Anatoly Byshovets: životopis, datum narození, rodina, fotbalová kariéra a recenze

23. 3. 2019

Anatoly Byshovets - populární sovětský fotbalista, který hrál pozici útočníka. Také známý jako trenér, který pracoval jak v sovětských dobách, tak v moderním Rusku. Má titul Ctěného šampióna sportu a trenéra Sovětského svazu.

Životopis sportovce

Anatoly Byshovets se narodil 23. dubna 1946. Narodil se v Kyjevě. Byl studentem místní fotbalové školy, známého jako "Mladý dynamo". Právě tam začal hrát pod vedením Nikolai Fominykh a Nikolai Melnichenko.

V dospělém týmu byl poprvé v roce 1963. Byl to Dynamo Kyiv. V tomto klubu strávil celou svou kariéru. Na poli, Anatoly Byshovets často vystupoval mezi jeho spoluhráči kvůli jeho jedinečném individuálním kvalitám. Jedná se o podvodné firemní triky, filigránskou techniku, často dává přednost tomu, aby porazil soupeře jeden na jednoho, než aby míč předal partnerovi, pro který byl opakovaně kritizován.

V 60. letech byl Anatoly Byshovets považován za jednoho z nejlepších driblů v sovětském fotbalu. V útoku na Kyjev "Dynamo" hrál v páru s další vynikající útočník doby, Vladimir Muntian.

V Dynamo Kyiv hrál fotbalista Anatoly Byshovets deset let. Během této doby strávil na hřišti 139 zápasů, ve kterých zaznamenal 49 gólů.

Klubové tituly

Fotbalista Anatoly Byshovets

První titul v biografii Anatoly Byshovtsy se objevil již v roce 1964. V rámci svého klubu se mu podařilo vyhrát Pohár Sovětského svazu.

Jeho klub začal bojovat s 1/16 finále, kde nebylo bez problémů, že se mu podařilo porazit "Olejmana" z Fergany se skóre 1: 0. Pak přišly vítězství na "Oilman" z Baku (4: 1), Yaroslavl "Shinnik" (3: 1).

V semifinále Moskva Spartak vznesla tvrdohlavá odolnost vůči obyvatelům Kyjeva. V prvý den nebyl vítěz identifikován ani výsledkem dodatečného času a řada sankcí ještě nebyla stanovena pravidly. Proto se druhý den uskutečnil replay, ve kterém Dynamo zvítězil ve velkolepé výměně ohně - 3: 2.

Ve finále bojovali Kievans "Křídla sovětů". Byshovets se do hlavního týmu nedostal a jediný gól Viktora Kanevského v 17. minutě rozhodl o osudu zápasu.

Představení v mistrovství SSSR

V roce 1966 poprvé získal Byshovets zlatou medaili šampionátu SSSR v rámci Dynamo Kyiv. Klub hrdiny našeho článku se ukázal být silnější než jeho konkurenti, když porazil stříbrné medailisty Rostova SKA o 9 bodů.

V roce 1967 a 1968 Kievans znovu získal šampionát, vydával sérii tří triumfů v řadě. Po několikaleté přestávce zvítězil Kyjev v šedesátém ročníku sovětského šampionátu. Byshovets se stal čtyřčlenným šampiónem země.

Na evropské aréně

Kariéra Anatolie Byshovcovy

Během všech těchto let zůstával Byshovets jedním z nejlepších hráčů týmu, který svítil nejen na domácí, ale i na mezinárodní scéně. Jeho debut v evropském poháru se konal v roce 1967.

Kievans začal konfrontací se skotským "keltským". Sovětští hráči vyhrál 2-1, zatímco domácí hra byla redukována o 1-1.

Již ve druhém kole skromný polský "Gurnik" přerušil vítězný pochod sovětského šampióna. "Dinamo" nečekaně ztratil doma 1: 2 a zápas skončil se stejným skóre 1: 1.

V roce 1968 se obyvatelé Kyjeva odmítli účastnit turnaje, mimo jiné východoevropských klubů, a proto protestovali proti tomu, aby se v párech.

V roce 1969 tým Kyjev úspěšně prošel prvním turnajem, porazil vídeňské "Rakousko" (2: 1, 3: 1), ale v další fázi ztratil z italského "Fiorentina" (1: 2, 0: 0).

