Alexander Fedorov (kulturistika): biografie, osobní život, sportovní kariéra

Alexander Anatolyevich Fedorov - ruský kulturista. V současné době je nejuznávanějším kulturistou s ruským pasem. Osobní život Alexander Fedorov se snaží nepropagovat. V roce 2001 se oženil. Jméno manželky je Natalia.

Osobní síly Alexandra jsou působivé: lavička je 260 kilogramů a tisk za hlavou je 110 kilogramů. Deadlift - 355 liber. Když hovoříme o dřepách, sportovec s činky na hrudi může mít 280 kg a váhu, kterou může Alexander vzít sedět s činky na ramenou je 325 liber.

Alexander Fedorov Kulturistika

Životopis

Alexander Fedorov se narodil v roce 1978 ve městě Leningrad. Jako dítě se člověk podílel na hraní sportu, ale byl to vše na úrovni zábavy. Alexander navštívil také sekci freestyle wrestling a bojových umění.

Otec dítěte byl kulturistou a měl dobré výsledky v městských soutěžích v polovině 80. let. On také šel na turnaje, které se konaly v pobaltských zemích, a to v Estonsku a Litvě. Stejný Anatolij Fedorov vplýval do svého syna láskou k kulturistice. Malý Sasha často navštěvoval školení a soutěže se svým otcem, mluvil se svými přáteli a to byl důvod, proč mladý muž chtěl sledovat kroky otce. Mladší Fedorov kulturistika začala ve věku 14 let.

Antropometrické údaje

Fedorovova výška je asi 185 centimetrů. Obvod hrudníku - jeden a půl metru. V době, kdy se sportovec připravuje soutěžit v soutěžích, jeho váha není větší než 130 kilogramů, ale jednou před turnajem bylo vážení 137 kilogramů. V offseasonu může hmotnost v ruce uvést číslo 140. Maximální hmotnost sportovce byla 142 kilogramů.

Následující údaje také svědčí o působivé velikosti Alexandra: obvod pasu je 1 metr a boky - 82 centimetrů. Teplo je asi 55 centimetrů a biceps je asi 60 centimetrů.

Kariérní start

Alexander Fedorov začal v roce 1994 věnovat pozornost kulturistice. Školení začalo být systematické a o dva roky později se sportovec mohl zúčastnit debutové soutěže na profesionální úrovni. Předtím hrál v kategorii "mladší 16 let". Takové turnaje byly speciálně organizovány Vladimírem Dubininem a Alexandrem Ushnevem, aby mladí kulturisté mohli cítit ducha soutěže předtím, než začnou vystoupení na úrovni dospělých. Organizátoři uvedli, že vedení takových událostí umožňuje alespoň trochu snížit rozdíl, který existuje mezi juniorskými a profesionálními turnaji.

osobní indikátory napájení

V roce 1996 získal Fedorov šampionát v Petrohradě a o rok později se Alexander Fedorov zúčastnil turnaje kulturistiky v Německu. Soutěž byla nazvána "Open Championship of Germany". Výlet organizoval kmotr chlapce. Toto bylo první představení pro Fedorova. Po něm se v Německu stal slavným. Do roku 2006 pravidelně dostával pozvánky od organizátorů k účasti na každé soutěži. Po představení v Německu začal být Fedorov nazýván ruským Arnoldem.

První mistrovství světa juniorů

Otevřené mistrovství Německa se stalo odrazovým můstkem pro Alexandera Fedorova. Kulturistika se začala stále více zamilovat do chlapíka v sobě. V roce 1998 se ten chlap rozhodl vyhlásit mistrovství světa, které se konalo ve Španělsku. Alexander se podařilo přistoupit k turnaji ve vynikající sportovní podobě, což ovlivnilo výkony sportovce.

Dalším faktorem úspěchu byl schopnost Fedorova překonat jeho strach. Po Německu mnozí začali oslavovat vysoký stres v Alexandru. Jako výsledek, ruský sportovec zvládal vyhrát juniorské mistrovství světa.

Ohromující úspěch na začátku své kariéry udělal hvězdu z sportovce, ale Fedorov nezačal trpět horečnou hvězdou. Sportovec sám říká, že vítězství v rané fázi své kariéry nemění jeho postoj k životu a jiným lidem. Alexander opakovaně ve svých rozhovorech uvedl, že jeho trenér Vladimir Dubinin vždy říkal, že potřebuje být blíž k zemi. To bylo motto sportovce, s nímž dosud prožil život.

Kariéra před zraněním

Na mistrovství Evropy, který se konal v roce 2003, získal Fedorov titul absolutního šampióna. Ve stejném roce se poprvé zúčastnil Grand Prix Ruska, kde skončil třetí. Dále, ruští chyběli Ronnie Coleman a Jay Cutler, kteří jsou největší hvězdy ve světě kulturistiky.

Fedorov Alexander Anatolyevich

O rok později se znovu zúčastnil Alexander Fedorov. V roce 2004 dokázal vylézt o krok o krok dál, vyhrát stříbrnou medaili. Vítězství v soutěži vyhrál Ronnie Coleman.

V roce 2005 byl jako "ruský pan Olympia" Fedorov pozván do soutěže "Mr. Olympia". Soutěže se konaly v Las Vegas v USA. Stal se prvním závodníkem s ruským pasem, který se zúčastnil tohoto turnaje. Fedorov dokázal zaujmout 20. místo.

O rok později se zúčastnil otevřené kategorie kulturistiky na Grand Prix Rakouska. Na turnaji získal ruský 10. místo. V roce 2006 utrpěl Alexander těžkou újmu. Zlomil svaly prsou v hrudi. Poté, co sportovec provedl operaci, rozhodl se oznámit konec své sportovní kariéry. Alexander Fedorov v té době měl 28 let.

