Co je universiade? Sporty na Universiade

1. 3. 2020

Sport spojuje miliony lidí a nejrůznější národy naší planety. K zařazení co nejvíce lidí a dokonce i neprofesionálních sportovců byly založeny sportovní soutěže mezi studenty. Poprvé byli zadrženi v roce 1924, ale v té době nedostávali řádnou popularitu a během války byli pozastaveni.

Historické fakty

Studenti prestižních univerzit se dozvěděli, jaká univerzitní hra je díky touze francouzského politika Jacquesa Petejana motivovat národ, aby přinesl sportovní generaci, ačkoli hry byly volány zcela jinak. Výsledky Universiade Pod jeho vedením se konaly první soutěže v hlavním městě Polska. Poté se Universiade konala v několika městech, ale kvůli nepřátelským událostem se jejich cyklus zastavil.

Teprve po skončení druhé světové války byly hry obnoveny pod vedením Svazu studentů. V roce 1949 byla vytvořena Mezinárodní federace sportovních svazů, která převzala organizační činnost a do dnešního dne se zabývá hrou. Její kancelář se nachází v Bruselu a hlavním směrem je podpora sportu.

Skutečné jméno soutěže bylo přijato na oficiální úrovni až v roce 1957 spolu s mottem "Věda. Sport Přátelství Svět.

Získání hybnosti

Sportovní událost byla pouze prestižní událostí v roce 1959, kdy se konala pod vedením Světové federace demokratické mládeže a Mezinárodního svazu studentů. co je Universiade Hlavním cílem sportovních her v té době bylo sjednotit národy, které byly během studené války nepřátelské.

První letní univerzita v té době se konala v Turíně. Následné soutěže v zimních sportech se konaly příští rok ve Francii. Tyto hry znamenaly začátek všech tradic studentských soutěží, které jsou stále podporovány. Hlavní rozdíl od nejprestižnějších sportovních soutěží spočívá v tom, že během slavnostního vyhlášení a vyhlášení výsledků Universiade zazní studentský pochod a ne hymna vítězné země. Počet hráčů v soutěži roste každým rokem, stejně jako seznam sportů zahrnutých do herního programu.

Co je universiade?

Soutěž obdržel jeho název od sloučení slov "Olympiad" a "univerzita". Dnes, takový analog Olympijské hry je druhým nejprestížnějším a nejvýznamnějším v oblasti mezinárodního sportu. Cyklus her se odhaduje v dvouletém období. Stejně jako na olympijských hrách se soutěže v létě a zimní sporty konají odděleně.

Co je univerzitní hra pro studenty? Především možnost překonat hranice vaší země a bránit čest vašeho vlasti ve světové sportovní aréně, a to ani bez sportovní kvalifikace. Všichni vysokoškolští studenti, jejich absolventi a absolventi mladší 28 let mají možnost zúčastnit se her.

Universiade, volejbal Hlavní podmínkou pro druhé vydání je, že jejich vydání musí předcházet celosvětově vedenému (dvě předchozí edice).

Letní sporty

Letní Universiade dnes zahrnuje 13 povinných odrůd soutěží. Mezi ně patří tým: vodní pólo, basketbal, volejbal, fotbal a bojová umění:

Zimní soutěže

Mezi povinné zimní typy soutěží soutěže hrají ceny v menším seznamu her. Takže mezi nimi:

• krátká dráha

Pokud je to žádoucí, hostitelská země soutěže může přidat do tohoto seznamu pomocné typy soutěží, které musí být nejprve schváleny FISU a splněny všechny mezinárodní požadavky. Sportovní soutěže mezi studenty V budoucnu se tyto sporty mohou přidat do povinného seznamu. Například volejbal na Universiade byl původně reprezentován pouze mužskými týmy. Ženská kategorie se objevila ve hrách až v roce 1961.

Dějiny ruské univerzity

Naši sportovci se tradičně účastnili všech soutěží, s výjimkou univerzity v roce 1967. Ctí držet hru v naší zemi poprvé se ukázalo až v roce 1973. Pak SSSR absolvoval letní soutěž.

Moderní Rusko dokázalo zažít sám sebe, co je Universiade, teprve v roce 2013, kdy hostila druhé letní hry v Kazani. V budoucnu se Krásnoyarsk poprvé v historii připravuje na přijetí zimních soutěží. Hlavní město Sibiře je povinno v březnu 2019 setkat s hosty a účastníky her.

Úspěchy domácích sportovců

V celé historii Universiade, výsledky domácího sportovce dokázaly přinést SSSR a Rusko na první místo v týmové události letních zápasů 14krát. Pokud se domníváme, že takové soutěže byly obecně konány jen 28krát za celou dobu, pak je dnes Rusko bezpochyby vůdcem. V zimních soutěžích získalo Rusko podobný počet titulů i na pozici medaile.

Příprava na budoucí soutěže

Letní soutěže mezi studenty v roce 2017 jsou u konce a nyní je třeba se pečlivě připravit na další. V listopadu 2013 byl Krasnojarsk vybrán jako hostitelská země pro příští zimní Universiade. Město přijme hosty v březnu, kdy v regionu skutečně zuří. Možná proto bude slogan budoucích soutěží "Real Winter" nebo "Vítejte v zimě". Sportovní Universiade

V kvalitě logo hry rozsáhlý polyhedron byl schválen, což je sněhová koule a vyrobené v barvách ruské vlajky. Údaj bude zahrnovat pět olympijských hvězd, personifikující pět kontinentů naší planety.

Hlavní město Sibiře plánuje v době soutěže obdržet až deset tisíc hostů, včetně nejméně 3 tisíc sportovců. Kromě sportovních zařízení, která již existují v Krasnojarsku, aby splnili všechny požadavky mezinárodní organizace, se plánuje vybudovat další dva ledové paláce.

Program soutěže bude zahrnovat všechny hlavní sporty a plánuje se i další 2. Tito zahrnují orientační a freestyle.

Závěr

Universiade je jedinečná příležitost pro studenty zažít atmosféru velkých sportů a ukázat své dovednosti na světové scéně. Soutěže této úrovně umožňují zpřístupnit nové známosti, načerpat sportovce a mládí, aby se z vlastní zkušenosti učil, co je konkurenční duch!

Všechny oblíbené sporty, které hrajeme od dětství: fotbal, hokej, basketbal, tenis, plavání, volejbal - Universiade byla spojena do soutěží pro mladé lidi. To je příležitost pro studenty a studenty postgraduálního studia, kteří se účastní takového velkokapacitního turnaje, a to i bez profesionálních sportovců. Všichni účastníci v budoucích hrách se nebudou moci jen chlubit jejich sportovním úspěchem, ale také pracovat pro dobro své vlasti v jejich hlavní profesi. Letní univerzita

Možná to je důvod, proč se Universiade v sovětských dobách vyznačovala takovou popularitou. Hry poskytly mladým lidem příležitost podívat se za "železnou oponou" a seznámit se s novými známými.

Dnes je hlavním cílem soutěže vzdělávat sportovní generaci, která by věnovala pozornost jejich fyzickému rozvoji, protože století moderních technologií postupně přenáší veškeré naše úspěchy do digitálního světa a neopustí žádný prostor pro živou komunikaci.