V roce 1972 Anatoly Byshovets, jehož fotografie je v tomto článku, se naposledy hrálo v Evropském poháru. Jeho tým v prvním kole se znovu setkal s Rakušany, porazil "Wacker" 1: 0 na party a 2: 0 doma. Ve druhém kole byl polský Gurnik poražen (2: 0 a 1: 2). Ve čtvrtém finále přiletěl Real Madrid do Kyjeva. Ten zápas skončil v remíze 0: 0 a Španělé vyhrál 3: 0 ve velkém utkání na Santiago Bernabeu.

Kariéra v národním týmu

Byshovets začal svou kariéru v národním týmu SSSR v roce 1966. Celkově hrál 39 zápasů v národním týmu, ve kterém dosáhl 15 gólů.

V roce 1968 šel jako součást národního týmu SSSR do mistrovství Evropy v Itálii. V kvalifikačním utkání tohoto turnaje získal hrdina našeho článku jeden z nejkrásnějších gólů v jeho kariéře. V 36. minutě v zápase proti Rakousku zasáhl terč s "bočními nožnicemi" a dosáhl skóre 2: 0. V důsledku toho skončila hra s výsledkem 4: 3 ve prospěch národního týmu Sovětského svazu.

V rozhodující konfrontaci za právo hrát na euro se národní tým SSSR setkal s Maďary. První zápas v Budapešti byl ztracen 0: 2. Ve zpětném zápase v Moskvě byl Byshovets, který vstřelil třetí nepoznaný gól proti svým soupeřům a získal vstupenku do turnaje pro tým.

Byshovets byl známý slavným hudebníkem Vladimírem Vysotskym, který má dokonce i řadu o tomto slavném atletovi. Na euru hrála národní tým SSSR v poločase s italisty. Vzhledem k tomu, že série trestů nebyla stanovena nařízeními, byl finalista turnaje určen losováním. Šance bylo na straně našich soupeřů. Ve shodě za třetí místo sovětští hráči ztratili anglickou 0: 2.

Mistrovství světa

Jedním z hlavních turnajů v kariéře Byshovce byl světový šampionát, který se konal v Mexiku v roce 1970.

Sovětští fotbalisté hráli v úvodním zápase s hostitelemi turnaje. Účet v této konfrontaci nebyl nikdy otevřen. Pak byl belgický tým 4: 1 poražen, Byshovets udělal dvojitý. Oba nezodpovězené maso dosáhly hrdiny našeho článku a brány týmu Salvador.

Ve čtvrtém finále se sovětští fotbalisté dostali do Uruguayského národního týmu. Po tvrdém boji bez branek v hlavní době byl osud vítěze určen cílem Victora Esparraga za 117 minut.

Byshovets byl známý slavným hudebníkem Vladimírem Vysotskym, který má dokonce i řadu o tomto slavném atletovi. Najdou se v písni "Talking with my wife after the World Cup".

Komentátor z jeho stánku

Kříží nás za červená slova,

Není divu, že klub "Fiorentina"

Nabízel milionu Byshovcům.

Mistrovství světa se stalo čtyřmi góly a Anatoly Byshovets se stal nejlepším pořadatelem sovětského národního týmu v turnaji.

Kariéru skončil velmi brzy, ve věku jen 27 let. To bylo způsobeno relapsem zranění kolena, které útočník obdržel ve věku 23 let.

Koučinková kariéra

Vítězství na olympijských hrách

Deset let po dokončení kariéry profesionálního fotbalisty se Byshovets rozhodne vyzkoušet jako hlavní trenér. V roce 1982 začal spolupracovat s mládežnickým týmem SSSR, který o dva roky později vedl ke stříbrným medailím na Mistrovství Evropy pro hráče mladší než 17 let. Pouze ve finále jsou sovětští fotbaloví hráči horší než Maďaři v penaltovém přestřelce.

V roce 1988 Anatolij Fedorovič Byshovets převezme sovětský olympijský tým na zápasy v Soulu. Hráči národního týmu SSSR jsou ve stejné skupině s týmy Jižní Koreje, Argentiny a USA. V první hře s Asijci lze dosáhnout pouze nula. Poté, díky cíle Dobrovolsky a Mykhaylichenka, Argentina porazila 2: 1. V zápase proti Američanům, začátkem druhé poloviny, byli sovětští hráči celkem 4-0, jen díky brankám z Gulya a Doyla se skóre stalo slušnějším, USA ztratily 2-4.

