Lék "Zyrtec", který obsahuje cetirizin jako účinnou látku, je dostupný ve formě perorálního roztoku a tablet. Lék patří do kategorie konkurenčních antagonistů histaminu. zyrtec klesne instrukce

Farmakologie

Lék "Zyrtec" (kapek) - instrukce obsahuje takové informace - je schopna blokovat receptory histaminu H1. Lék zabraňuje vývoji a také velmi usnadňuje průběh různých alergických reakcí. Lék má antiexudativní a antipruritický účinek. Výhodou nástroje je jeho schopnost ovlivňovat časný stadium alergické reakce závislý na histaminu, což omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů v pozdějších stadiích. Léčivo také snižuje migraci bazofilů, neutrofilů a eozinofilů, stabilizuje membrány žírných buněk. Přípravek "Zyrtec" zabraňuje vzniku otoků v tkáních, snižuje kapilární propustnost, snižuje křeče v hladkých svalech. Lék pomáhá eliminovat reakci kůže na zavedení specifických alergenů, histaminu, stejně jako účinky chlazení (na pozadí "studená" kopřivka). Pro mírný astma lék snižuje bronchokonstrikci indukovanou histaminem. Nástroj nemá prakticky žádné antiserotoninové a anticholinergní účinky, terapeutické dávky mají téměř žádný sedativní účinek. Po jednorázové dávce 10 mg léku je nástup aktivity cetirizinu zaznamenán za 20 minut u poloviny pacientů za hodinu u 95% pacientů. Doba trvání účinku je více než jeden den. Během léčby se nesleduje tolerance k antihistaminiové aktivitě účinné látky. Terapeutický účinek může trvat tři dny po poslední dávce. zyrtec složení

Farmakokinetika

Léčba "Zyrtec" po aplikaci je rychle absorbována. V séru je maximální obsah zaznamenán po 60 minutách. Příjem potravy nemá žádný vliv na stupeň absorpce, ale současně se rychlost absorpce snižuje o přibližně jednu hodinu. Asi 93% aktivní složky se váže na bílkoviny. Farmakokinetické indikátory účinné složky jsou lineárně závislé. Distribuční objem léku - 0,5 l / kg. Metabolismus malého množství se vyskytuje v játrech. Více než polovina léku se vylučuje ledvinovým systémem v nezměněné formě, asi 10% se uvolňuje přes střeva. Lék se nalézá v mateřském mléce. jak dlouho můžeš vzít zyrtek

Indikace

Znamená to, že instrukce "Zyrtec" (kapky) doporučují eliminovat příznaky alergická rýma a konjunktivitidy sezónní a celoroční. Zejména lék snižuje intenzitu kýchání, svědění, rinoree, hyperemii, slzení. Indikace zahrnují také pollinózu (sennou zimnici), Quincke otok. Doporučené použití léku u pacientů s kopřivkou, včetně chronického idiopatického typu.

Dávkovací režim

Prostředek "Zyrtec" (kapky) instrukce umožňuje jmenování pacientů se šesti měsíci. Pacienti ve věku od 6 do 12 měsíců. dávkujte 2,5 mg jednou denně, od roku do dvou - stejný dvakrát denně. U pacientů ve věku od 2 do 6 let je lék předepsán 5 mg jednou denně. Dává se 2 p / den 2,5 mg (pět kapek). U dospělých je dávka 5 mg dvakrát nebo 10 mg jednou denně. Je třeba říci, že v některých případech stačí pět miligramů, aby bylo dosaženo terapeutického účinku. zyrtec klesne instrukce

Nežádoucí účinky

Negativní důsledky, které mohou způsobit lék "Zyrtec" (kapky), instrukce zahrnují trombocytopenií, třes, mdloby, parestézie. Nežádoucí účinky jsou klíšťata, křeče, dystonie, dyskineze, nespavost. Nežádoucí účinky zahrnují halucinace, agitovanost, agresivitu, závratě, ospalost, nystagmus. Lék může způsobit rozmazané vidění, tachykardii, faryngitidu, poruchy ubytování, rinitidu. Na straně gastrointestinálního traktu mohou pacienti zaznamenat poruchy, jako je průjem, bolest břicha, porucha jaterní funkce a nauzea. Nežádoucí účinky léku "Zyrtec" (kapky) instrukce také patří edém, obecná nevolnost, asténie, únava, přírůstek hmotnosti, enuréza a močení poruchy. Látka může způsobit různé alergické reakce. Zpravidla jsou důsledkem nesnášenlivosti a projevují se jako svědění nebo podráždění kůže, vyrážka, kopřivka. V některých případech se může objevit anafylaktický šok. Obecně platí, že jak ukazuje praxe, pacienti se zřídka obrací na specialisty se stížnostmi na vedlejší účinky. Zpravidla je lék dobře tolerován u pacientů v různých věkových kategoriích. jak dlouho můžeš vzít zyrtek

Kontraindikace

Lék není předepsán během těhotenství, v terminálním stádiu selhání ledvin. Nedoporučuje se užívat lék během krmení. Kontraindikace zahrnují dědičnou intoleranci na galaktózu, syndrom malabsorpce galaktózy a glukózy nebo nedostatek laktázy. Kapky se nedoporučují u pacientů mladších šesti měsíců. Léčba je kontraindikována u pacientů s přecitlivělostí na složky přípravku a hydroxyzin. V případě nedostatečnosti ledvin v chronickém běhu, patologických stavů jater pozorujeme opatrnost při schůzce. Úprava dávky může být zapotřebí u pacientů ve vyšším věku.

Další informace

Při studiu schopností pacientů, kteří užívali lék v terapeutickém dávkování, řídili vozidlo a prováděli činnosti spojené se zvýšením koncentrace, nebyly zjištěny žádné nežádoucí účinky. Nicméně podle odborníků je pro období léčby účelnější omezit povolání potenciálně nebezpečných činností. Jak dlouho můžete užívat přípravek Zyrtec? Tato otázka znepokojuje mnoho pacientů. Je třeba říci, že doba trvání léčby závisí na závažnosti průběhu a povaze symptomů, věku pacienta. Léčba trvá zpravidla od sedmi do deseti dnů. Lékař může v případě potřeby prodloužit dobu přijetí prostředků. zyrtec složení

Předávkování

Při intoxikaci dochází ke zvýšení nežádoucích účinků. Když užijete lék v dávce vyšší než padesát miligramů, může dojít k letargii, prudkému zvýšení prahu únavy, závratě. Může se vyskytnout sedativní účinek, slabost, bolest hlavy, mydriáza, stupor. Pacient má také retenci moči, třes, tachykardii. Pro zmírnění stavu ihned po podání je nutné vyvolat zvracení, propláchnout žaludek. Doporučený aktivovaný uhlík, předepsaná symptomatická a podpůrná léčba. Hemodialýza při předávkování je neúčinná. Specifická antidota chybí.

Podmínky skladování a dovolení z lékárny

Tento přípravek je určen k prodeji bez lékařského předpisu. Kapky pro orální podání jsou uchovávány na tmavém místě při teplotě do 25 stupňů. Doba trvanlivosti léku není delší než pět let. Před použitím léku by měl být anotace obeznámen. V případě nežádoucích účinků, nedostatečné účinnosti nebo při obecném zhoršení stavu během léčby přípravkem je nutné okamžitě vyhledat lékaře.