Konstantin Beskov: životopis, rodina, děti, fotbalová kariéra, práce jako trenér, datum a příčina smrti

Konstantin Beskov - slavný sovětský fotbalista a trenér. On byl známý pro hraní pro Dynamo Moskva na pozici útočníka, trénoval většinu slavných kapitálových klubů, stejně jako národní tým Sovětského svazu. Svou kariéru ukončil v ruském šampionátu v polovině 90. let. Jeho posledním pracovištěm bylo metropolitní "Dynamo".

Konstantin Beskov se narodil v Moskvě. Narodil se v roce 1920. Jeho otec Ivan Grigoryjevič pracoval v různých moskevských továrnách jako prostí dělníci, věnoval většinu času společnosti Elektroprovod. Maminka hrdiny našeho článku byla Anna Mikhailovna.

Konstantin Beskov bezprostředně po druhé světové válce, v roce 1946, si vzal Valerii Nikolayevnu, která byla o osm let mladší než ona. Svatba se hrála po návratu hrdiny našeho článku z proslulého anglického turné. Jeho žena byla herečkou, absolvovala GITIS.

Již v roce 1947 měl Konstantin Beskov děti. Měli dceru, Lyubov, která se stala překladatele z angličtiny a učitele. V roce 1967 se provdala za útočníka Moskvy "Dynamo" Viktora Votolovského. Ale manželství bylo neúspěšné, rozvedli se po roce a půl, dvojice neměla děti.

V roce 1972 se stala její druhou manželkou útočník CSKA Moskva Vladimír Fedotov, se kterým zůstala až do své smrti v březnu 2009. Jak řekla Lyubov Beskova v rozhovoru, příčinou smrti jejího manžela byla hluboká deprese, do níž padl poté, co opustil kapitál Spartak a FC "Moskva".

Dětství a mládí

Konstantin Beskov se zajímal o fotbal ve věku 6 let, kdy se poprvé dostavil na stadion se svým strýcem. Zpočátku vedl míč na dvoře se svými vrstevníky, v polovině roku 1928 mu matka předala skutečný fotbalový projektil.

V roce 1934 byl poslán do dospívajícího týmu v závodě Khrunichev. Od roku 1935 začal hrát fotbalový tým v dětském parku Tagansky, dokonce i jeho kapitán. V roce 1936 získal tento tým šampionát Moskvy mezi kluby dětských parků.

Zajímavé je, že souběžně současně s hrou nadšeně hrál hokej.

Profesní kariéra

V roce 1937 se v týmu "Hammer and Sickle" objevuje fotbalista Konstantin Beskov. Jeho první dospělý klub je Moskva Metallurg, pro který hrál od roku 1938 do roku 1940. na pozici útočníka.

V té době tým hraje ve vyšší ligě národního mistrovství. V roce 1938 vyhrál Beskov s bronzovými medailemi. Je pravda, že přijde na šesté místo a v roce 1940 "Metallurg" neletí jen kvůli tomu, že z turnaje je "Toče" vyřazen z lokality Tbilisi. Celkově pro tento tým strávil 44 zápasů, ve kterých získal třináct gólů.

V roce 1940 Konstantin Beskov, jehož fotografie jsou v tomto článku, volá sloužit v pohraničních jednotkách. Chodí do Moldavska.

V Moskvě "Dynamo"

Trenér Konstantin Beskov

V roce 1941 byl zapsán do hlavního města "Dynamo". Dokonce dokázal zahrát jeden zápas v pozici levák proti CDKA. Po Velké vlastenecké válce začíná.

Během války byl v Moskvě. Část, ve které sloužil, vykonával hlídkovou službu ve městě. Brzy byl součástí samostatné motorizované pušky pro zvláštní účely.

Kariéra v hlavním městě "Dynamo" byla obnovena v roce 1944. Ve složení tohoto týmu získal první poválečné mistrovství a také se stal v roce 1949 šampiónem SSSR.

Prohlídka UK

Životopis Konstantina Beskova

V biografii Konstantina Beskova se ve Velké Británii hrála velká role, kterou Dynamo vyrazil v listopadu 1945. Tato cesta měla silný vliv na rozvoj celého sovětského fotbalu a jeho úspěšný výsledek byl dalším důkazem konkurenceschopnosti hráčů SSSR na nejvyšší úrovni, což ovlivnilo vstup Sovětské fotbalové federace do FIFA.

První zápas se uskutečnil proti Londýně Chelsea 13. listopadu 1945. Besko byl propuštěn v hlavní části. Britové měli nejprve jednoznačnou výhodu a vyhrál přestávku se skóre 2: 0. Nicméně, uprostřed druhé poloviny po dobu pěti minut, Dynamo vyrovnal. V 77. minutě se Chelsea opět vydá, ale nakonec Bobrov ještě redukuje první zápas na remízu, 3: 3.

