Gymnastka Yana Kudryavtseva: biografie, úspěchy, ceny a zajímavosti

27. 3. 2019

Rytmická gymnastika je sport, kde sportovci začínají svou kariéru ve velmi mladém věku a nakonec sotva překročí 20letou známku. Zranění, těžké břemeny dělají svou práci. Ve tváři dívky, jako je Yana Kudryavtseva, rytmická gymnastika v poslední době ztratila jednoho z nejlepších sportovců.

Kvůli vážnému poranění nohou dívka skončila se sporty, až do věku devatenácti let. Nicméně, v krátké době, kdy svítila, se Yana Kudryavtseva stala vícenásobným světovým a evropským šampionem, olympijským medailistou a zůstala v paměti sportovních fanoušků jako jedna z nejkrásnějších gymnastů.

Od bazénu po tělocvičnu

Hrdinkou příběhu je rodilý moscovec, narozený v září 1997. Velmi často děti slavných sportovců opakují osud svých rodičů a věnují svůj život sportu. Tento osud a Yanu Kudryavtseva neunikly. Gymnastika se však okamžitě nestala povoláním budoucího šampióna.

Dcera slavného plavce Viktora Kudryavtseva, zpočátku šla plavat ve skupině společného vývoje. Yana Kudryavtseva Nicméně ve čtyřech letech se dívka věnuje sekci rytmické gymnastiky. Yanaův otec, jako bývalý sportovec, pochopil, jaká bláznivá zátěž čeká na svou dceru ve sportu a zpočátku byla proti jejímu vážnému zapojení do tohoto podnikání. Tréneri se mu však podařilo přesvědčit, že Jan měl skvělou budoucnost a souhlasil. Koučovací tým legendárního Wiener Usmanova vzal dalšího super talentovaného sportovce pod jeho péči.

Junior Achievement

Již ve věku 11 let začala Yana Kudryavtseva, jejíž váha a výška byla téměř ideální pro rytmickou gymnastiku (ve výšce své kariéry o výšce 170 cm, váží 47-48 kg) a začala se věnovat mládežnickým soutěžím. Od samého začátku učí všechny své vítězství. Má zlaté ceny na soutěžích v Dmitrově, Saměře a Kazani.

Od roku 2011 začala Yana Kudryavtseva zastupovat banner Ruska v zahraničí. V tomto roce, souběžně s soutěžemi senorok na jevišti Světového poháru, probíhaly také soutěže mezi juniory. Yana Kudryavtseva gymnastika Když mluvila s Averinsem, dívka vyhrál týmovou soutěž. K tomuto ocenění přidala Yana individuální zlato v cvičeních s obručemi a kluby.

V roce 2012 se sportovec účastnil mistrovství Evropy juniorů. Znovu, vítězství v soutěžích a v doplňku - zlato v cvičeních s míčem. Také kvůli Yanu Kudryavtseva - Světový pohár mladých, vyhrál v Pesaru.

Nejmladší rytmická gymnastika

Začala svou dospělou kariéru v roce 2013. Na jedné z etap Grand Prix, která se konala v Moskvě, Yaně Kudryavtseva v pohybu vyhrává všude kolem, koule cvičení a kluby. K těmto cenám přidává bronz do obruče. Yana Kudryavtseva rytmická gymnastika

Ve stejném roce nastoupí Yana nový výkon v umělecké gymnastice, čímž se stane nejmladším sportovcem, který kdy vyhraje v těchto turnajích. To se stalo, když gymnastka vyhrála turnaj, který se konal v Sofii. Yana Kudryavtseva se stala první v celém okolí, porazila oba hostesky turnaje Silvia Miteva a spoluhráč Margarita Mamun. Tam byly také vítězství získané v cvičení s obručem a kluby, a navíc - bronz pro stuhu.

Bojuje s Alinou Kabaev

První mistrovství světa bylo opravdovým testem pro Yanu Kudryavtsevu. Během představení s páskou byla hudba neustále přerušována, což by mohlo odnést mladého sportovce z cesty. Nicméně to nezabránilo Yaně, aby ukázala nejlepší výsledek a vyhrál zlatou medaili. Kromě toho získala první místo v cvičeních s kluby a přidala zlato za zlaté ceny za míč a obruč. Yana Kudryavtseva váha

Nejdůležitější událost nastala v závěrečném všem. Yana Kudryavtseva, která nebyla ani šestnáctiletá, porazila všechny zkušené dívky a stala se absolutním šampiónem světa. Takto překonala legendu Alina Kabaeva a stala se nejmladším mistrem světa.

