Ruská teniska Anastasia Pavlyuchenkova: biografie, sportovní kariéra, osobní život

27. 3. 2019

Anastasia Pavlyuchenkova - ruský tenisový hráč, vítěz mnoha mezinárodních soutěží, které se konaly pod záštitou WTA a ITF. Opakovaně vyhrál juniorské turnaje Grand Slam v singlových a čtyřhře. V rámci ruského týmu se dostalo do finále Federace.

Biografie sportovců

Pavlyuchenkova anastasie tenis

Pavlyuchenkova Anastasia Sergeevna se narodila v červenci 1991 v Samaru. V rodině budoucího tenisty, téměř všichni najednou se zabývali různými sporty. Její babička hrála basketbal na profesionální úrovni, její matka se účastnila různých plaveckých soutěží a její otec hrál basketbal. veslování. Rodina Pavlyuchenkových vnesla tuto sportovní lásku do svých dětí.

Nastya poprvé nastoupil na tenisový kurt ve věku 6 let. Její matka se stala prvním trenérem, poté s ní pracoval její starší bratr Alexander.

Kariéra pro mladé

Debut ruských tenisových hráčů na mezinárodních soutěžích proběhl v roce 2004. Na turnaji v Polsku se okamžitě podařilo dostat se do semifinále a přinutila mnoho odborníků mluvit o sobě jako o velmi nadějném sportovci.

První úspěchy přišly mladému tenistovi ve věku 14 let. Anastasia Pavlyuchenkova společně s Yulou Solonitskaya získala vítězství v turnaji ITF, který se konal v Petrohradě.

O rok později se sportovec stal nejlepším v singlu v soutěži v italském Casale-Monferrato. Také v duetu s Evgenií Rodinou, Anastasia vyhrál turnaj v Podolsku. Díky těmto vítězstvím se Pavlyuchenková stala prvním jménem světa mezi juniory.

Profesní kariéra

V roce 2007, kdy bylo jasné, že mladá ruská žena měla v tenisu skvělou budoucnost, se její rodina rozhodla pro velmi vážný krok. Aby se Anastasia vyškolila produktivněji, rodiče prodali auto a přestěhovali se do skromnějšího bytu. S penězi, které získali, mohli platit za pobyt a studium své dcery ve Francii, kde se stal slavným mentorem Patrickem Mutorglou trenérkou.

Pavlyuchenkova anastasie rating

A výsledky nebyly dlouhé. V letošním roce zvítězila Pavlyuchenkova Anastasia, tenis, která se stala téměř smyslem života, v turnajích ITF v Le Contamin-Montgouille, Minsku a Poitiers. Je pozoruhodné, že všechny tyto soutěže se konaly na tvrdých plochách, které se staly "korunou" ruského sportovce.

V tomto roce debutoval Anastasia na turnajích Grand Slam. Na hřištích ve Wimbyldonu se jí podařilo získat kvalifikaci, ale zastavila se ve stádiu prvního kola.

Rok 2008 byl velmi úspěšný pro Anastasii. Během dvou týdnů vyhrála ve třech turnajích ITF ve Vsevolozhsku, Moskvě a belgickém Torhout. O měsíc později byla v duetu s rumunskou teniskou Soranou Kristeym poprvé vyhrála soutěž pod záštitou WTA, která se konala v marockém Fezu.

Další čtyři turnaje ITF Pavlyuchenkova triumfovaly v singlů. Kromě soutěže na koberci v Minsku se stala to nejlepší v Moskvě, Poitiers a Bratislavě.

Relativně dobře, Anastasia Pavlyuchenkova také hrála v turnajích Grand Slam letos. Na hřištích ve Francii a ve Spojených státech udělala cestu do druhého kola a ve Wimbaldonu - třetí.

Postupně získala neocenitelný sportovní zážitek v různých soutěžích, Anastasia zlepšila své dovednosti každý rok. V roce 2010 zvítězila turnaj singlu poprvé v turnaji WTA Monterrey a poté zopakovala své úspěchy v Istanbulu.

Anastasia Pavlyuchenkova

Rok 2011 přinesl nové úspěchy 20tiletému ruskému sportovci. V lednu zvítězila Anastasia Pavlyuchenkova ve dvojici v Brisbane a v březnu byla opět nejlepším jediným hráčem v Monterrey. Na hřištích Roland Garros a US Open se jí podařilo dostat se do čtvrtfinále.

Díky dobrým výsledkům byla Pavlyuchenkova Anastasie, jejíž hodnocení v seznamu nejlepších tenisových hráčů na této planetě dosáhla třináctého závodu, pozvána do národního týmu, aby se zúčastnila Pohárového šampionátu. Zde se Rusko dostalo do finále, kde ztratilo Českou republiku.

V roce 2013 se Pavlyuchenkova začala vzdělávat pod vedením bývalé legendární tenisky Martiny Hingisové. V lednu zvítězila Anastasia ve dvojici v Brisbane, poté opět vyhrál v Monterrey. V květnu se sportovec stal nejlepším jediným hráčem v soutěži v portugalském Oeiras a v září v duetu s polskou ženou Agnieszkou Radwanskou, která se konala v Soulu.

Na univerzitě v Kazaň získala tenistka zlatou medaili ve dvojici a stříbrnou medaili v týmové akci. Ve federálním poháru se Anastasia Pavlyuchenková v ruském národním týmu opět dostala do finále, kde ztratila s Itálií.

V letošním roce také úspěšně proběhly turnaje Grand Slam. Ve čtyřnásobku se dostala do čtvrtfinále v Austrálii a Francii.

Anastasia Pavlyuchenková nadále těší svým fanouškům skvělé hry a vítězství v prestižních turnajích. Pozitivní poznámka, rok 2017 začal pro ni - ona vyhrála dvojitý soutěž v Sydney.