Obnova kariéry

Osm let byl Fedorov mimo velké sporty. Snědla to zevnitř. Během této doby absolvoval cvičení a v roce 2014 oznámil, že se vrací do konkurenčního kulturismu. Alexander Fedorov se ve stejném roce účastnil soutěží, které se konaly v jeho rodném městě. V Petrohradě se sportovec umístil na osmém místě.

Během roku 2015 se kulturista zúčastnil pěti vážných soutěží v otevřené kategorii. Nejprve se Alexander zúčastnil soutěží ve Spojených státech amerických, kde se účastnil turnajů v Orlandu av New Yorku. Ve Velkém jablku se Fedorov umístil na sedmém místě a na Floridě se stal třetím místem.

Alexander Fedorov soukromý život

Po dvou amerických etapách se ruský kulturista vrátil do Evropy, kde se zúčastnil soutěží, které se konaly v Madridu av Praze. Ani ve Španělsku, ani v České republice se Fedorovovi nepodařilo dostat na první desítku - 12 a 14 míst. Na konci roku byl atlet pozván na další turnaj - v Lahti. Ve finském městě zůstal Alexander opět mimo první desáté místo, přičemž se jednalo o 11. místo. V roce 2016 opět odešel do Spojených států amerických. Tentokrát se Grand Prix konala ve městě Maryland nazvaném Baltimore. Alexander Fedorov na výsledcích soutěže obsadil 9. místo.

Školení

Při přípravě na turnaje Fedorov zřídka mění složení tréninku. Jediná věc, která se mění, je tempo. Zvyšuje se. Vzhledem k tomu, že sportovec stráví více času cvičením, začíná odpočívat méně. Dokonce i dva tréninky denně trvají téměř celý volný čas. Mezi nimi by Alexander měl mít čas trochu si odpočinout, věnovat pozornost své ženě Natalie a dělat pár věcí kolem domu, například vyndat odpadky nebo jít do obchodu.

Během výcviku sportovec provádí lavicový tisk zpoza hlavy a dřepy s činky. V domácnosti připravuje manželka vhodnou hudbu pro svého manžela, pod kterým provádí bezplatný program. Poté se Fedorov vrátí do tělocvičny, kde znovu čeká na squat s karbanou na ramenou, na hrudi a na lavičce.

Napájení

Správná výživa je základem pro růst svalové hmoty, přinejmenším to je obyčejně věřeno. Fedorov ve svých rozhovorech často říkal, že se pokouší jíst všechno kromě tučného jídla. Nemá žádné jídlo. Sportovec se jen snaží jíst co nejvíce.

Alexander Fedorov životopis

Alexander miluje jíst, co jeho žena vaří. Kulturista sám se nemůže stát dobrým kuchařem. V jednom rozhovoru Fedorov označil proces vaření za jeden z nejoblíbenějších věcí svého života.

Příprava na soutěž

Příprava na účast v turnaji se netýká pouze svalového tréninku a správné výživy. Velkou roli hraje emoční stav sportovce. Při přípravě na turnaj je Fedorov často trápený nespavostí. Obzvlášť to vypadalo jako první výkon po návratu do velkého sportu.

Příprava na první turnaj, na který Alexander vyhlásil svou kandidaturu po obnovení kariéry kulturisty, byl obecně jedním z nejobtížnějších v profesionální kariéře ruského sportovce. Musel začít téměř od nuly. Velkou pomoc při výcviku poskytla svalová paměť, ale osmiletá přestávka byla velmi silná. Už během turnaje Fedorov začal uvědomovat si, že jeho svaly jsou velmi těžké. Po skončení soutěže Alexander nehraje sporty skoro půl měsíce, ale pokoušel se jen uvolnit a obnovit své tělo alespoň trochu po vyčerpávajícím tréninku v přípravě na výkon.

Hlavní věci v životě Alexandera Fedorova

Alexander velmi jasně rozlišuje mezi sportovním a osobním životem. Věří, že hlavním cílem v kulturistice nebo v jiném sportu je cíl. Pokud člověk nemá cíl, neměl by od něj očekávat dobré výsledky.

Ruský pan Olympia

Abyste se mohli stát kulturistou, musíte být přirozeně nadaní. Fedorov se domnívá, že sportovec by měl sledovat poměry a snažit se vždy udržovat je v perfektním stavu nebo v blízkosti. Také kulturista tvrdí, že by se člověk neměl zaměřovat pouze na jednu kategorii svalů, ale je třeba je rozvíjet v poměrné míře. Nicméně, existují chvíle, kdy některé svaly nejsou tak těžké trénovat jako ostatní. Když mluvíme o samotném Alexandru, jeho boky se dobře vyvíjejí, takže se na ně nezaměřuje. Současně se kulturista velmi silně zaměřuje na svaly hrudníku.

Lidé Fedorov oceňují otevřenost, protože on sám je takový a rád komunikuje na stejném základě s každým. Alexander se snaží udělat vše pro to, aby v něm viděli prostého člověka a že ho nikdo nezáleží.

Hobby

Fedorov je nadšenec automobilu. Zajímá se o "Formule 1". Sportovec sám má také vozidlo - "BMW". A v závodě právě tento tým podporuje.

Sportovec jednou v životě kouřil cigarety. Stalo se to před turnajem. Alexander nemohl odolat, protože nebylo možné jíst před konkurencí. Po incidentu se však Fedorov již nedotkl cigaret.