V příští sezóně začala Yana Kudryavtseva příliš hladce. Namísto vítězství, na které je už všichni zvyklí, následované stříbrnými a bronzovými medailemi v prvních etapách mistrovství světa. Nicméně, podle Iriny Vinerové, zůstala jedním z vůdců národního týmu s Margaritou Mamunovou. Uprostřed sezony se prodala vážně a začala znovu pořádat ceny za sebou.

Světový pohár v Turecku byl v letošním roce jasnou finále, kdy Yana získala až pět zlatých medailí, včetně celosvětového a opakujícího se loňského triumfu. Na stejném turnaji získal gymnast zvláštní cenu jako nejvíce elegantní sportovec.

Olympijská sezóna

Na konci 15. roku Yana Kudryavtseva vážně zranila nohu a dlouhou dobu se zotavila. Z tohoto důvodu postupně vstoupila do olympijské sezóny a omezila její účast na představeních. Nicméně v letošním roce vyhrála zlaté medaile na startu světového poháru v Taškentu v Kazani v Sofii.

Od roku 2013 se na prvním řádku pořadí nejsilnějších gymnastů stala Yana Kudryavtseva. Olympijské hry v roce 2016 by jí měly konečně zajistit titul nejsilnějšího "umělce" čtyřletého období.

Nicméně, stejně jako v roce 2000 v případě Aliny Kabaevy v Sydney, dojde zde k smrtelné nehodě. Stejně jako Kabaeva v roce 2000 byla Kudryavtseva považována za hlavní favoritu soutěže. Na konci cvičení se však přiznává ztráta předmětu. Yana Kudryavtseva olympiáda Tato chyba stála její první místo. Kudryavtseva opustil Rio pouze se stříbrnou medailí.

Dokončení krátké, ale světlé kariéry

V jednom z turnajů v 15. ročníku dostala Yana vážnou zranění. S touto škodou šla na mistrovství světa ve Stuttgartu, kde, překonáním bolesti, získala až pět zlatých medailí. Teprve na konci soutěže šla na kliniku, kde byla diagnostikována fraktura jedné z kostí nohy.

Po zotavení se Yana Kudryavtseva podařilo vystoupit na olympijských hrách, kde získala stříbrné medaile.

Poté lékaři zjistili, že se jí může stát nešťastí s pravou nohou. V listopadu Irina Viner prohlašuje, že její oddělení může dokončit kariéru. Koncem roku sportovec oznámil Mezinárodní federaci pro gymnastiku. Tak skončila brilantní kariéra jednoho z nejsilnějších gymnastů posledních dob.

Osobní život

Jako každá mladá atraktivní dívka, Yana Kudryavtseva neměla konce svých fanoušků. Veřejnost se stala všeobecně známou svou milostnou záležitostí s basketbalistou CSKA Kulagin. Profily kluků na Instagram byly plné fotografií a prohlášení o lásce. Sportovec se s košilkou basketbalového klubu neúčastnil s počtem jejích milovaných. Nicméně na jednom místě zmizely všechny fotografie basketbalisty ze stránek sociálních sítí Yany. Yanu Kudryavtseva a Artur Yusupov Brzy se říkalo, že se krásný gymnast rozloučil s větrným milencem kvůli mnoha zrakům.

Ale ne kvůli dlouhému zděšenému Kudryavtsevovi samotnému. Brzy se v jejím životě objevila nová vybraná. Yana Kudryavtseva a Arthur Yusupov jsou nyní jedním z nejznámějších sportovních párů. Zenitský záložník není tak bohatý na ocenění jako jeho krásná dívka, ale jeho kariéra je v plném rozkvětu a má čas, aby ji dohonil.

Yana Kudryavtseva je jednou z nejsilnějších gymnastů za posledních deset let. Ačkoli její kariéra byla krátkodobá a byla nucena skončit brzy se sporty kvůli zranění, atlet byl navždy vzpomínal na všechny její milost a eleganci.