Evgeny Korotyshkin: slavný ruský plavec

16. 3. 2019

Jevgenij Korotyshkin - plavec, který se stal vítězem Světového poháru a olympijských her, je držitelem více rekordů v soutěžích v krátké vodě. Plával motýl, upřednostňoval krátké vzdálenosti 50 a 100 metrů a někdy i freestyle. Po ukončení své kariéry jako sportovce otevřel vlastní plaveckou školu a pracoval jako sportovní důstojník.

Mezi kimono a bazénem

Ex-kapitán ruského národního plaveckého týmu Jevgenij Korotyshkin se narodil v Moskvě v roce 1984. Budoucí olympijský vítěz měl štěstí, že vyrostl ve velmi atletické rodině. Jevgenij Leonidovič, jeho otec, plaval motýl na amatérské úrovni, pracoval jako vedoucí bezpečnostní služby v obchodní společnosti. Evgeny Korotyshkin

Jeho matka pracovala jako školitel a plavecký instruktor v sportovním areálu Olimpiysky, v mládí, zatímco Lyudmila Šubina hrála za národní tým a účastnila se prestižních mezinárodních soutěží.

Malá Zhenya začala plavat již čtyři roky, ale po dlouhou dobu se živý a energický chlapec nemohl rozhodnout o svých sportovních preferencích. Souběžně s bazénem navštěvoval sekci karate až do třinácti let a často si vzpomíná, jak musel změnit kimonos pro plavecké kufry na útěku, aby zachytil začátek dalšího plavání. Po mimořádně dramatické události se nakonec rozhodl udělat konečnou volbu ve výuce plavání ve věku čtrnácti let.

První trenér v biografii Jevgenije Korotyshkina byl jeho matkou, později se zapojil do skupin s Vladimírem Yermakovem, Vyacheslavem Lukinským.

Nejprve zneužívá

Stříkání mezi plaveckými a jinými sporty v dospívání, neúspěšný karate nepřišel okamžitě do pozornosti mladých trenérů týmu. Nicméně, začal pracovat tvrdě a metodicky, brzy učinil určitý pokrok, v roce 2001 dosáhl zařazení juniorského týmu do mistrovství Evropy.

Zde však nebyl Evgeny Korotyshkin zaznamenán ve svém oblíbeném disciplíně motýla, ale zúčastnil se relé freestyle, kde se stal součástí bronzového medaile kontinentu v rámci ruského týmu.

Rok 2002 se stal klíčovým bodem kariéry moskevského. Vystupoval dobře v národním šampionátu, rychle se zlomil do elity ruské plavby. Včerejší junior byl zařazen do národního týmu, který se zúčastnil mistrovství světa v Barceloně v roce 2003 v Barceloně, kde se však od něj neočekávali zázraky. Evgeny Korotyshkin plavání

Doufali, že slibný plavec by pomalu získal mezinárodní zkušenosti, cítil atmosféru velkých turnajů. Nicméně, Jevgenij Korotyshkin se blížil k zahájení soutěže ve vynikající podobě a senzačně získal bronzovou medaili ve vzdálenosti 50 metrů motýla.

Roky stagnace

Rok po nečekaném úspěchu šel moskevský plavec na svou první olympiádu v životě, která se konala v Aténách. Tady se světové plachtové hvězdy shromáždily v plné síle a nechtěly se vzdát svého místa na podstavci nechutnému nováčkovi. Eugene dosáhl své obvyklé úrovně, ale ani to nebylo dost, aby se dostali do finále. Po umístění desátého místa v semifinále se Korotyshkin nemohl dostat do rozhodujícího plavání.

Několik roků po olympijských hrách se zdálo, že plavec číhá, neprojevuje působivé výsledky a omezuje se na několik medailí na mistrovství Evropy v krátké vodě. Nicméně, blíže k dalším hrám, Jevgenij Korotyshkin začal růst a vykazoval vynikající výsledky v turnajích v olympijském roce.

Druhý pokus

V roce 2008 se stal dvoučlenným evropským šampionem, vyhrál individuální zlato v 100m motýlové bitvě a pomohl týmu vybojovat kombinované 4x100m relé. Kromě toho hrál dobře na mistrovství světa v krátké vodě a spolu s jeho spoluhráči sponzoroval světový rekord v relé 4x100 metrů.

Na hrách v Pekingu se Jevgenij Korotyshkin považoval za jednoho z uchazečů o medaili, doufal, že se mu podaří držet se na místě na stupních vítězů za sto metrů a pokusí se s ním vytisknout tým s vysíláním.

Nicméně na své druhé olympiádě Eugene opět neúspěšně promluvil. Zklamal jednotlivé disciplíny, nedosáhl finále ve stometru a padesát padesát. Trochu lepší věci byly v relé. Evgeny Korotyshkin plavec

Národní tým dorazil do finále a do finále bojoval o medaile, ale zastavil se na čtvrtém místě.

Rehabilitace

Po Pekingu se Eugene rozhodl znovu nastartovat svou kariéru a změnit situaci. Přijal nabídku srbského plavce Milorad Pavic, který si pro sebe hledal důstojného sparring partnera a odešel do Itálie, aby mohl trénovat ve skupině autority specialisty Andrea di Nino.

Výsledky nepřišli okamžitě, Eugene zůstal bez medaile na mistrovství světa v Římě, ale do konce roku 2009 získal skvělou podobu. Brilantně hrál na hlavních turnajích s krátkou vodou, nastavil několik světových rekordů, některé z nich ještě nebyly poraženy. biografie Jevgenije Korotyshkina

To bylo věřil, že on by byl schopný soutěžit na mistrovství světa v Šanghaji v roce 2011, nicméně, zdraví sportovce byl srazen těžkou otravou jídlem, a on se zotavuje po dlouhou dobu poté.

Rozhodující turnaj v kariéře Evgenyho Korotyshkina byl v roce 2012 v Londýně. Bezpodmínečný zájem o závěrečný plavání v motocyklu o délce 100 metrů byl Michael Phelps, ale stále existovaly šance soutěžit o medaili. Bitva o stříbro se rozvinula mezi Eugenem a jihoafrickým Čadem de Cleo, který se snažil sledovat neporazitelného Američana v dálce. Korotyshkin dovedně vyčíslil své síly a dosáhl rozhodujícího zrychlení ve druhém padesáti dolarů a porazil Čadu v cíli.

Život po sportu

Uvědomil si, že stříbro olympijských her je korunou jeho kariéry, Eugene brzy přestal hrát jako profesionální sportovec a soustředil se na jeho ambiciózní projekty. Jednou z nich je plavecká škola Jevgenije Korotyshkina. Mezi podobnými středisky vystupuje za svůj tvůrčí a inovativní přístup k tréninkovým procesům. Škola plavání Eugenia Korotyshkin

Ne tak dávno se olympijský medailista v Londýně rozhodl vyzkoušet sebe jako sportovní důstojník, vedoucí moskevské plavecké federace.