Marco Asencio: kariéra mladého španělského záložníka v "reálném" a španělském národním týmu

23. 3. 2019

Marco Asencio je španělský profesionální fotbalista, který hraje s Real Madridem a španělským národním týmem jako útočníka. Jako součást madridského klubu je vlastníkem všech trofejí ve Španělsku, stejně jako dvojnásobný vítěz Ligy mistrů a UEFA Super Cupu.

Je členem Světového poháru 2018, který se konal v Rusku, kde jeho tým letěl do finále 1/8. 11. září 2018 hrál v přátelském utkání proti Chorvatsku - viceprezidentům mistrovství světa v minulosti, ve kterém zaznamenal gól (celkové skóre 6: 0).

Fotografický hráč biografie

Marco Asencio se narodil 21. ledna 1996 ve městě Palma ve Španělsku. Fotbalista je absolventem fotbalové akademie v Mallorce.

V roce 2013 nastoupil do hlavního týmu, ale nejprve hrál na farmovém klubu - "Mallorca B". 27. října 2013 debutoval pro hlavní tým v zápase proti Recreativovi. Záložní tým hrál 14 zápasů a skóroval 3 góly. První gól pro základnu byl zaznamenán 16. března 2014 v zápase proti Tenerife. V říjnu 2014 se Marco Asensio stal hráčem měsíce v Segundě. Celkově "Mallorca" dosáhl 7 gólů v 56 hrách Segundo. Na konci roku 2014 podepsal smlouvu se společností Real Madrid, za podmínek, do kterých se připojí do krému v létě roku 2015.

Přesun do Realu Madrid: pronájem Espanyolu a prozkoumání La Ligy

V létě roku 2015 se Asencio stal hráčem Real. Marco byl okamžitě pronajat do Espanyolu na jednu sezónu. Debutoval ve španělské La Ligě ve zápase čtvrtého kola proti Real Sociedad.

V 6. kole jsem získal žlutou kartu v 13. minutě zápasu s Deportivo. V zápase proti klubu byl Real Betis označen třemi asistencemi za 4, 51 a 55 minut. Debutní gól vstřelil gól do "Granady" a přinesl remízu "Espanyolu" v 94. minutě.

Marco Asencio na Mallorce

V zápase proti Malaze vstřelil gól za 6 minut. První zápas se klubem konal 15. prosince 2015 proti "Levante". Ve 22 minutách zápasu s "Eibar" dal pomoc.

Ve hře 25 kole vstřelil gól a obdržel žlutou kartu. V zápase proti "Rayovi Vallecanovi" dal 12 minut asistenci. V 31. a 32. kole dostal 1 asistence. Ve 34. kole vstřelil gól proti Seltě. V posledním utkání do klubu zaznamenal dvojitý gól v cíli Eibaru, když zaznamenal góly ve dnech 32 a 66 minut a také pomáhal 76 minut. Jako výsledek, Espanyol vyhrál se skóre 4: 2. Podle výsledků šampionátu, Marco Asensi byl zařazen do top 10 asistentek La Liga.

Kariéra pro "Klub Royal"

Oficiální debut Asencio pro Real Madrid byl v zápase UEFA Super Cup proti Sevillě. Tam bylo 20. číslo Marco Asensio skóroval krásný gól z dálky do cíle Sergio Rico a otevřel bodování v zápase. Stal se autorem posledního - čtvrtého - gólu proti Juventus Turin ve finálovém utkání Ligy mistrů 2016-2017. Vedle Ligy mistrů vyhrál La Liga Cup (španělský šampionát) v první sezóně v Realu Madrid. Vyhrálo 38 zápasů ve všech turnajích pro sezónu.

Vítěz Ligy mistrů

V následující sezóně začal častěji vstupovat na pole jako součást královského klubu a zúčastnil se 51 zápasů včetně 32 zápasů La Liga.

Kariéra v národním týmu Španělska

Hrál v roce 2015 mezi týmy do 19 let, které se konaly v Řecku. Byl hlavním hráčem jeho týmu. V semifinále turnaje, v souboji s francouzským týmem, byl zaznamenán dvojitý výsledek, který zaznamenal své cíle za 88 a 95 minut, což mu umožnilo dostat se do seznamu nejlepších gólů v turnaji. Hrál ve finálovém utkání proti ruskému národnímu týmu a společně se svým týmem se stal mistrem Evropy mezi týmy do 19 let. Byl uznán za nejlepšího hráče v turnaji. Ve stejném roce se hráč začal účastnit mládežnického týmu až do 21 let, pro který hrál 18 oficiálních zápasů a dosáhl 7 gólů.

Asencio Španělsko záložník

V roce 2016 Marco Asensio debutoval v oficiálních zápasech jako součást španělského národního týmu.

Jako součást "Red Fury" je členem Světového poháru 2018 v Rusku.

Jeho debutový cíl pro národní tým skóroval proti chorvatskému národnímu týmu v souboji, který se konal 11. září 2018. Zápas skončil s ničivým vítězstvím Španělska se skóre 6: 0.