Irina Privalová - biografie, úspěchy a zajímavosti.

16. 5. 2019

V současné době se počet vynikajících sportovců neustále zvyšuje. Každý rok se objeví nový šampion, který předtím nikdo nevěděl. Nicméně ruská Irina Privalová zaujímá zvláštní místo v tomto plejádě vynikajících sportovců, jejichž biografie a úspěchy budou podrobně diskutovány v článku. Irina Privalová

Narození a dětství

Bývalý běžec se narodil 22. listopadu 1968 ve městě Malakhovka, který se nachází v oblasti Moskvy. Už od raného věku jí její rodiče nadchnuli láskou ke sportu. V určitém okamžiku se Iraův otec setkal s rodinou Nikitin, která praktikovala poměrně zajímavé metody rozvoje dětských sportovních dovedností. Mužovi se tato technika opravdu líbila a on se rozhodl postavit podobný sportovní komplex doma.

Za zmínku stojí, že Irina Privalová a její rodiče žili ve společném bytě. Ale otec jí vzal několik drahocenných metrů obytného prostoru, aby instaloval vlastní vybavení. Tento koutek se stalo oblíbeným místem malé sportovkyně. Privalova Irina Anatolyevna

Na ledě

Ve věku osm let nebyla Privalova Irina Anatolyevna v atletické sekci, ale na kluziště. Tehdy byla dívka v bruslení velmi dobrá a věděla, jak provádět prvky, které byly pro její věk velmi obtížné. Zpočátku byla v divadle na ledě, ale její představení nebyla zdaleka ideální, a proto jí trenér doporučil, aby si vyzkoušela svou sílu v rychlém bruslení. Nakonec, samozřejmě, Irina Privalová radikálně změnila svůj profil.

Přechod na atletiku

V královském sportu se ruská žena dostala náhodou. Stalo se to v roce 1979. V té době byl v blízkosti domu Ira postaven běžící komplex. Jednoho dne kráčel kolem něj a rozhodl se, že se přiblíží ke zkoumání. Okamžitě u vchodu stál trenér, který vzal dívku pro současného sportovce, dal jí příkaz, aby šel změnit šaty a začít trénovat. Již v první lekci naši hrdinka uvědomila, že bude v sekci i mimo ni pokračovat. Irina Privalova biografie a rodina

Nová úroveň

Během roku absolvovala Irinu Privalovou jak bruslení, tak i atletiku. Ale po tom ještě stále upřednostňovala běh. Během poměrně krátké doby byla dívka schopna splnit standard sportovního mistra v závodě na vzdálenost 100 metrů, stejně jako v dlouhý skok. Takový rychlý úspěch vedením nezůstal bez povšimnutí. A proto v roce 1985 získala aspirační sportovec šanci dokázat, že je opravdu to nejlepší - pozvala ji do týmu mládeže SSSR. A o čtyři roky později už byla členem dospělého týmu země.

Studium na univerzitě

V roce 1986 Irina Privalová, pro kterou se atletika stala její životní činností, předložila dokumenty Moskevské státní univerzitě. V důsledku toho vstoupila do velmi prestižní fakulty novináře. Během studií dívka pravidelně působila jako součást univerzitního týmu a dokázala dosáhnout úrovně mistra sportu mezinárodní třídy.

O tři roky později byla Irina sportovcem, který vedl většinu turnajů v zemi. Kromě toho byla jediná běžec s bílým povrchem, který měl sílu a schopnost předjet své oponenty s tmavou kůží. Irina Privalová biografie a úspěchy

Sportovní úspěchy

Během své kariéry se Irina Privalová, jejíž životní příběh zajímá mnoho mladých lidí, se účastnila mnoha turnajů, ale je třeba si uvědomit zejména:

• V roce 1989 na evropském šampionátu získala bronzovou medaili.
  • 1991 Atlet vyhrál "zlato" ve vzdálenosti 60 metrů a "stříbro" během 200 m závodu na světovém turnaji ve Španělsku. Ve stejném roce v Tokiu získala stříbrná medaile v relay a tři zlaté medaile v evropském poháru.
  • 1992 Olympijské hry v Barceloně se pro běžky ukázaly jako velmi úspěšné, protože rozšířila sbírku cen se stříbrnou medailí v relé a stovkou bronzu.
  • 1993 rok. Tato sezóna byla velmi produktivní. Irina již získala osm medailí různých kategorií na mezinárodních soutěžích ve Švédsku, Německu a Kanadě.
  • 1994 rok. A opět sportovec stojí. Jako výsledek: 3 medaile na mistrovství Evropy a 3 ocenění na mistrovství světa. V letošním roce byla uznána za nejlepšího zástupce atletiky v celé Evropě.
  • 1995 rok. Běžeři v prasátko získali 4 medaile různých úrovní soutěží.
  • 1998 Kompletní sada ocenění (zlato, stříbro, bronz) na mistrovství Evropy.

