Slavní jmenovci: biathletek Evgeny Ustyugov a lyžařský závodník Sergey Ustyugov

29. 5. 2019

Mnoho příznivců biatlonu dokonale znají Evgeny Ustyugov, slavného olympijského šampiona. Slyšení o Sergey, který nese stejný název a je současnou hvězdou běžeckého lyžování, si myslí, že jsou příbuzní. Je to tak?

Sergej Ustyugov - bratr Evgeny Ustyugov?

Tato otázka se okamžitě dotkla příznivců biatlonu, zejména vzhledem k jejich malému rozdílu ve věku. Jak se ukázalo v jednom ze Sergeyových časných rozhovorů, nemají žádnou příbuznost a jsou spojeny pouze společným sibiřským původem a láskou k zimním sportům.

Evgeny Romanovich Ustyugov, světově proslulý biathleter, se narodil 4. června 1985 ve městě Krasnojarsk. Od dětství, po vzoru svého otce a matky, se zapojil do lyžování. K jeho hlavní mysli, biatlonu, Eugene přišel ve věku 12 let. Jeho prvním trenérem byl Viktor Ivanovič Ermakov.

Sergej Aleksandrovich Ustyugov, slavný ruský lyžař, se narodil 8. dubna 1992 ve vesnici Mezhdurechensky, autonomní Okrug Khanty-Mansiysk. Zde ve své malé vlasti začal lyžovat ve věku 9 let pod vedením Ivana Bragina.

Úspěchy Evgeny Ustyugova

Jevgenij Ustyugov dosáhl největšího úspěchu na olympijských hrách: v roce 2010 ve Vancouveru nejprve získal zlatou medaili v disciplíně "hromadný start" na 15 km. Charakteristickým rysem tohoto závodu je, že se na něm účastní pouze 30 nejlepších jezdců na světě. Díky bezchybnému střelbě, který zasáhl všechny cíle, zanechal daleko za uznávanými mistry lyžování a pušek jako Ole Einar Bjørndalen, Michael Grice a Emil Svendsen. Zde, ve Vancouveru, ale jako součást relé čtyři, vyhrál druhou, tentokrát bronzovou medaili.

Evgeny Ustyugov

Později Evgeny Ustyugov potvrdil náhodnost vítězství: v sezóně 2010 byl nejlepší v šprintském závodě v Oberhofu, pomohl vyhrát ruský tým v relé v Ruhpoldingu. V příštích čtyřech letech se Eugene často dostal na pódium v ​​závodech Světového poháru.

Další zlato olympijských her Jevgenij Ustyugov zvítězilo v týmu v roce 2014 v Soči. Tato sezóna byla poslední ve své profesionální kariéře. Po skončení závodu šampionů, obklopený mnoha fanoušky a hvězdami biatlonu, Olympian oznámil odchod do důchodu ze sportu.

Evgeny Ustyugov biathleter

Slavný mansi

Sergey Ustyugov je ve všem jedinečný. Je zástupcem malých lidí žijících na území Chanty-Mansijského autonomního okruhu, jehož počet je menší než 20 tisíc lidí.

Začal vykazovat vynikající výsledky v běhu na lyžích již od svého mládí - na jeho účet 8 zlatých medailí juniorského mistrovství světa. Pokud jde o kategorii pro dospělé, pokračoval ve svém skvělém výkonu.

Několik let jsou Norové uznávanými vůdci v lyžařských soutěžích. To není překvapující, protože celá populace Norska má zimní sporty. Takoví slavní sportovci jako Bjorn Delhi, Petter Northug, Martin Sundby oslavili tuto zemi na světových arénách. Sergej Ustyugov se i přes svůj mladý věk již podařilo zopakovat rekordy prvních dvou lyžařů a opakovaně vyhrál třetí.

Sergej Ustyugov bratr Evgeny Ustyugov

Na základě "létajících" Mansi 9 vítězství na mistrovství světa ve fotbale, 2 medaile nejvyššího testu na mistrovství světa v lyžích 2017, který se konal ve finském Lahti. V lednu 2017 se stal druhým v historii ruského sportovního vítěze prestižního lyžařského závodu Tour de Ski. V tomto závodě prokázal svou nespornou výhodu nad Martinem Sundbym, "přinesl" do cíle více než 1 minutu. Mezi úspěchy Sergeje Ustyugova lze poznamenat, že je pro něj stejně snadné dát krátké vzdálenosti i maratónu.

Sergej Ustyugov a Evgeny Ustyugov

Stejné jména v Soči

Sergej Ustyugov a Evgeny Ustyugov se slavili svým vlastním způsobem, což není překvapující, protože reprezentovaly různé sporty. Ale v jejich kariéře byla jedna společná událost - účast na olympijských hrách v Soči. Evgeny Ustyugov, biathletec, opět získal sportovní Olympus v tomto nezapomenutelném roce. Pro Sergej byly takové soutěže první ve své kariéře. Bohužel úspěch jmenovce Eugene zabránil nešťastnému poklesu finálního sprintu. V důsledku toho se Sergey stal jen pátým.

V roce 2014 Evgeny Ustyugov opustil velký sport. Jeho mladý a slibný jmenovec naopak pokračuje v triumfálním pochodu v lyžařských soutěžích. Zůstává nadále doufat, že za pár let Sergej Ustyugov opět zapíše toto slavné příjmení do historie zimních olympijských her.