Dalším soupeřem "Dynamo" byl waleský klub "Cardiff City". V šesté minutě byl Bobrov otevřen a desátý, Beskov skóroval. Sovětští fotbalisté byli silnější než soupeři. Na konci hry Beskov zaznamenal čtyři góly a Bobrov a Arkhangelsky skórovali hattrickem. Celkem 10: 1 ve prospěch "Dynamo".

21. listopadu se sovětský klub setkal s londýnským "Arsenálem". Start byl pro Dynamo dobrý, Bobrov otevřel bodování v první minutě. Je pravda, že Britové se chystají na iniciativu a do konce prvního poločasu byli 3: 1. Cíl Beskova v šatně zmenšil mezeru na účtu na minimum. Druhá polovina setkání začala rychlým cílem od Solovyova a Bobrov na 63 minut přinesl Dynamo třetí vítězství v turné - 4: 3.

Závěrem byla setkání proti skotskému klubu "Rangers". V prvním poločase zaznamenal Kartsev dvojitý, ale soupeř hrál před branou jeden gól a ve druhé polovině Young snížil zápas na remízu, 2: 2.

Olympijské hry

V roce 1955 byl v sovětském týmu na olympijských hrách v Helsinkách zařazen Beskov s nezhojeným zraněním.

Kvůli náhodě byl však udělal na hřišti ve finále 1/8 proti Jugoslávii. V té době sovětští fotbalisté již vyřadili Bulharů (2: 1) a jugoslávci měli Indiány (10: 1).

Na začátku hry měli jugoslávci ohromnou výhodu. Národní družstvo SSSR po první polovině, ztrácí 0: 3. V první minutě druhé poloviny setkání opět vstřelí jugoslávci, Bobrov vyhrál jeden míč, ale v 59. minutě se skóre stane 1: 5.

V beznadějné situaci sovětští fotbalisté zachraňují tuto hru. Úspěšně dodává roh Beskolu, když vstřelil tři branky, včetně rozhodujícího míče v 89. minutě Alexander Petrov. Výsledky 5: 5 a opakování.

V druhém utkání se opět v prvním kole setkává Besko. Nyní sovětští hráči rychle otevírají bodování, to je bobři v šesté minutě. Před přestávkou se jugoslávané ujali vedení a v 54. minutě Čajkovskij nastaví konečné skóre na 1: 3. Po tomto fiasku, národní tým byl rozdělen, hráči ztratili své tituly, Beskov ztratil vyznamenání sportovní mistr, který byl vrácen k němu v roce 1953.

V roce 1954 ukončil svou profesionální kariéru. Nejprve Konstantin Ivanovič Beskov doufal, že bude studovat vědu. Dokonce začal psát disertační práci na Ústavu tělesné výchovy, ale kvůli nízkému stipendiu se vrátil na fotbal.

Na koučovém můstku

Nejprve byl Beskov zařazen do národního týmu SSSR. V roce 1956 začal trénovat "Torpedo". S ním bylo mnoho hráčů vyloučeno z týmu, což způsobilo nespokojenost mezi fanoušky a patrony klubu.

V roce 1957 začal pracovat na mládežnické fotbalové škole. V roce 1960 byl v CSKA. S ním se družstvo zastavilo dvakrát v jednom kroku od medailí a získalo čtvrté místo. Stejně jako v hlavním městě "Torpedo" tréner Konstantin Beskov vzal ostré omlazení kompozice, což také způsobilo nespokojenost vlivných vůdců.

Práce v národním týmu

1964 mistrovství Evropy

V roce 1963 se stal hlavním trenérem národního týmu. Konstantin Ivanovič Beskov úspěšně pořádá kvalifikační turnaj pro mistrovství Evropy. Sovětští fotbalisté vyřadili z remíz Itálie (2: 0, 1: 1) a Švédsko (3: 1, 1: 1).

Euro projde ve Španělsku okamžitě od etapy semifinále. Tým SSSR porazil Dánsko se skóre 3: 0. Ve finálovém utkání s hosty v úvodní hře si tým vymění góly. Skóre 1: 1 trvalo skoro na samém konci, dokud Marcelino v 84. minutě nepřálo Španělsko. Přes stříbrné medaile Euro je Beskova vypálena. Podle pověstí to generální tajemník Nikita Khrushchev trval na tom kvůli porážce ve finále.

V mistrovství SSSR

Po škandalózní rezignaci Beskóna vedl v první lize ve Voroshilovgradu "Dawn". Poté, co jsme získali tým na 21 místech, hrdina našeho článku končí sezónu ve třetí řadě turnaje a položí základy pro vstup do vyšší ligy pro příští rok.

V roce 1966, dlouhodobě vedoucí Moskevské "Locomotive", a pak přijde do "Dynamo". Dvakrát vyhraje stříbro sovětského šampionátu, vyhrál tři vítězství v šálku země. Ve fotbalu byl Konstantin Beskov nespornou autoritou. Stal se prvním trenérem, který dosáhl úspěchu v evropské soutěži.

