Anastasia Kuzmina: biografie, sportovní kariéra, ceny, rodinný a osobní život, foto

18. 5. 2019

Kuzmina Anastasia Vladimirovna se narodila 28. srpna 1984 ve městě Tyumen v Rusku. Slavný sportovec je 34 let, výška - 180 cm. Je to tříčlenná olympijská vítězka, stejně jako nejlepší biathletec. Rodinný stav - ženatý, mít dvě děti: syn Elisea a dcera Olivia.

Anastasia Kuzmina: fotografie a biografie

Slavný sportovec je známý celosvětově pro své vítězství ve směru biatlonu. Anastasia zpočátku hrála za ruský národní tým a už tam měla výborné výsledky. Po přestěhování na Slovensko se dívka stala vítězem olympijských her třikrát a dvakrát se umístila na prvním místě v evropském šampionátu. Do konce roku 2010 uvedli reportéři sportovní definici Anastasia Kuzmina "Nejlepší sportovec na Slovensku".

Dětství

Anastasia se narodila v Tyumenu a právě tam dívka začala svou sportovní kariéru. Anastasia Kuzmina je otec Vladimír Ivanovič Shipulin a matka Ally Abushaevny. Rodiče Nasty jsou mistry sportu v biatlonu a běhu na lyžích. O tři roky později se narodily dvojčata ve sportovní rodině - Anastasii Kuzmina sestra Anna a bratr Anton. Ten je také známý sportovec v této rodině. Anton Shipulin - olympijský šampion a největší naděje Ruska v biatlonu.

Anton Shipulin a Anastasia Kuzmina

Sportovní kariéra Malého Nastya byla určena jejími rodiči. Zpočátku se dívka zabývala více než jedním sportem. Například otec a matka Nastya dali svou dceru na lyžování, pak slavný atlet začal cvičit krasobruslení a karate. Ale v určitém okamžiku bylo nutné vybrat jednu věc a Anastasia Kuzmina si všimla lyžařského závodu.

Sestra, bratr a Anastasie

Malý Nastya cvičil pod vedením zkušeného instruktora Nadezhda Dmitrievna Kovrizhnykh. Z tohoto důvodu získala více než jednu soutěž pro ty nejmenší. Po nějaké době však byla Anastasie převedena do národního týmu a dostala se do jiného trenéra.

Mládež

Anastasia Kuzmina přišla do biatlonu v mladém věku, když měla patnáct let. Během tohoto období rozšířila své sportovní prasátko s obrovským množstvím medailí získaných na různých soutěžích a mezinárodních šampionátech. Hlavní událostí pro Anastasii Kuzmina byla účast v UChM v Itálii, městě Ridnau, které se konalo v letech 2001-2002. Právě tam Anastasie získala druhé místo na počest na týmovém štafetu.

Anastasia Kuzmina obdržela vysokoškolské vzdělání na univerzitě, která není univerzální. Byl to Tyumenský právní ústav ministerstva vnitra Ruska.

Sportovní kariéra

Skutečná práce sportovce začala v roce 2005, kdy její výška dosáhla 150 cm a její váha - 68 kg. Anastasia Kuzmina se dostala do ruského národního týmu a po několik sezón reprezentovala pouze tuto zemi. První soutěží o dívku byla turnaj v Oberhofu. Všichni sportovci se zúčastnili mistrovství světa. Anastasia Kuzmina získala celkem 63. místo.

Anastasia Kuzmina

V letech 2006-2007 Nastyovy výsledky se zlepšily a v jednom závodě získala třinácté místo. Kromě toho, stejně tak slavná olympijská vítězka Galina Kukleva ukončila sportovní kariéru v té době. Na jednom z slavnostních schůzek dala pušku, která, jak ujišťovala Galina, přinesla své štěstí do sportu, Anastasia Kuzmina.

Pohybová a pokračující kariéra

V roce 2008 se slavný sportovec kvůli osobním okolnostem pohyboval na Slovensko. Ale nezastavila biatlon a šla do národního týmu této země. Tady dívka také rozlišovala její představení. První soutěž na Slovensku pro Anastasii byla IBU Cup, která se konala v italském městě Martello. Poté Anastasia Kuzmina udělala krátkou přestávku v její kariéře kvůli narození svého prvního dítěte.

Biatlon Kuzmina Anastasia

Po této době se Anastasia rozhodla zúčastnit mistrovství světa v Pieng Chang. V této soutěži se sportovec dostal na druhé místo po ruské Olze Zaitsevě. Poslední Anastasie hrála ve stejném týmu.

