Vasilevsky Vyacheslav: biografie, sportovní úspěchy

11. 3. 2020

Vasilevský Vyacheslav je známý ruský profesionální stíhač. Vystupuje v bojových uměních. Dosáhl největšího úspěchu ve smíšených bojových uměních, také známém jako MMA, stejně jako v boji proti sambě. V těchto sportu se stal šampiónem. Provádí v lehké těžké hmotnosti. V čele seznamu osobních úspěchů je pět zlatých medailí na mistrovství světa v boji o sambo, titul Ctěného mistra sportu v tomto typu bojových umění. Také mu byl udělen prestižní fialový pás proti jujutsu.

Životopis sportovce

Vasilevský Vyacheslav

Vasilevsky Vyacheslav se narodil na území Krasnojarsku. Narodil se v roce 1988 v městečku Zelenogorsk s počtem asi 60 tisíc lidí.

Svou sportovní kariéru začal v rodném městě. Za prvé se začal zajímat o džudo. V tomto boji strávil deset let, tady se mu podařilo postavit základy své techniky. Významnou roli v jeho rozvoji jako prvotřídního sportovce hrál zasloužený trenér Ruska Alexandr Trifonov, který s ním několik let spolupracoval.

Vasilevskij Vyacheslav, který dělá judo, se stal mistrem Krasnojarského území, nejprve mezi juniory, a pak mezi dospělými atlety. Vyhrával medaile v ruském šampionátu judo.

Změnit kurz

boj Vyacheslav Vasilevsky

V roce 2007, ve věku 19 let, Vasilevský Vyacheslav opouští judo a začne se vážně zabývat boxem. Pracuje s zkušenými mentory Vasiljem Smykovem. Od jeho výzvy se začíná účastnit bojových sambo turnajů, aby získal další bojové praktiky, zvládl nové techniky a techniky zápasů.

V tomto sportu se otevírá nový sportovec. Vasilevsky se ocitne v boji sambo. O rok později se na ruském šampionátu stane stříbrným medailistou a ztrácí jen ve finále. Na osudném turnaji pro sebe se setkává s Alexejem Chugreevem, který ho vyzývá, aby vystoupil ve smíšených bojových uměních. Vyacheslav objevuje nový vzrušující sport.

První vystoupení v MMA

Alexander Shlemenko Vyacheslav Vasilevsky

Nejprve Vasilevsky kombinuje představení v MMA s turnaji v boji sambo. A velmi úspěšně.

V boji s sambou se podařilo vyhrát šampionát Ruska čtyřikrát, tentokrát se stal nejlepším na světových turnajích. Dvakrát vyhrává mistrovství Evropy.

Vasilevskij debut v MMA padne na ruský týmový šampionát. Ale zpočátku ho pronásledovali neúspěchy. Jeho tým chybí finále turnaje. Proto je bitva u Vyacheslava Vasilevského s Arturem Korchemny výlučným hodnocením. Hrdina našeho článku vyhrál již v prvním kole.

V roce 2010, již známo mnoho bojovníků, dostane lístek na Grand Prix východní Evropy. Zde se projevuje v plné slávě. Za prvé vyhrál ukrajinský Sergej Guzev. V semifinálovém souboji drží straničku proti krajanovi Alikhanovi Magomedovovi. V rozhodujícím zápase vyhrává rozhodnutí Shamila Tinagadžíjeva. Stává se prvním jeho titlem v MMA.

Vítězství a zranění

Vasilevský Vyacheslav poslední bitva

Vasilevskij se v tom nezastavil. V roce 2010 na prestižním mezinárodním turnaji vyhrál polský stíhač Tomas Narkun v druhém kole technickým vyřazením.

Tento boj však pro něj není snadný. Vyacheslav je zraněn a dočasně přerušil jeho sportovní kariéru. Problémy s jeho rukou ho nějakou dobu trýzli. Vasilevsky už není v lehké těžké váze, ve které hrál dříve, ale v průměru se vrací do sportu.

Cesta k šampionátu v nové váhové třídě začne znovu procházet, mluví na menších turnajích, kde pravidelně vyhrál vítězství. Je však čas na titulní mistrovský boj, Vasilevský je trápený relapsem zranění rukou. Z boje se musí vzdát.

Výkon v Americe

Vyacheslav Vasilevsky pomsta

Vasilevskij se dokázal dokázat v plné kráse nejen v Rusku a ve východní Evropě, ale i v zámoří. On uzavírá lukrativní smlouvu, poté začne pravidelně hrát v amerických kruzích.

Jeho první oficiální boj ve Spojených státech se uskutečnil 16. března 2012. Vasilevsky porazí amerického Victora O'Donnella. A s jasnou výhodou soudci jednohlasně rozhodují ve prospěch Rusů. Tento úspěch následoval několik vítězství.

Nicméně, ne všichni bezmraženci tvořil v jeho kariéře. Sportovec je vyzkoušen s M-1 kvůli porušení smlouvy. A podmínky, za kterých musel trénovat a žít, se lišily od toho, co očekával. Například jsme museli strávit noc v místnosti přímo v tělocvičně, abychom našli sparring partner byl extrémně obtížný, samotný princip výcviku byl původně odlišný. To všechno způsobilo, že bojovník se nakonec vrátil do Ruska. Pokračoval v M-1 v aktuálních podmínkách.

Konfrontace se Shlemenkem

Dne 19. února 2016 bylo hrdinou našeho článku vykonávat důležitou bitvu z hlediska hodnocení. Jeho oponent byl slavný bojovník smíšeného stylu Alexander Shlemenko. Vyacheslav Vasilevsky bojoval o držení grand prix o průměrné hmotnosti.

Semifinálový zápas těchto sportovců byl velkolepý. Ve všech třech kolech vyměnili bojovníci nebezpečné údery a dostali značnou škodu. Zpočátku to bylo na Vasilevského straně, ale pak se přestěhoval do Shlemenka. V důsledku toho soudci nedospěli k jednomyslnému rozhodnutí. Jeden zaznamenal remízu, další dva získali Shlemenku vítězství. Vasilevský nesouhlasil s tímto rozhodnutím, proto místo toho, aby blahopřál vítězi, s ním uspořádal boj.

Druhým finalistou byl Ramazan Emeev, ale byl zraněn. Proto v rozhodujícím zápase proti Shlemenkovi znovu vydělal Vyacheslav Vasilevský. Pomsta se ukázala být méně napjatá. Oba bojovníci šli na útok z prvních sekund, bez inteligence. Vasilevskij měl tu výhodu, ve třetím kole dokonce vzal taktown (obrátil protihráče dolů). Nicméně, Shlemenko byl propuštěn, Vasilevsky dostal jeho hlavu v gilotinu (zvláštní metoda uškrcení) a byl nucen se vzdát. Znovu ztratil Vasilevského Vyacheslav. Posledním bojem byl tento sportovec, ačkoli ještě nekončí svou kariéru.

Celkově ve smíšených bojových uměních strávil 32 zápasů, vyhrál 27 v 27. 12 z nich s vyřazením.