Alyona Leonova: sportovní kariéra a biografie

3. 3. 2020

Alyona Leonová, jejíž biografie je popsána v tomto článku, je stříbrným medailistou v krasobruslení v juniorské kategorii. Dva-čas šampion ruských šampionátů v roce 2010 a 2011.

Dětství

Alyona Leonova, krasokorčík, se narodila 23. listopadu 1990 v Petrohradě. Otec dívky Igor Pavlovič pochází z Polustrova (okres Petrohrad). Poté, co se armáda vrátila do svého domova. Matka bruslaře, Tatyana Vadimovna, je z Vasilyevského ostrova. Alena rodiče již slaví 20 let manželského života. Mají dvě další děti - Catherine a Roman. Jsou mladší než Alena.

Rodina vždy vládla souhlasu a lásky. Krmit domácnost a dát dětem vše, co potřebovali, Igor Pavlovič pracoval na několika pracovních místech. Peníze byly obzvláště potřebné, když Alena začala krasové bruslení. Od dětství byla velmi aktivní dítě a dokonce ve věku 4 let energie dívky přešla přes okraj. Alena Leonová

První třídy

Maminka se rozhodla zaznamenat svou dceru do krasobruslařství. Stalo se to spontánně. Tatyana Vadimovna zachytila ​​oznámení o náboru dětí na kluzišti "Crystal". Kromě toho byl stadion umístěn vedle domu. Zpočátku Alena moc nepracovala. A dívka opakovaně chtěla opustit sport. Marina Vakhromeeva se stala prvním trenérem Aleny. Okamžitě poznala schopnosti studenta.

První šanci ukázat se

Do 10 let se Alyona Leonova podařilo změnit několik mentorů. Konečně mladý krasokorčík začal trénovat Allu Pyatovou. V té době byla známá jako nejlepší mentor města. Výcvik pro Alenu byl velmi napjatý, ale účinný. Dívka potřebovala zvládnout profesionální kluziště. Již pět let mladý krasokorčík neměl úspěch.

Alyona Leonova Obrázek Korčule

Alyona se nezúčastnila soutěží a nebyla součástí nejlepších sportovců. Důvody byly špatné klouzání a nedostatek trojitých skoků v arzenálu. Luck Alena se usmála jen za 14 let. Nakonec se dostala do Poháru Ruska. Pro Alenu tyto soutěže zásadně nevyřešily nic. Ale pak by mohla ukázat své dovednosti. Alena má šanci dokázat sebe sama.

Začátek kariéry v krasobruslení

Poté, v příštích dvou letech, získala Alyona Leonova dva ruské poháry. Krasokorčulář skutečně položil na led sto. Její výkony přitahovaly pozornost k jejich emocionalitě. A spolu s vynikajícím výkonem se stali malými mistrovskými díly. A tyto vítězství byly začátkem závratné kariéry mladého sportovce. Brzy získala stříbro v šampionátu Ruska.

Leonova Alain krasobruslení

Díky tomuto vítězství získala Alyona přístup k dalším významným soutěžím. Jednalo se o mistrovství Evropy v kategorii mladých. Alain se na něm dostal jen na 12. místě. Ale nezlomila svého ducha. A o rok později, na soutěžích stejné úrovně, dokázala vstoupit do šestého kroku.

Cesta k dlouho očekávanému zlatu

Důležitou sezonou pro Alenu bylo 2008/2009. Ještě jednou, vyhrál Zlatý pohár ve svém rodném městě, byl sportovec mezi dospělými bruslaři na Grand Prix. A dokázala sehnat 7. místo. Navzdory skutečnosti, že ukazatele výkonnosti Alyony se nelišily v souladu, Rada školitelů Federace sportovních a sportovních federací Ruské federace dala dívce příležitost ukázat se jí posláním na mistrovství Evropy jako zástupce Ruska.

Leonova dokázala zaujmout pouze 4. místo. Ale pak získala nejvyšší skóre pro výkonnostní techniku. A na příštím mistrovství světa, které se konalo v Sofii, se Alyona Leonova znovu pokusila o své štěstí. A obdržela zlatou medaili.

Alyona Leonova životopis

Byla to zasloužená odměna za horlivost a trpělivost, kterou Leonov ukázal za dosažení svého cíle. Ve stejném roce 2009 došlo k další významné události. Alyona vyhrál turnaj Finlandia Trophy. Kolečkové brusle se liší od mnoha tím, že neskrývá emoce během představení nebo oznamování výsledků.

Olympijské hry

Alyona Leonová byla v roce 2009 jediným ruským zástupcem na mistrovství světa. Krasokorčík se umístil pouze na 7. místě. Ale pro Rusko to byla velká šance, že na olympiádu v roce 2010 najdou dva sportovce. Účast na těchto soutěžích přinesla Allen 9. místo a vynikající známky pro krátký, ale bohatý program.

Neúspěšný výkon na mistrovství světa v Turíně

Poté následoval mistrovství světa v Turíně. Soutěže dostala Alena tvrdě. Před nimi měla na nohou chlad. Imunitní systém byl velmi oslabený. Alena měla problémy s dýcháním. Ale Alyona Leonová, jejíž krasokorčba se stala životem, se trpělivě pokračovala v tréninku. Obnova těla byla těžká. A plnohodnotné školení začalo až v Turíně. Vzhledem k tomu, že krasokorčák neměl čas plně se zotavit, byla schopna ujmout pouze 14. místo.

Alyona Leonova, osobní krasokorčík soukromý život

Sumarizuje chybu atletů v seskoku. Potom následovala kaskáda prvků, na které ztratila spoustu bodů. Celkově ale trenažér Alena dal pozitivní popis představení. Sportovec prokázal zralou a sebevědomou jízdu. Ale kvůli tuhosti a nedostatku nadšení, emocí dostala Alena podceňování.

Osobní život

Alyona Leonova, krasokorčík, jehož osobní život je stále v pozadí, poskytuje téměř celý čas na trénink. Pravidelně šampión dokonce žije na sportovní základně. Zároveň má čas studovat a v budoucnu plánuje vstoupit do Národní státní univerzity. PF Lesgaft. Alena má hodně fanoušků.

V sociálních sítích je neustále vysvětlena v lásce. Nebo tiše vzdychněte a blahopřeje krasokorčíkovi další vítězství. Přátelská Alyona Leonová se snaží odpovědět všem. Ale nikdo si ji ještě nevzal. Osoba nejblíže sportovci je matka. Byla to ona, která vedla svou dceru k tomu, aby si vybrala bruslení, podpořila a prožila všechny její neúspěchy. Alain sama tvrdí, že by se nestala šampiónem, jestliže ne na podporu své matky.