Yana Khokhlova: bruslařská biografie, sportovní úspěchy, osobní život

18. 2. 2019

Yana Khokhlova - bruslař, mluvení pro Ruskou federaci. Ve své sportovní kariéře došlo k řadě výkyvů a pádů. Zúčastnila se největších světových soutěží. A ona je nadále pamatována s potěšením mnoha fanoušků.

Dětství

Yana Khokhlova se narodila 7. listopadu 1985 v Moskvě. Vyrostl jsem ve sportovní rodině. Její matka pracovala jako zpěvák pro ledový balet a její otec byl hokejistou. Rodiče věděli z první ruky, že pokud je touha dosáhnout skvělých výsledků ve sportu, musíte začít trénink od raného věku. Proto, ve věku pěti let, byla Yana chtít vzdát krasokorčí. Yana Khokhlova

Sportovní části

Ale škola byla elita a trenéři v dítěti neviděli žádné vyhlídky. Proto Jan krasokorčulování nebylo přijato. Pak rodiče dali svou dceru rytmické gymnastice. Po nějaké době se k těmto třídám přidaly další - lekce baletu ledu na kluziště AZLK (nyní nazývané Moskvich). Yana hrála v Dětském divadle Aleko. Vklouzla do ní až do třinácti let.

A pak se Yana potýkala s těžkou volbou: gymnastika nebo divadlo. Ale život jí poskytl třetí volbu. Na stejném kluzišti, kde Yana trénoval, byli tanečníci. Jeden z nich ztratil svého partnera. A Yana byla požádána, aby se spojila s Andrei Maksimishinem. Souhlasila a měla ráda dvojče bruslení. Yana se rozhodla zastavit bruslení. Yana Khokhlova krasokorčík

Golden Duet

Nejprve se Yana Khokhlova, bruslařka, vycvičila společně s A. Maksimishinem. Brzy se však duet rozpadl. V roce 2001 začala Yana jet s novým partnerem Sergejem Novitskym. Jejich první trenérka byla Larisa Filina, poté se začalo trénovat Alexander Svinin pár krasokorčíků. Pak ve sportovní kariéře Yany začaly první vážné úspěchy.

V sezóně 2002/03 Khokhlova a Novitsky hráli na Universiade, kde se stali zlatými medailisty. Po dvou letech si korčuliari zopakovali svůj úspěch a byli schopni na třetím místě v ruském šampionátu mezi dospělými sportovci. A mluvili o bruslařkách jako o "zlatém duetu". Staly se jedním z nejslibnějších párů.

Velký sport

V sezóně 2005/06 přinesly Yanu a Sergey bronzovou medaili v ruském šampionátu. A tento úspěch otevřel dveře na olympijské hry v Turíně. Ale na těchto soutěžích získali bruslaři pouze dvanácté místo. V další sezóně se na MS mistrovství světa Jan Khokhlova a Sergey stali pouze na osmém místě. Ale v evropských soutěžích bylo téměř na pódiu. soukromý život Yana Khokhlova

Během této sezóny získali mezinárodní bruslaři Grand Prix bronz a stříbro. V ruském šampionátu získali stejnou medaili. O rok později si Khokhlova - Novitsky konečně zasloužili zlato v ruském národním šampionátu. Je pravda, že odborníci citovali nepřítomnost bývalých medailistů - rivalů Domnina a Shabalin. Ale později, Yana Khokhlova a Sergey Novitsky dokázali, že si vzali zlato zprava.

Mistrovství Evropy a světové mistrovství Ruska přinesly bronzům bruslařům. Plus vysoké známky na Grand Prix. Ale ve finále světových soutěží byli Yana a Sergey pouze na 5. místě. Sezóna 2008/09 se stala téměř "zlatou" pro bruslaře. Ve třech hlavních soutěžích získali první místa. Kostýmy pro bruslaře vyvinul ruský módní návrhář Vyacheslav Zaitsev.

Na Grand Prix mohli Khokhlova a Novitsky porazit první krasavce v Rusku - Domninu a Šabalina. Yana a Sergey dorazili na konec. Ale po zahřátí museli opustit výkon kvůli otravě potravin Novitsky. A ruští skateři to neudělali na finále World Grand Prix. Ano, a v jiných soutěžích dvojice nepůsobila příliš sebejistě. Na mistrovství světa v roce 2009, bruslaři se umístili pouze na šestém místě. Yana Khokhlova a Sergey Novitsky

V sezoně 2009/10 se Khokhlova a Novitsky dostali do finále soutěže Grand Prix jako dvojice rezerv. O něco později měli příležitost mluvit, ale kvůli zdravotním problémům turnaj odmítli. Sergey začal zhoršovat staré poranění kolena. Ale duet byl zařazen do kompozice pro mistrovství Evropy 2010, kde získal bronz. Mnoho lidí předpokládalo, že osobní život Yany Khokhlovy byl spojen se Sergejem. Ale oni byli vždy jen přátelé, partneři na ledě.

Změna partnera

Na olympijských hrách, které se konaly ve Vancouveru, se skateristi nacházejí na 9. místě. A pak se začali připravovat na další mistrovství. Ale v Turíně neúspěšně skákal. Yana klopýtla a za to soudci výrazně snížili konečné body. Kolečkové brusle obsadili pouze 9. místo a nečekaně odmítli další účast. Důvodem byl opět Novitský starý zranění.

V roce 2010 se Yana Khokhlova a Sergey stali majiteli sportu. Ale ve stejném roce se Novitsky rozhodl opustit sport kvůli poranění kolena, které ho stále více znepokojovalo. A Yana zůstala bez partnera. Jedenkrát bruslař skákal s Deividasem Stagniunasem, litevským bruselníkem.

Dokončení sportovní kariéry

Pak se Khokhlova setkala s Fedorem Andreevem. Jejich duet vycvičil matku bruslaře. Vystupovali na mnoha soutěžích a v šampionátu Ruska se umístili na 4. místě. Ale jejich vítězství mělo proměnlivý úspěch. V roce 2011 Fedor vážně zranil koleno a Yana byla opuštěna bez partnera. Brzy se Khokhlova rozhodla ukončit svou sportovní kariéru. A nyní trenéry ostatních bruslařů. Manželka Yany Khokhlovy