslaři neodmítli zastupovat svou zemi a poprvé vystoupili na úrovni dospělých. První zkušenost se stala produktivní a dvojice přinesla bronzové medaile. Kromě toho se jim podařilo získat druhé místo v ruském šampionátu.

V předlympijské sezóně pár změnil svůj trenér. Vycvičovali v zdokonaleném režimu, skoro nezůstali. Na duet se připoutaly velké naděje a oni si uvědomili potřebu vítězství.

Domácí olympiáda

Olympijské hry se konaly v Soči a Fyodor Klimov a jeho krásný partner dokázali splnit očekávání fanoušků. Dokonale skákali volný program a ukázali nejlepší výsledky všem účastníkům. Pár přinesl dalších deset bodů ruskému národnímu týmu, což umožnilo zemi stát se vítězem v týmových soutěžích. Osobní vítězství duo se skládalo ze stříbrných medailí.

Po olympijských hrách tento pár pokračoval v získávání hybnosti a dodnes je nejsilnější v Rusku.