Anton Babikov: biografie, osobní život, fotografie, kariéra

18. 5. 2019

Anton Babikov - biathleter, člen ruského národního týmu, ctěný mistr sportu, mistr světa, tříčlenný evropský šampion, vítěz Světového poháru. Před čtyřmi lety nikdo neznal jméno mladého muže a dnes je součástí sportovní elity. V článku se seznámíme s biografií Anton Babikova, detaily jeho obtížného lezení na sportovním podstavci a seznámíme se s rodinou a zájmy šampióna.

Dětství

Anton Igorevich Babikov se narodil 2. srpna 1991 ve městě Ufa. Chlapecův otec byl sportovec. V rodině vyrostli čtyři syny. Mladší - Anton a Roman - dvojčata. Bývalý šampion z raného věku se zabýval fyzickou kulturou, ale ne okamžitě rozhodl o sportu.

Starší bratr se vážně zajímal o box, Anton se také v tomto oboru snažil dva roky. Kromě toho hrával fotbal, basketbal a miloval lyžování, ale bez velkého úspěchu. Protože poslední část nebyla dostatečně profesionální, trenér poslal chlapce do biatlonu.

První sportovní úspěch

Anton Babikov začal studovat biatlon v roce 2002 pod vedením Valeryho Ionovicha Mishingina. Bývalý šampion prokázal dobré výsledky a mluvil o regionálním týmu. Brzy se k němu upozornil trenér Alexander Kasperovich a začal trénovat slibného sportovce. Vedl ho k juniorskému týmu, přestože Anton nebyl vhodný pro údaje o věku.

V roce 2010 získal Babikov první úspěchy v biatlonu. Na Mistrovství světa juniorů na Slovensku získal třetí místo v honbě a zlatou medaili v relé. Nastala pauza. Trvalo mu mladý muž, aby uvolnil atletický potenciál. Anton Babikov tvrdí, že v té době ještě nebyl dostatečně silný. Sportovec dokázal plnohodnotně ukázat své schopnosti až ve věku 23 let.

Biathlete Anton Babikov

Vážné úspěchy a selhání

V roce 2013 získal Anton Babikov v letním biatlonu titul šampiona Ruska. Mladý muž však považuje začátek startu své sportovní kariéry v roce 2014, kdy na evropském šampionátu získal třetí místo v individuálním závodě.

Pak následoval nový úspěch. V roce 2016 na Mistrovství Evropy v Tyumene získal Anton dvě zlaté ceny současně. Své soupeře porazil v honbě a vyhrál ženský jediný štafet, který bojoval v tandemu s Victoria Slivkou.

Sportovec tam nekončil. Rozhodl se soutěžit o nejprestižnější ocenění v biatlonu - Světový pohár. Níže naleznete fotky Anton Babikov na soutěžích.

na mistrovství světa v Pokljuce

První pokus v roce 2015 v Německu skončil neúspěchem. Anton Babikov ukázal šestnáctý výsledek.

Sportovec se účastnil tří etap Světového poháru. Výsledky nebyly opět působivé. Anton zastával v ruském týmu solidní střední pozici, pokud jde o ukazatele. V sezóně 2015/2016 dostal Anton Babikov ocenění "Nováček roku" od Mezinárodní unie biatlonů.

Přes některé úspěchy ruského sportovce tehdy nikdo nemohl myslet, že by tento smysluplný a pracovitý chlapík v blízké budoucnosti dosáhl tak ohromujících výsledků.

Brilantní vítězství

V soutěži Östersund v sezóně 2016/2017 byla Fourcade oblíbená v jednotlivých závodech. Anton Babikov byl na začátku svého projevu velmi nepříznivým způsobem. Švédské jídlo nebylo pro sportovce vhodné, a proto začal závod ve stavu silného hladu.

Možná to povzbudilo ruského biathleteru, rychle se stal jedním z vůdců a začal dohnat Francouze. V poslední fázi Fourcade udělal dvě chyby a dal Babikovovi šanci vyhrát. Neočekávaně pro všechny fanoušky Anton přijel jako první a získal dlouho očekávané zlato.

vítězství ve Světovém poháru

Šampion se domnívá, že tvrdou práci ho vedla k úspěchu. Je si jist, že s pomocí vylepšeného tréninku můžete dosáhnout jakýchkoli výsledků, jako to udělal. Ráno sportovec provádí cvičení. Není to jen sada cvičení, ale plnohodnotný trénink. Šťastný mladý muž se zabývá střílením a běží na lyžích. Večer Babikov zlepšuje držení zbraní. Pak šampión jde na procházku nebo se setká s přáteli pro hru biliárdu. Před odjezdem stráví čas číst knihy a dělat záznamy v jeho deníku.

Diváci byli překvapeni vítězstvím Anton Babikov na Světovém poháru, ale sportoví odborníci v plném rozsahu očekávali takový výsledek událostí a považovali takový finál za logický.

Nové úspěchy

Poté, co zvítězil na mistrovství světa, získal Anton Babikov bronz na soutěžích v Nevadě, stříbro v Pokljuce a třetí v Antholze. Jako součást relayového týmu získal zlato na mistrovství světa v Hochfilzenu. V roce 2017 Anton obdržel titul Ctěného mistra sportu.

V sezóně 2017/2018 vyhrál dva bronzy v různých etapách mistrovství světa. Účastnil se olympijských her v Pkhenchkhane pod neutrální vlajkou, ale selhal. Z jedenácti sportovců, kteří se účastnili Olympiády IOC, bylo povoleno pouze čtyři. Podle sportovce udělal několik neodpustitelných chyb, jejichž příčina nemůže vysvětlit. Poprvé v historii ruského národního týmu biatlon nevyhrál ani jednu medaili.

na olympijských hrách

V ruském šampionátu zvítězil Babikov.

Anton Babikov: osobní život a hobby

Biathlete je docela uzavřený muž. Neexistují žádné informace o jeho osobním životě. O šampiónce není nic známo. Jediná věc, kterou Anton řekl o sobě, je, že v tuto chvíli není ženatý, na rozdíl od svých bratrů, kteří se již podařilo založit rodinu. Osobní život pro sportovce není prioritou, ale tráví svůj volný čas se svou rodinou.

Babikov hovoří o svých zálibách mnohem rychleji. Mladík čte hodně. Vezme si s sebou knihu všude. Oblíbeným autorem sportovce je Hermann Hesse. Biathlete Anton Babikov má hudbu. Rovněž rád sleduje soutěže v různých týmových sportech.

Mladík není milovníkem městského života. Často si žádá o tom, že pokud by nevyvinul svou kariéru v biatlonu, stal by se v obci pastýřem.

Hlavním koníčkem Anton je totéž sport. Rád běží, a to nejen na lyžích. Biatlon pro Anton Babikov je důležitá jako oblíbená věc. Sportovec nesleduje velké peníze a vysoký stav. On je s takovými věcmi skeptický. Pro mladého muže je důležité stanovit cíle a dosáhnout toho. Vítězství - to je to, čeho se sportovec usiluje, vynaložil veškeré úsilí a pracoval na tom.