Kromě všech výše uvedených skutečností je Irina Privalová, jejíž ocenění může vyvolat závidění některých jejích kolegů na workshopu, i nadále víceúčelovým držitelem v Rusku, ve světě i v Evropě. Ocenění Iriny Privalova

Ups a pády

V zájmu spravedlnosti stojí za to říci, že kariéra běžec nebyla tak úspěšná, jak by mohla být, kvůli četným a velmi vážným zraněním. Takže v roce 1997, v soutěži v hlavním městě Francie, měla přestávku v zadní části stehenních svalů. Z tohoto důvodu byl sportovec nucen jít do stínu a zjistil, že je na pokraji opuštění velkého sportu navždy. Navíc byl trůn již vznesen velkolepou Marion Jonesovou, s níž ruská žena dokázala soutěžit pouze v dokonale zdravém stavu.

Mnozí cítili, že sportovní život Ira skončil. Privalová šla na dovolenou po velmi dlouhou dobu. A v této době byla její trenér její spasitel a její manžel, který se rozhodl, že je ještě příliš brzy na to, aby odepsal sportovce. Irina Privalová Atletika

Kardinální rozhodnutí

Dlouhodobé úvahy a testy vedly k tomu, že vzdálenost ruské ženy se změnila. Výpočet byl jednoduchý: Irina už nebyla mladá podle sportovních standardů a měla zdravotní problémy. V tomto ohledu se sportovní tandem rozhodl, že závodník začne jednat ve vzdálenosti 400 metrů s překážkami. Toto rozhodnutí překvapilo mnoho lidí, protože v té době už byla 31letá Privalová a měla plně formovanou techniku, která by mohla zabránit takovému přechodu. Svět atletiky nevěděl takové precedenty.

Olympijské zlato

Úspěch však nebyl dlouhý. Na olympijských hrách v Sydney se ruský stal nejlepším v závodě na 400 metrů překážek. Tento triumf předcházel dlouhá a obtížná práce.

Irina trenér ji za tuto vzdálenost rozhodl a spoléhal se na poměrně jednoduché závěry. Za prvé, v tomto závodě měla Privalová výhodu nad svými soupeři kvůli vyšší rychlosti během soutěží bez bariér. Za druhé, na soutěžích nebyl jediný australský, který byl vždy přímý konkurent. Tak pro naši hrdinku bylo hlavně politování techniky překonávání překážek.

Irina Privalová dokázala doslova vylepšit nové technické akce na běžeckém pásu pro jednu zimu. Taková krátká doba pro učení ji zanechala, protože měla vynikající koordinaci pohybů a pochopila podstatu úkolu, kterou potřebovala co nejúčinněji řešit. Sportovec potřeboval nejprve zaměřit se na cvičení s bariérami, s nimiž předtím neměla žádný obchod.

Za účelem zlepšení tvaru běžec se začal účastnit šprintských závodů ve vzdálenosti 400 metrů s překážkami. Ovšem, jak ukázala praxe, tyto turnaje v jejím prospěchu nešlo zvlášť. Samozřejmě, změna specializace není každému hladce. Stejný světový šampion z Francie, Jose-Maria Pere, nedokázal plně přejít na překážky.

Ale Irina Privalová, jejíž biografie a rodina jsou studovány v tomto článku, mohla vstoupit do historie sportu navždy. Rusům se podařilo získat zlaté ocenění her v Sydney, přestože měla téměř 32 let. Běžec a její manžel přišli do Austrálie několik měsíců před začátkem olympijských her, kde se mohla zúčastnit dvou turnajů. Tak velké množství času jí umožnilo plně se přizpůsobit novým podmínkám.

Stojí za zmínku, že běžecké pásy v Sydney byly umělé a měly vlastní charakteristiky týkající se jejich reaktivních vlastností, když se sportovci pohybovali podél nich. A přesto se Rusům podařilo se jim zcela přizpůsobit. Během závěrečného běhu olympijských her, Ira vedla 14 kroků mezi sousedními bariérami a její soupeři potřebovali ještě jeden krok. Nakonec to vedlo k logickému vítězství Rusů. Vzhledem k tomu, že v oficiálních soutěžích Irina běžela na tuto vzdálenost jen sedmou dobu! Irina zastaví rodinu

Po vítězství se Privalov chtěl vydat na vzdálenost 800 metrů. Avšak trenér ji přesvědčil, aby zůstal na 400 metrů překážkách, což nakonec vedlo k dalšímu bolestivému zranění. Tato situace konečně přesvědčila běžce, aby začal hrát na 800 metrů.