V sezóně 1971-1972 v Poháru vítězů pohárů "Dynamo" začíná v Řecku vítězství nad "Olympiakos" (2: 0). Poté v Moskvě ztratí skóre 1: 2, ale jdou do dalšího kola. Zde se s jistotou zabývají belgickým klubem "Germinal Beershot" - dvě vítězství se stejným skóre (3: 1).

Ve čtvrtém finále na návštěvě je porazena jugoslávská červená hvězda (2: 1), návratová hra končí v remíze (1: 1). V semifinále jsou oba zápasy proti Berlíně "Dynamo" dokončeny se stejným skóre - 1: 1. Brána Beskova se dostala do finále díky vítězství v penaltovém přestřelce.

Finále se konají v Barceloně na stadionu Camp Nou. Po prvním poločase skotští stoupenci vyhrávají skóre 2: 0. Na začátku druhého poločasu získává Johnston třetí gól, až poté, co se moscovci podaří začít si uvědomovat své momenty. V 60. minutě skončí Estrek a na 87 - Flywheels. Výsledek - porážka se skóre 2: 3. Dynamo se stane prvním sovětským klubem, který půjde do finále Eurocupu.

Era v Moskvě "Spartak"

V táboře "červené a bílé" byl Beskov v jednom z nejkritičtějších okamžiků své historie, kdy tým vstoupil do první ligy.

V roce 1977 tým vyhrál šampionát první ligy. V 38 zápasech Spartak zaznamenal 22 vítězství a zaznamenal 83 gólů. Tým se vrací do elitní divize sovětského fotbalu. Základ týmu není znám nikomu Rinat Dasaevovi, Georgi Yartsevovi, Sergejovi Shavlovi, Jurijovi Gavrilovovi, pozvanému Beskovem.

V roce 1978 získal "Spartak" páté místo a poté získal šampionát SSSR. Poté, po dobu 9 let, tým trvale zvítězil. V letech 1979 a 1987 opět vyhrál, pětkrát se stal druhým a dvakrát třetím. Beskov má za sebou mnoho mladých hráčů, často ani 20 let. Vedoucí klubu z nich roste - Oleg Romantsev, Evgeny Kuznetsov, Fyodor Cherenkov, Boris Pozdnyakov, Gennadij Morozov.

Druhý příchod do národního týmu

Konstantin Ivanovič Beskov

V roce 1979, paralelně s prací v "Spartak", se Beskov stal hlavním trenérem národního týmu. V roce 1980 získali na olympijských hrách bronzové medaile.

Poté se úspěšně koná kvalifikační turnaj pro mistrovství světa ve Španělsku. Během světového šampionátu odchází Beskov jako hlavní trenér s dvěma staršími mentory - Nodar Akhalkatsi a Valery Lobanovsky. Hrdina tohoto článku sám později prohlásil, že je pozval s cílem zajistit, aby jejich hráči dorazili včas, aniž by čekali, že půjdou do Španělska. V důsledku toho se v týmu začaly objevovat konflikty, tým nebyl rozdělen do skupin.

Současně bylo možné skupinu opustit. Po ztrátě napjatého zápasu proti Brazílii (1: 2), sovětští hráči porazili Nový Zéland (3: 0) a byli svázáni se Skoty (2: 2). Podle pravidel tohoto turnaje se tým dostal do druhé skupiny, kde porazili Belgičany (1: 0), svázali s Poláky a upustili kvůli nejhoršímu rozdílu mezi cíli a cíli. Tento výsledek byl považován za neúspěšný, Beskova byl propuštěn.

Konstantin Ivanovič také čelil neúspěchu v domácím šampionátu. Po čtvrtém místě v roce 1988 byl propuštěn.

Poslední roky

Osud Konstantina Beskova

Na počátku 90. let byl významným trenérem místopředseda sovětské fotbalové federace. V roce 1991 vedl družstvo "Asmaral", s nímž získal zónový turnaj ve druhé ligě a přinesl ho do nejvyšší divize, ve které se podařilo skončit sedmý.

Od roku 1993 do roku 1995 znovu pod vedením Dynamo, s nímž se podařilo získat stříbrné medaile ruského šampionátu a vyhrát pohár. Na této hlavní poznámce skončil jeho kariéra. Mnoho lidí si pamatuje svůj původní styl sledování hry ne od okraje, ale ze stojanů.

6. května 2006 zemřel po dlouhé nemoci. Konstantin Ivanovič Beskov hrob se nachází na hřbitově Vagankovo. V paměti fanoušků zůstal jedním z nejúspěšnějších a nejslavnějších sovětských trenérů.

Po jeho smrti byl organizován turnaj na památku Konstantina Beskova, který se koná každoročně až do současnosti.