Otevřete lekci ve střední skupině na téma GEF: témata, přehled

8. 3. 2020

Veškerá otevřená třída ve střední skupině na GEF je zaměřena na vytváření určitých dovedností. Zvažte několik možností pro stručné souhrny, které se vyvíjejí pedagogové předškolní vzdělávací instituce. Jakákoli otevřená lekce ve střední skupině podle federálních státních vzdělávacích standardů se provádí podle určitého algoritmu, zahrnuje stanovení cílů a úkolů, vyvíjení akčního algoritmu. Kromě toho opatrovník označuje DMD, zamýšlený výsledek lekce.

otevřená třída ve střední skupině

Abstrakt vizuální aktivity

Veškeré shrnutí otevřených tříd ve střední skupině je zaměřeno na harmonický rozvoj osobnosti dětí.

Abstrakt lekce "Kreslení vlaku".

Cílem je rozvíjet dovednosti pro izolaci jednotlivých částí objektu, jejich velikost, tvar, umístění na papíře.

Cíle lekce: zvládnutí správných metod používání tužky pro kreslení neoddělitelných linií, přesné malování na obrázcích.

Před začátkem lekce pedagog předvádí dětem obrazy vlaků, poskytuje čas na samostatné studium fotografií.

Jako základní materiály, které budou během práce vyžadovány, vybereme listy papíru, tužky.

abstrakt otevřených tříd ve střední skupině

Průběh zaměstnání

Učitel ukáže dětem obrázek vlaku, pak mu to říkají části: kola, auta, lokomotiva, potrubí. Spolu s učitelem chlapci určují geometrický tvar těchto komponent vlaku.

Abstraktní otevřené třídy ve střední skupině na tomto tématu také obsahují seznam dovedností, které se budou během výuky na dětech utvářet: jemné motorické dovednosti, představy o geometrických tvarech, přesnost, vytrvalost.

Po přezkoumání vzorku ho správce odstraní. Děti by měly kreslit vlak v obrazu, který zůstal v jejich paměti. Za prvé, čerpají auta, pak přidávají zbytek kompozice. Poté, co je obraz hotový, je barevný, mohou být jako doplněk zastoupeny kolejnice, tráva, obloha. Taková otevřená kresba ve střední skupině vede k tomu, aby rodičům ukázala dovednosti, které jejich děti zvládly během školního roku.

Jako závěrečnou fázi této lekce může pedagog plánovat prezentaci výkresů, analýzu jejich kvality a správnosti obrazu.

otevřená třída v matematice ve střední skupině

Shrnutí tříd v uměleckém modelování

Otevřená lekce ve střední skupině o federálních státních vzdělávacích normách zaměřená na tvorbu kreativního myšlení, fantazie, může být věnována modelování domácích zvířat.

Shrnutí aktivity "Sochařské psy".

Cílem této činnosti je zvládnout dovednosti kombinace jednotlivých částí do jediného celku.

Úkoly: seznámení s různými geometrickými tvary, strukturou zvířat.

Učitel připravuje desky, na kterých budou děti pracovat. Jako vizuální model pro tuto třídu může učitel používat hračku.

Taková otevřená třída ve střední skupině na GEF zahrnuje předběžné školení. Za prvé, chlapci by měli pečlivě zvážit hračku. Spolu s učitelem uvidí oválné tělo, kulatou hlavu, husté a krátké nohy.

Děti již mají dovednosti modelovat, takže učitel se podobá pouze algoritmu akce. Nejprve musíte vytvořit podlouhlé tělo, pak můžete začít vyrábět hlavu. Učitel věnuje zvláštní pozornost vyvýšenině tlamy, krátkým nohám, plochým uším.

Na konci lekce se kluci navzájem předvádějí tvůrčí práce. Učitel upozorňuje na podobnost soch s originálem, shrnuje.

otevřené téma třídy

Logický vývoj

Veškerá otevřená lekce matematiky ve střední skupině je zaměřena na rozvoj logického myšlení předškolního věku. Učitel klade zvláštní důraz nejen na tvorbu výpočetních dovedností, ale na tvůrčí vývoj mladší generace.

Matematická lekce "Cesta do pohádky"

Otevřená třída v matematice ve střední skupině může být provedena ve formě rolí.

Účel: vytvoření nápadů o geometrických tvarech.

Lekci je možné začít tím, že vyzvete děti k matematickému příběhu. Učitel přivádí děti k letu s ním do kouzelné země Math na létajícím koberci. Ale nejprve je musí "opravit", protože koberec se zhoršil a není možné létat na něm. Děti je musí vybrat geometrické tvary to by bylo zapotřebí k opravě poškozeného kouzelného koberce.