Ve čtvrtém finále národního shromáždění SSSR vytrhla Austrálii 3: 0 a v semifinále v prodloužení opakoval Itálii 3: 2. Ve finále se brazilci setkávají sovětskými fotbalisty. V prvním poločase Romario otevírá skóre. Ve středu druhého poločasu dosáhl Dobrovolsky pokutu 1: 1. Ve volném čase, o 103 minut později, Yury Savichev zaznamenává gól, který přináší olympijskému týmu zlaté medaile sovětskému týmu.

Tým CIS

Biografie Anatoly Byshovtsy

V roce 1990 vedl trenér Anatoly Byshovets národní tým SSSR, s nímž byl vybrán pro mistrovství Evropy ve fotbale ve Švédsku. Hrdina našeho článku šel na turnaj jako mentor týmu CIS.

Ve Švédsku byli naši hráči upřímně slabý, ačkoli start byl slibný. V prvním zápase s Němci otevřel Igor Dobrovolsky bodování z pokutového místa uprostřed druhé poloviny, ale Hessler vstřelil druhý gól v 89. minutě. Po ní následovalo holé remízy s Hollandem. V posledním utkání se Skotskem měl tým CIS šanci na úspěch, ale utrpěl rozdrcení 0: 3 a vyrazil z turnaje.

Pak v kariéře Byshovtsa proběhla krátká práce v kyperském klubu AEK z Limassolu a poté spolupráce s národním týmem Jižní Koreje, který pomohl získat kvalifikaci na mistrovství světa v roce 1994.

V úvodním zápase se Španěly nakonec Asijci skórovali dva góly, když dosáhli remízy 2: 2, pak s Bolíví hráli 0: 0 a německý tým po prvním poločase ztratil 0: 3. Ve druhé polovině zápasu se Hwang Son Hon a Hon Myung-Bo vyznamenali a dokonce ani neuspěli. Tým obsadil třetí místo ve skupině a nedostal se do play-off. Přes to, její výkon byl považován za úspěšný, smlouva s Byshovtsev rozšířena.

S Jižní Koreou, hrdina našeho článku se umístil čtvrtým na asijských hrách, vedl týmy do asijského poháru. V té době v mnoha rozhovorech Anatolij Fedorovič Byshovets poznamenal, že práce s jihokorejským týmem byla pro něj produktivní a velmi exotické.

Nejhorší trenér národního týmu

Anatoly Fedorovič Byshovets

Od roku 1996 se hrdina našeho článku stal mentorem Petrohradu "Zenith". V srpnu 1998 byl současně jmenován trenérem národního týmu. Když Anatolia Byshovtsev hraje neuvěřitelně špatně. Jako výsledek, on se stane nejhorší trenér v jeho nedávné historii. Výsledky mluví samy za sebe.

19. srpna Rusové v přátelském zápase ztratí na Švédů 0: 1. Poté začíná v kvalifikačních utkáních za právo hrát na Mistrovství Evropy 2000 s porážkou proti Ukrajině 2: 3.

23. září je špatný v přátelském zápase s Španěly (0: 1) a 10. října ztrácí na francouzštině v příštím kvalifikačním utkání se skóre 2: 3.

Skutečnou katastrofou je třetí porážka národního týmu v řadě v kvalifikačním turnaji, který trpí Islandem. Jediný gól v 89. minutě zaznamenal Yury Kovtun. O měsíc později jsou Rusové posláni do přátelského zápasu v Brazílii, kde jsou vykopáni skóre 5: 1.

Stane se poslední slámou, je vypálena. Takže v šesti hrách pod vedením týmu trpí 6 porážky, rozdíl mezi brankami byl 5:14. Podle fanoušků a odborníků to bylo nejhorší období v historii ruského národního týmu, díky čemuž bylo možné řídícímu týmu vyvodit četné závěry.

V září Anatolij Davydov začne nahradit Byshovcovu ve Zenitu.

Práce v klubech

Od roku 2003 do roku 2004 Byshovets zastává funkci viceprezidenta fotbalového klubu Khimki, poté za méně než jednu sezónu vede tým Tom z Tomska.

Od roku 2006 do roku 2007 někdy vedl Moskevská "lokomotiva". Na podzim roku 2009 začíná poradit koučujícímu personálu Krasnodaru "Kuban". Je pozván, aby pomohl týmu uniknout z ústupu z elitní divize. V tom okamžiku, kdy je Byshovets k dispozici klubu, se tým dostane předposlední místo.

Byshovets odstoupí za méně než měsíc a "Kuban" stále letí do první divize.

V roce 2010 došlo k aktivním pověrám, že by Byshovets radil Ufa, ale informace nebyly potvrzeny.