O něco později získala Anastasia Kuzmina hodně místa na mistrovství světa a získala stříbrnou medaili. Pak se sportovec účastnil dvou turnajů mistrovství Evropy v ruském Ufě. A právě zde cílovou dívku vyhrál první místo. Po nějaké době zvítězila v Rakousku a získala zlatou medaili.

Kromě všech úspěchů v oblasti sportovní kariéry považuje Anastasia Kuzmina za nejdůležitější - zlato olympijských her. Její první vítězství v této soutěži se konalo v roce 2010 ve Vancouveru. O čtyři roky později opět získala první místo v Soči.

Ale ne bez zranění. Mezi vítězstvím obdržela Anastasia Kuzmina vážné poranění paže. V tomto ohledu musela odmítnout účast na soutěžích na mistrovstvích světa v Oberhofu a Ruhpoldingu. Navzdory všem těmto potížím slavný biathletec rozhodl, že je to takový podnět k tvrdému výcviku pro další olympijské hry.

Po výše uvedených soutěžích Kuzmina dva roky opustil sport z rodinných důvodů. A jen málo lidí očekává, že se sportovec bude moci vrátit do své kariéry. Nicméně Anastasia Kuzmina překvapila všechny a do konce roku 2016 se vrátila do týmu. Nemá čas, aby se dostala pohodlně, slavný biathletek okamžitě zasáhl šest nejsilnějších sportovců ve své zemi.

Osobní život

Během aktivního sportovního života Anastasie se stala příjemná událost. V roce 2007 se Kuzmina oženila. Manželka slavného sportovce se ukázala být izraelským lyžařem Daniel Kuzminem. Se svým manželem Anastasií se setkala během další soutěže v Rakousku, ve městě Ramsau.

Daniel Kuzmin a Anastasia Kuzmina

Za zmínku stojí, že se sportovec rozhodl změnit své jméno Shipulin na Kuzminu. A pod ní se stala proslulá mladá žena. Pak Anastasie ve svém životě přijala nejvážnější rozhodnutí - přestěhovala se do země, kde její manžel, Slovensko, žil dvanáct let. Také slavný biathletek přestal hrát za ruský národní tým a přesunul se do týmu jiné země.

Rodina Anastasie Kuzmina

Zpočátku se mladá žena rozhodla kvůli narození svého syna Elišie. Nicméně, jak bylo zmíněno dříve, atletka pokračovala ve své kariéře. A pak Anastasia Kuzmina měla důležitou volbu: zůstat s manželem a účastnit se soutěží na Slovensku nebo jít domů. Nepochybně se Kuzmina rozhodla ve prospěch rodiny a zůstala žít ve městě Banská Bystrica se svým manželem Danielem. Tam začala a trénovala. Dcera Anlivie Kuzmina Olivia se narodila již v roce 2015.

Hobby

Přes svou sportovní kariéru získal Anastasia Kuzmina další záliby. Například vaření. Ráda vaří a vymýšlí nové lahodné pokrmy pro své blízké. Kromě toho Anastasia ráda poslouchá moderní hudbu. Díky ní se sportovní tréninky konají s velkým potěšením. Někdy Anastasia Kuzmina myslí na to, že objeví květinářství pro sebe, kde by mohla vytvořit krásné květinové uspořádání.

Slavný biathletek a její bratr Anton Shipulin aktivně pomáhají charitativním základům. Spolu s manželkou navštěvuje nemocné děti v nemocnici Roosevelt na Slovensku co nejčastěji, snaží se poskytnout potřebnou pomoc a dárky.

Anastasia Kuzmina teď

V letech 2016-2017 slavná sportovce hrála za svou zemi v příští sezóně a získala 40. místo v celkovém pořadí a 176 bodů. Anastasia se rozhodla, že tam nezastaví a nezlepší svou profesionální podobu. Začala Kuzmina s jarním tréninkem, kde šla na trať v norském Shusheene. V létě asi tři týdny získal slavný biathletek sportovní zážitek na Novém Zélandu. A na podzim se Anastasia Kuzmina zúčastnila ve švýcarském šampionátu IBU.

sportovce Anastasia

V následujících sezónách na mistrovství světa, profesionální sportovec získal dvě stříbrné a dvě zlaté medaile. Tato akce se konala v Anneci a Hochfilzenu. Tam Anastasia Kuzmina získala čestné místo v celkovém pořadí.

Stojí za zmínku, že slavný biathletek nemá ve společnosti Instagram žádnou společenskou stránku. Ale fanoušci se rozhodli vytvořit komunitu "Vkontakte", věnovanou všem úspěchům profesionálního sportovce.