14. 4. 2019

Jeden z nejslavnějších a nejoblíbenějších fanoušků týmů světa je španělština "Barcelona". Tréneri vždy definují moderní fotbalové trendy, učí se z celého světa svým příkladem, jak hrát současně efektivně a efektivně.

FC Barcelona

trenéři Barcelony

Trenéři "Barcelona" - jeden z nejvíce titulovaných na světě. Stačí říct, že ve své historii klub získal na národní i mezinárodní úrovni desítky ocenění. Slavný fotbalový klub se stal šampionem Španělska 24 krát, častěji titul byl vyhrán pouze Real Madrid 32 krát. Katalánci také získali stříbrné medaile 24krát.

V seznamu úspěchů "Barcelony" se objevují vážnější vítězství. 39krát hrála ve finále španělského poháru a 28krát získala trofej. 19krát, "modrý granát" bojoval za španělskou Supercup a zaznamenal 12 vítězství.

Seznam vítězství na mezinárodní scéně není o nic méně působivý. "Barcelona" vyhrál pětkrát Evropský pohár (nebo Ligu mistrů, jak se dnes nazývá turnaj), vyhrál pohár UEFA čtyřikrát a pětkrát v UEFA Super Cupu. Kromě toho je tým trojnásobným vítězem Intercontinental Cupu. V roce 2009 španělský klub nastavil nevídaný rekord, vyhrál všechny oficiální turnaje, na kterých se zúčastnil. Bylo tam šest. Tento úspěch poskytli převážně tito trenéři v Barceloně.

Nejúspěšnější trenér

Josep Guardiola

Dnes se mnoho fotbalových analytiků domnívá, že Josep Guardiola byl nejúspěšnějším mentorem v historii klubu. Pod ním získal tým všechny oficiální turnaje v roce 2009. Celkově vedl Catalany od roku 2008 do roku 2012. V tomto roce v šampionátu Španělska "Barcelona" překonal svého hlavního rivala - Madrid "Real" - o 9 bodů a dosáhl 105 gólů za sezónu.

V španělském poháru však "Barcelona" porazil tým "Athletic" z Bilbao - 4: 1. V zápase Super Bowl se kataláni opět museli potýkat s těmito soupeři. A tentokrát ve dvojitém souboji. Otázka vítěze byla odstraněna v první hře. "Barcelona" na party vyhrál 5-1, a pak také vyhrál doma 3-0.

V Lize mistrů zvítězil "modrý granát" 2: 0 v angličtině "Manchester United" a v zápase o UEFA Super Cup se skóre 1: 0 vyhrál Donetsk "Shakhtar". Konečně šestý titul vyhrál v Intercontinental Cupu. V rozhodujícím zápase mistrovství světa klubů se Španělé ujali nad argentinským týmem Estudiantes (2: 1). Samozřejmě, kromě hvězdného týmu, kterého by mnoho trenérů v Barceloně závidělo další roky, hrála Guardiola svou roli na koučovém můstku.

Za pouhých pět let vyhrál Guardiola tři španělské mistrovství, dvě poháry, tři Super Bowls, dvě Ligy mistrů, dvě UEFA Super Bowls a dva klubové mistrovství světa.

Holandský mentor

FC Barcelona trenér

Další legendou vedenou Catalany je trenér FC Barcelona Johan Cruyff. S týmem pracoval od roku 1988 do roku 1996. Během této doby získal "modrý granát" 11 trofejí. "Barcelona" zvítězila čtyřikrát, šestkrát - španělský Super Cup - evropský pohár (podobný moderní Ligy mistrů), pohár UEFA Super Cup, španělský pohár a pohár vítězů pohárů.

V týmu Cruyff propagoval slavný holandský celkový fotbal, který se skládal z neustálého tlaku soupeře. To přineslo zřejmé výsledky. Tréneri "Barcelona" Cruyffovi se nemohli pochlubit takovým množstvím titulů a ocenění.

Současný trenér

V současné době je Barcelona v čele s Luis Enrique. Vedl tým v roce 2014, když ho vzal z rukou argentinského Gerarda Martina. Martino pracoval s katalánci méně než rok. Během této doby se jim podařilo získat pouze jednu trofej - španělský Super Cup.

"Barcelona" s argentinským zmeškal vítězství v národním šampionátu, který v posledních letech vyhrál. Takže v roce 2013 je Španěl Tito Vilanova vedl na první místo v šampionátu. S ním tým získal 100 bodů v mistrovství, přičemž získal 32 vítězství v 38 zápasech. Výkon byl také fenomenální. Katalánci pak zaznamenali 115 gólů. Tito Vilanova postavil světlý útočný tým, který se dokázal dostat do Realu Madrid o 15 bodů.

Tito Vilanova

Když Luis Enrique "Barcelona" stojí s různými úspěchy. Současně se trenérovi podařilo získat velké množství trofejí. Dvakrát vyhrál šampionát a španělský pohár, jednou Ligu mistrů, UEFA Super Cup, Světový pohár klubů a Španělský Super Cup.

Barcelonská hra v remíze Ligy mistrů 2016/17 bude v historii světového fotbalu. Poprvé se tým podařilo vrátit zpět a v prvním utkání o 0-4 prohrával. Ve finále 1/8 Španělé ztratili se stejným skóre v Paříži FC PSG. Na druhé schůzi věřilo jen málo lidí o jejich úspěch. Ale tým Luis Enrique vyhrál 6: 1, což dokazuje, že pro ně není nic nemožné.