Alexey Berezutsky: biografie, úspěchy

14. 4. 2019

Alexey Berezutský je známý ruský fotbalový obránce. Hráč národního týmu. Vícenásobný vítěz šampionátu a Super Bowl země.

Mezi vodním pólem a basketbal

Alexey Berezutsky

Alexey Berezutsky se narodil v Moskvě v roce 1982. Má dvojčata, který je starší než on sám o 20 minut. Je také profesionálním fotbalovým hráčem. Teď jsou společně pro Klub CSKA a ruskému národnímu týmu.

Jejich matka pracovala jako účetní a její otec - učitel tělesné výchovy, takže od dětství měli lásku k sportu. V juniorské škole paralelně s fotbalem cvičili vodní pólo. Ale v důsledku toho se rozhodl ve prospěch fotbalové školy "Změna". Jejich prvním trenérem byl Vladimír Lopatin.

Alexey, společně s jeho bratrem, byl již od svých vrstevníků odlišován vysokým růstem, disciplínou a vynikajícími fyzickými daty. Ve věku 15 let jejich tým odletěl z nejvyšší divize šampionátu mládežnických škol. Bratři vážně přemýšleli, jak se s fotbalem spojují, přecházejí na basketbal. Vladimír Kobžev, ex-přední Avtozavodtsev, je včas vyzval k týmové škole Torpedo-ZIL. Brzy začal přitahovat známý trenér Boris Ignatiev do hry pro hlavní tým.

Debut v profesionálním sportu

Alexey Berezutsky fotka

V profesionálním týmu Alexey Berezutsky debutoval v roce 2000. Byl 18 let. V první lize vyrazil na "Torpedo-ZIL" v Tomsku v zápase proti místnímu "Tomu". Berezutsky hrál ve startovní sestavě. Podmínky počasí byly zcela bez fotbalu - 7 stupňů mrazu. V důsledku toho skončila hra v remíze 0: 0. Po dalším zápase na Torpedo, Berezutsky půjčil do Novorossijsku "Chernomorets", mluvit ve velkých ligách.

V elitě ruského fotbalu debutoval Alexej Berezutský v březnu 2001. On přišel jako náhradník ve hře proti Spartak Moskvě. Na závěr "červené a bílé" zvítězily vítězstvím 2: 1.

Brzy v zápase proti Rostselmash Berezutsky vstřelil svůj první gól ve velkých ligách. Jeho přesný úder na začátku druhé poloviny zachránil Chernomorets před porážkou (1: 1). Celkově v týmu Novorossiysk hrál 14 zápasů.

Na konci sezony se naposledy dostalo "Chernomorets" a vstoupilo do první ligy.

Na CSKA

Alexey Berezutsky fotografie se svou ženou

V ČSKA debutoval v květnu 2002, Alexei Berezutsky. Životopis sportovce byl v té době napojen na fotbal. Obránce vstoupil do pole v zápase proti kapitálu "Torpedo". Zpočátku byla konkurence v jeho pozici vysoká. Berezutský závodil se Šemberasem, Evsikovem a Daevem, ale nakonec získal místo ve startovní sestavě.

Již v roce 2003 hrál ve všech zápasech šampionátu od prvních minut, poprvé vyhrál zlaté medaile národního mistrovství.

S CSKA k tomuto dni je spojena jeho biografie. Berezutsky Alexey, jehož fotografie pravidelně narazí na stránky sportovních novin, vyhrál šest ruských šampionátů s klubem, stal se stříbrným medailistou pětkrát a bronzovou medaili ještě dvakrát. 7krát vyhrál pohár země, šestkrát se stal majitelem super mísy.

Celkově "armáda" strávila 317 zápasů, ve kterých získal 6 gólů.

Pohár UEFA

Alexey Berezutsky biografie

Alexey Berezutsky také úspěšně vystupoval na evropské aréně. Fotografický obránce neustále spadá do zápasů o CSKA v Evropě. Nejúspěšnější byla sezóna 2004/2005.

CSKA začala hrát v Lize mistrů. V druhém kvalifikačním kole Azerbajdžan vyřadil Neftchi (0: 0, 2: 0) a ve třetím - skotský Glasgow Rangers (2: 1, 1: 1). Ve skupinové fázi byl ruský klub ve stejné skupině jako anglický Chelsea, portugalský Porto a francouzský PSG. Po neúspěšném remíze v Portugalsku a domácím vítězství nad francouzským (2-0) měl tým Berezutského šanci pokračovat v boji.

Situace byla změněna dvěma porážkami z Chelsea (0: 2 a 0: 1). Poté "CSKA" ztratila doma, "Porto". V posledním kole museli porazit PSG a doufat, že portugalští budou ztrácet body v zápase s Brity, kteří již zajistili své první místo. CSKA se s touto úlohou vyrovnala - Semak navrhl hat-trik a přinesl vítězství moscovců v Paříži 3: 1. Nicméně, Porto chytil vítězství od Chelsea 5 minut před konečným píšťalkou. CSKA obsadila třetí místo ve skupině a pokračovala v Europa League.

"CSKA" se okamžitě dostala do finále 1/16 v portugalštině "Benfica" (2: 0, 1: 1), pak prošla Bělehradem "Partizan" (1: 1, 2: 0) a francouzsky "Auxerre" 0: 2).

V semifinále Rusové pryč s italským "Parma" 0: 0, a doma porazil soupeře 3: 0. Takže CSKA byla ve finále s Lisabonskou "Sporting". Po prvním poločase "CSKA" ztratila 0: 1. K obratu došlo 56 minut, když Alexej Berezutský vyrovnal. Pak Zhirkov a Vagner Love přivedli záležitost do konce. Vítězství 3: 1. CSKA je vítězem Poháru UEFA.

V ruském národním týmu

V ruském národním týmu Berezutsky mluví od roku 2003. Na vrcholu svého úspěchu skončil na Mistrovství Evropy v roce 2008 v Rakousku a ve Švýcarsku.

Ruský národní tým zázračně zasáhl mistrovství Evropy, přichází z druhého místa na euro, jen kvůli domácí porážce v posledním kole angličtiny.

Na euru byli rivali Rusů Španělé, Švédové a Řekové. V debutovém utkání, Berezutsky tým utrpěl drtivou porážku proti Španělsku 1: 4. Nicméně po dvou vítězstvích v Řecku (1: 0) a Švédsku (2: 0) jsem vstoupil do play-off z druhého místa.

Vynikající byla čtvrtfinále. Účet na začátku druhého pololetí otevřel Pavlyuchenko. 5 minut před konečným píšťalím, Holanďané zachránili Van Nisterlu od porážky. Vítěz byl určen v mimořádném čase. Torbinsky a Arshavin přivedli Rusko k semifinále.

V boji o dosažení rozhodujícího kola eura Rusové ztratili opět Španěly (0: 3), a tak získali bronzové medaile.