Toto téma otevřených tříd ve střední skupině v matematice je přímo spojeno s magickými přeměnami, takže v průběhu lekce můžete zahrnout magické kouzla, představit hrdiny slavných pohádek. Po dokončení prací na obnově koberce jsou děti spolu s učitelem umístěny na "rovině", zavřou oči a dostanou se do báječné země matematiky.

Zde žijí různé geometrické tvary, z nichž každá sděluje dětem své vlastnosti. Chcete-li oživit kruh, čtverec, ovál, můžete pozvat rodiče, další pedagogy. Figurativní vnímání komplexního matematického materiálu je zaměřeno na vytvoření podobných a charakteristických rysů mezi různými geometrickými postavami u dětí předškolního věku.

Na konci lekce se děti opírají o létající koberec, zavírají oči a vracejí se do své skupiny.

otevřená relace třídy

Hudební vývoj

Veškerá otevřená hudební lekce ve střední skupině se provádí v plném souladu s požadavky na předškolní vzdělávání v souladu s novými federálními vzdělávacími standardy.

Shrnutí lekce "Společně, zábavné procházky po expanzích."

Účelem této hudební třídy je naučit se píseň.

Kluci nejen učili texty společně s učitelem, ale také do hudby vyzvedli nějaké jednoduché rytmické pohyby. Pro zapamatování slov se používá technika "řetězce". Nejprve učitel čte dva řádky písně, kluci je opakují jeden po druhém, pak se vyslovují další dva řádky a zapamatují si je. Během jedné lekce se naučíme verš a sbor.

Zvláštnost této hudební lekce spočívá v tom, že kromě jednoduchého zapamatování slov učitel řekne dětem o významu přátelství.

Poslední fáze hudební lekce bude společným představením naučeného verše a sboru písně.

otevřená třída ve fyzické výchově ve střední skupině

Vývoj řeči v předškolní výchově

Kromě umělecké tvořivosti, rozvoje logického myšlení, tvorby uměleckého vkusu v mladší generaci, hlavním úkolem mateřské školy je rozvoj mluveného jazyka. Měla by obsahovat jakoukoli otevřenou třídu ve střední skupině. Vývoj řeči v tomto věku zahrnuje použití her na hraní rolí.

Například učitel nabízí dětem představení příběhu "Rýže". Za účelem zapojení dětí do plnohodnotné hry používá učitel loutkové divadlo. Kluci musí nejprve ukázat pohádku a pak vyprávět rysy svého hrdiny.

Několik "posádek herců" se může účastnit dramatizace, lektor nabídne každé skupině svůj vlastní úkol.

Tělesná výchova

Zvláštní pozornost v předškolním vzdělávání je věnována tvorbě návyků zdravého životního stylu mladší generace. Jakákoli otevřená třída ve fyzické výchově ve střední skupině je zaměřena na zlepšení předškolních dětí. Můžete například uspořádat zábavné komiksy "Začátek batole". Jeden tým bude zastoupen chlapci a učitel pozve kreslené postavičky do druhé skupiny. Vedle vývoje vytrvalosti, týmového ducha, koordinace pohybů je věnována zvláštní pozornost formování matematických dovedností, logického myšlení.

Například když hodíte míč do kbelíku, děti budou muset vypočítat sílu rány, jinak tým ztratí "toons".

Pokud je taková sportovní lekce uspořádána v předvečer Silvestra, pedagog vyzývá rodiče, aby se zúčastnili akce. Logickým závěrem sportovních soutěží bude společná čajová párty.

otevřená třída kreslení ve střední skupině

Závěr

V moderním ruském systému předškolního vzdělávání se objevily pozitivní trendy zaměřené na formování harmonicky rozvinuté osobnosti, která nebude mít problémy se sociální adaptací. Všechny třídy uměleckého modelování, tvůrčí malby, logické matematiky a vývoje řeči se provádějí podle zvláštního programu, který se učitel rozvíjí na základě požadavků druhé generace federálních standardů. Tematické plánování ve všech oblastech činnosti je nejprve zváženo na metodických sdruženích učitelů, teprve poté je program využíván při práci s předškoláky.

Pokud v tradičním systému, který existoval během Sovětského svazu, předškolní zařízení byly střediskem pro přípravu na školní proces, výuku gramotnosti a základů aritmetiky, nyní mají zcela jinou úlohu - vývoj tvořivého člověka schopného sebevzdělávání. Zvláštní pozornost je věnována formování občanství, pocit vlastenectví mladší generace. K tomu je využita regionální složka ve třídě, děti se učí historii svého regionu, setkávají se s zajímavými lidmi.