Carlo Ancelotti - genialita trenérského oddělení

17. 6. 2019

Ve fotbalovém světě existuje názor, že dobrý fotbalista neznamená, že by byl dobrý trenér. Tuto větu můžete přečíst naopak: Abyste se mohli stát skvělým trenérem, nemusíte se před nimi na fotbalových hřištích proslavit. Trenér Carlo Ancelotti je živým příkladem tohoto dogmatu. Po hraní pro Parmu, Romy a Milana ukončil svou kariéru a přestěhoval se do koučovací pozice, kde se vlastně jmenoval. Carlo Ancelotti

Carlo Ancelotti: životopis a zajímavé fakty života

Chlapec jménem Carlo se narodil v roce 1959 v Reggolo rodině Giuseppe a Cecile Ancelotti. Svou první fotbalovou výchovu získal v mladých družstvech "Reggiolo" a "Parma" a ve věku 17 let začal svou kariéru jako profesionální hráč "Parmesan". Úspěšně vyhrál tři ročníky, Carlo Ancelotti pokračoval v růstu. Strávil dalších osm a pět let jako součást Romů a Milán byl v dobrém stavu s fanoušky a koučujícím personálem obou týmů. Carlo také hrál 26 zápasů pro italský národní tým. V roce 1992 ukončil hrou.

Ancelotti, stejně jako všichni Italové, je skutečným labužníkem. Podle Paola Maldiniho, bývalého obránce Milána a italského národního týmu, Carlo Ancelotti je velmi vyhrazená osoba, pokud se nejedná o těstoviny s masem nebo rybou. Toto je místo, kde italský odborník úplně ztratí hlavu a to ho vůbec netrápí.

Ancelotti nazývá vítězství nad kouřením jednoho z jeho hlavních vítězství v životě. Recept od skvělého trenéra je jednoduchý a banální: stačí, abyste v předvečer významné události hlasitě slíbili, abyste získali co největší pozornost. Chceš - nechcete, a musíte to slovo zachovat. Takže trenér udělal v předvečer jednoho finále Ligy mistrů. Carlo Ancelotti životopis

Kariérní trenér

Do roku 2009 vedl Carlo Ancelotti výhradně italské fotbalové kluby. Po Regině, Parmě a Juventu byl Allenator veden Milánem, který v té době byl vůdcem nejen italského, ale i evropského fotbalu jako celku.

Toto období kariéry bylo pro Donu Carlo úspěšnější. Za prvé to byl ten, který vedl Andrea Pirlo, jednoho z nejlepších obranných středisek počátku nového století, do červeno-černého týmu. Za druhé, hlavní evropská trofej - Liga mistrů (v roce 2003 proti Juventusu, v roce 2007 - proti Liverpoolu) - a italský odborník dosáhl finále prestižního turnaje. ale ztratil všechny stejné "Liverpool" s fantastickým Gerrardem a Alonsem v kompozici.

Od roku 2009 Don Carlo trénoval výhradně non-italské fotbalové týmy, které ve svých zemích bojovaly za nejvyšší úroveň: Chelsea v Anglii, PSG ve Francii a Real ve Španělsku. Současný tým, Bayern Mnichov, Ancelotti míří od léta 2016 a v první sezóně mají bavorští dobrou šanci udělat "požadavek". trenér carlo ancelotti

Jeho trofeje

Carlo Ancelotti je jedním z nejoblíbenějších trenérů v Evropě. Ve svém seznamu koučování služeb jsou: mistrovství v Serii A, tři poháry Ligy mistrů, vyhrál italské a UEFA Super poháry, vyhrál anglickou Premier League, anglický pohár a Super Cup, mistrovství francouzské ligy 1 a španělský pohár a vítězství šampionátu klubu světa s Real Madridem.